Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

18 Eylül-24 Eylül Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Terazi burcu enerjileriyle başlıyoruz. Haftaya ilişkiler, para ve değer duygumuzu ilgili konularda, duygusallıktan çok mantık savaşı verirken kendimizi bulabiliriz. İhtiyaç çok, para akışı yok… Sevgiye ihtiyacım çok, değer gördüğüm yok, aşırı ihtiyaçlar, aşırı beklentili haller…Çözümü ? Çalışmak, ama çalışma şeklini değiştirerek çalışmak…

19 Eylül Çarşamba günü Güneş Neptün karşıtlığıyla, Balık Başak akslarında en faydalı, en verimli şekilde kimliğimi oluşturmak ve düzen kurmak istiyorum diyen Başak’taki Güneş, kafam karışıyor, kararsızım, dağılıyor ve netleşemiyorum diyor Balık’taki Neptün, Başak evinizin konusunda eksiklerinizi düzeltmek ve mükemmel iş çıkartarak kimliğimizi ortaya çıkarmak isterken, Neptün’ün bulunduğu ev konularında kendimizi feda ettiğimizi, ya da Neptün’ün bulunduğu ev konusunda bağımlılıklar çalıştırdığımızı, ya da kendimizi bağımlı olduğumuz davranış şekline kaçarken bulabiliriz kendimizi.

21 Eylül Cuma günü Güneş Plüton üçgen açısıyla, Benliğimizi dönüştürmek açısından değerli bir açıdır. Güneş Başak burcundayken benliğimizi en mükemmel şekilde ortaya koymak, kimlik bilincimizi çalışkanlığımız, faydalı ve verimli olmaya yöneltiriz. Plüton’un Oğlak burcundaki konumu toplumda iş hayatımızda başarılı bir şekilde hedeflediğimiz alana doğru güçlü ve yenilenmiş bir şekilde zirveye çıkmak için yavaş ama emin adımlarla ilerlemek istediğimizi göstermektedir.

23 Eylül Cumartesi günü Güneş Terazi burcuna giriş yaparak, 23 Ekim’e kadar Terazi burcu seyahatini devam ettirecek. Güneş’in Terazi burcuna geçmesiyle birlikte sonbahar ekinoksuna da giriş yapmış olacağız. Kuzey Yarım Küre Sonbahara, Güney Yarım Küre de İlkbahara giriş yapmış olacak. Günler kısalmaya, geceler de uzamaya başlayacak. Güneş Terazi burcuna geçtiği zamanlarda rotamız eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilerimizin tümü ön planda olur. İlişkilerde uyum, denge, eşitlik ve adalet konuları, birlikte hareket etmek, sadece kendini değil, karşımızdaki kişiyi de her türlü konuda düşünmek önemli ve elzem hale gelir. Öncelik ben ya da sen değil, biz kavramı ve birlikte uyumlu, dengeli ve adaletli bir şekilde hareket edebilmek olacaktır.

24 Eylül Pazar günü Mars Chiron karşıtlığıyla, ilişkilerde uyumlu ve barışçıl bir ortamı yakalamak konusunda zorlanabileceğimizi göstermektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişiler ve ikili ilişkileriniz olacak. Daha çok karşınızdaki kişiyi düşünerek hareket ederken kendinizi de ihmal etmemelisiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, bedensel ve zihinsel sağlığınız, evcil hayvanlarınız olacak. Birlikte çalıştığınız kişileri ön plana alırken kendi bedensel ve zihinsel sağlığınızı da göz ardı etmemelisiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda bir aşk konusu, çocuklarınız, yatırım yapmayı düşündüğünüz bir konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda aile, yuva, ev hayatı, yaşadığınız yer olacak.Aile üyeleriyle, ev içi ilişkilerde zorlanabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda olan yakın çevre ilişkileriniz, eğitim öğrenim, ticaret, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı ya da sözlü alanlarda kendinizi ortaya çıkarabilmek için mücadele gücünüzü elden bırakmamalısınız.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda maddi ve manevi değerler, mali anlamda paranın giriş ve çıkışı, ilişkilerde krizli durumlar sizi biraz zorlayabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle elbette en çok siz yükselen Terazi’lerin parlayacağını söylemeliyiz. Odağınızda tabi ki bizatihi kendiniz olacaksınız. Bu günlerde etrafınızda bulunan kişiler tarafından ve sosyal çevrenizdeki kişiler tarafından dikkat çekebilir, ve aynı zamanda sosyal çevrenizde dikkat çekmeniz arkadaş sandığınız kişilerin pek de hoşuna gitmeyebilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda yalnız kalmak, kendi içsel dünyanıza yönelmek isteyebilirsiniz. İlişkilerde gizli düşmanlıklarla ilgili zorluklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda idealleriniz, dilekleriniz, umutlarınızı gerçekleştirmek, kariyer gelirleriniz için mücadele etmek olacak.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda iş, kariyer ve meslek hayatınızda görünmek, ortaya çıkmak, kendinizi göstermek için mücadele etmek olacak.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda yurtdışı eğitim seyahat, hukuksal bir konu, yeni yerlere gitmek, yen, insanlarla tanışmak, sosyal medyada parlamak gibi konular olacak.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (18-24 Eylül Haftası)

Güneş’in Terazi burcu geçişiyle odağınızda ortak değerler, kredi ve borçlar, nafaka, miras gibi konuların aydınlanması için mücadele etmek olacak.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları