Şarkıcı Jesse Powell, hayatını kaybetti

Grammy ödülü adaylığı da bulunan ünlü şarkıcı Jesse Powell, 51 yaşında hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

1990'lı yıllarda yayınladığı "You" şarkısıyla üne kavuşan şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Jesse Powell, daha 51 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

Grammy Ödülü adaylığı bulunan şarkıcının ölüm haberini kız kardeşi Tamara Powell, Instagram'dan duyurdu.

Tamara açıklamasında abisinin 51. doğum gününün ertesi gün Hollywood'daki evinde huzur içinde öldüğünü yazdı.

Kendi döneminin R&B dalındaki en iyi vokalistleri arasında gösterilen Powell; Indiana, Gary'de doğmuştu. Tüm ailesi şarkıcı ve müzisyenlerden oluşan ünlü şarkıcı 90'ların atmosferinde Los Angeles'a taşındı.

1993 yılında Louil Silas tarafından keşfedildi ve Silas Records'la anlaşma imzalandı. İlk sola albümü 1996 yılının Mart ayında yayınlandı. Daha sonra yayınladığı "You" şarkısıyla dikkatleri üzerine çekti. 4 oktavlık ses aralığıyla "You" şarkısını söylemesi büyük bir başarı kabul edildi.

İkinci albümü Bout It, 1998'de yayınlanırken You'nun bir başka versiyonu da bu albümde yer aldı. İşte bu versiyon Bilboard'un R&B listesinde 2 numaraya, Bilboard's Hot 100'de ise 10 numaray akadar yükseldi. Albüm ödül alırken şarkı Spotify'da bugüne kadar 13 milyondan fazla dinlendi.

"You" şarkısı o kadar çok sevildi ki ABD'de düğünlerin vazgeçilmez dans şarkısı oldu.

Powell sonrasında JP ve Jesse adıyla 2001 ve 2003'te iki albüm daha yayınladı. Devamında ise müziği bıraktı, televizyon prodüksiyonlarında çalıştı. (Haber Global)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN