Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

14 Ağustos-20 Ağustos Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Aslan burcu enerjileriyle başlıyoruz. Beni ne şekilde yaşamak mutlu ediyor? Neler yapmak istiyorum? Ama neler yapmaya mecbur kalıyorum? Bugün odağımızda kendi içsel dünyamıza ait olan mutluluk alanlarımız olacak. Bana yaşam enerjisi veren enerjilerle, yaşam enerjimi emen enerjiler üzerine yoğunlaşacağız.

Venüs retrosuyla birlikte Ay’ın duygularımızı coşturmasıyla birlikte sevgide değer ve değersizlikle ilgili bize tokat gibi cevapların geldiğini artık görmezden gelemeyeceğimiz bir haftaya başlangıç yapıyoruz. Bir davranışla, bir hareketle, bir sözle bize verilen değerin aslında gerçekte ne, nasıl ya da ne kadar olduğu anlamış olma halinde olacağız. Özellikle Aslan burcu ev konularında daha çok hissedeceksiniz. İşin Türkçesi kim bana ne kadar değer veriyor? Sorusuna yaşadıklarımızdan gelen cevaplarla konuşurken kendimizi bulacağız şu sıralar.

Aynı gün Plüton ile Juno karşıtlığı Ay Düğümleriyle tam grand cross oluşturuyor, Venüs’ün 8 yıllık Pentegram döngüsünün tamamlandığı ve yeni döngüye başlamasıyla birlikte arkasından gerçekleşecek olan Aslan Yeniayıyla evlilik, ortaklık ve ilişkilerde çürüme, sonlanma, tamamlanma kapanma noktasına gelindiğini göstermektedir.

15 Ağustos Salı günü Güneş Uranüs karesinin aktifleşmesiyle, Aslan yeniayının da enerjileri hareketlenmeye başlıyor diyebiliriz. Güneş retro Venüs’le ve karaay lilith’le kavuşumda, Uranüs’e kare görünümde, ayrıca geçen haftaki yazımda bahsettiğim Venüs’ün Nemesis dediğimiz karanlık enerjide tehlikeli bir şekilde çalışacağı bir haftanın da enerjisi altındayız. Aniden beklenmedik bir şok etkisiyle jet hızıyla ilişkilerde sonlanmalar, tamamlanmalar, bir sayfayı kapatıp yeni bir sayfa açmak, hem de hiç eyvallah etmeden. Kimileri için beklenmedik ayrılıklar, kimileri için beklenmedik yeni başlangıçlar.

Aynı gün Mars Uranüs üçgeninin aktifleşmesiyle, aniden gelişen olaylar karşısında hızlıca bana en fazla faydalı nasıl olacaksa o şekilde harekete geçeceğimizi gösteriyor. Bize kendimizi güvende hissettirmeyen, değersizlik ve sevgisizlik hissettiren emek verilen bir ilişki, ortaklık, ortaklı yapılan bir iş, eğitim, ya da aile içi bir gündemden u dönüşü yapıp işimize yarar olan alana doğru hiç beklemeden, hızlıca yol almak isteyeceğiz. Buda dikkat edilmesi gereken konu Venüs’ün Nemesis Karanlık Venüs enerjisinde karaayla birlikte olması fitne, fesat, kıskançlık, bile isteye zarar vermek enerji alanlarına dahil olmamak gereklidir.

16 Ağustos Çarşamba günü Aslan burcunun 23 derecesinde 10.evde Uranüs’yen bir yeniay gerçekleşiyor.

Aslan yeniayına retro Venüs, karaay lilith kavuşum enerjisiyle etki ederken, iş, kariyer ve meslek hayatını ön plana çıkarak, kendi değerimizi, hayattan beklediğimiz bizi mutlu eden, hak ettiğimiz değeri görüp görmediğimizi sorgulatacak olan enerjileri açığa çıkaracaktır.23 derecede Aslanda bulunan Subra sabit yıldızının enerjisinde yüksek derecede ego bulunur.

Uranüs’ün 7.evden tam kare görünüm yapmasıyla, Capulus’ta Algol’de gezegenleri olanları Uranüs’le birlikte kareleyeceği için evlilik, ortaklık ve ikili ilişkilerde aniden gelişen ve şok edici bir şekilde sonlanan ilişkilere sebep olacaktır. Akrep burcunun yükselmesiyle bitmez dediğinin bittiğine, gitmez dediğinin gittiğine, yapmam dediğini yaptığın, yol verirken eyvallah etmediğin bir yeniay olacak. Yükselen yöneticisi Mars 11.evde Merkür ve Pallas’la kavuşumda ikinci yönetici Plüton’dan doğal üçgen enerjisiyle desteklenirken, 7. evdeki Uranüs’ten de üçgen açıyla desteklenerek 3-7-11 ilişki evlerinden güçlenerek, dönüşerek çıkıp çok daha güçlenmiş yenilenmiş bir sen olarak daha ayakları yere sağlam basan, daha işe yarar hayaller peşinde koşan, sana daha çok huzur ve güven verecek, daha sahiplenici ilişkilerle yenilenerek dönüşeceksin diyor.

Biten, kapanan ilişkilerin ardından intikam almaya, hile hurdaya başvurmaya, bile isteye biten gidenin ardından zarar verme potansiyeli çok yüksek enerjide çalışıyor. Yozlaşmış ilişkiler içinde mal mülk için savaşmak, tehlikeli işlere girişmemek, tehlikelere karşı da kendinizi koruma altına almaya çalışmak gerekli olacaktır.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 5.evinizde gerçekleşiyor, kendinizi, varlığınızı, aşk hayatınızla, yaratıcı gücünüzle, çocuklarınızla ya da yatırım araçlarıyla göstermek ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Sürpriz aşklar, istenmeyen gebelikler, ani para giriş çıkışlarına karşı dikkatli olmalısınız.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 4.evinizde gerçekleşiyor, ev hayatınızda, aile bireyleriyle olan ilişkilerinizde, ya da yeni bir ev hayatıyla kendinizi ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Aile bireyleriyle olan ilişkilerinizde ani egosal çıkışlar ilişkilerinize zarar verebilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 3.evinizde gerçekleşiyor, kendinizi ifade ettiğiniz iletişim haberleşme gibi sosyal medya alanlarında, ya da ticaret yaptığınız mecralarda, eğitim öğrenim hayatında, yakın çevre ilişkilerinizde kendinizi güçlü bir şekilde ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Kontrolünüz dışında gelişen, ya da bilinçaltınızdan gelen ani patlamalar psikolojik sağlığınıza zarar verebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları(14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 2.evinizde gerçekleşiyor, özdeğerinizi, yeteneklerinizi ortaya çıkararak kendinize maddi kaynak yaratmak istiyor olabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki, aynı amaç için bir arada bulunduğunuz arkadaş ve dostlarınızla olan ilişkilerinizde ani sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizi artırmak isterken maddi kaynak kaybı yaşayabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 1.evinizde gerçekleşiyor, kendinizi, kişiliğinizle, karakterinizle, yaratıcı yönlerinizle artık dikkat çekmek, görünür olmak, parlamak ön planda olmak istiyor olabilirsiniz. İş, kariyer, meslek hayatınızda, anne evi ile bağlantılı ilişkilerinizde ani egosal çatışmalar sebebiyle ani kopuşlar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 12.evinizde gerçekleşiyor, içinize attığınız, bilinçaltınızda kendinizi gerçekten sevmeye ve sevilmeye layık görüp görmediğinizi, sevmeye ve sevilmeye değer görüp görmediğinizi anlamak ve çözmek istiyor olabilirsiniz. Sürpriz bir seyahat, eğitim, ya da hukuksal bir durum söz konusu olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 11.evinizde gerçekleşiyor, hayallerinizi, ideallerinizi gerçekleştirmek, sosyal çevrenizde de bunun görünmesi ortaya çıkmasını istiyor olabilirsiniz. Sürpriz beklenmedik mali harcamalarsöz konusu olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 10.evinizde gerçekleşiyor, iş, kariyer, meslek hayatınızda, anne evi bağlantılı ilişkilerde parlamak ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. İlişki ve ortaklıklarda aniden biten, ya da aniden başlayan ilişkiler söz konusu olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 9.evinizde gerçekleşiyor, dini, felsefi, ruhani, hukuki, uluslararası konularda kendinizi ortaya çıkarmak ve ufkunuzu geliştirmek parlatmak istiyor olabilirsiniz. İş hayatında ya da sağlık konusunda ani gelişmeler söz konusu olabilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 8.evinizde gerçekleşiyor, kendinizi okült, ezoterik, derin konularda, cinsellik, ortak mali kaynaklarda göstermek ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Sürpriz bir şekilde aşkla ilgili bir gelişme, çocuk, ya da mali bir konuda masraf söz konusu olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 7.evinizde gerçekleşiyor, kendinizi eş, ortak, ikili ilişkilerde göstermek ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Evde, ev hayatında, aile hayatında ani gelişen olaylar.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (14-20 Ağustos Haftası)

Aslan yeniayı 6.evinizde gerçekleşiyor, iş hayatınızda, beden sağlığınızda, günlük rutinlerinizde göstermek ortaya çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkinize, kendinizi ifade ettiğiniz alanlara.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları