Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

28 Ağustos-3 Eylül Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Oğlak burcu enerjileriyle başlıyoruz. Sorumluluklarımıza odaklı olacağımız bir enerjiyle haftaya başlangıç yapıyoruz.

29 Ağustos Salı günü Uranüs geri hareketine başlayarak 24 Ocağa kadar retro hareketine devam edecek. Uranüs haritalarımızın bulunduğu ev konularında kaos yaratarak bizi değişime uğratmak ister. Transitte hangi burçtan geçiyorsa o burç konularında bizi değişime zorlar. Boğa burcu ev konularında hayatımızda gerçekleşen kaosları ve değişimleri işaret etmektedir. Retro süresi boyunca değişim için gerekli olan yenilikleri gözlemleyerek bizi biraz geriye doğru çekecektir. Retro sonrasında düze geçtiğinde gerekli olan değişimleri fark etmiş olmamızı ve gerekli olan yenilikleri gerçekleştirmemizi ister.

31 Ağustos Cuma günü 7 derece Balık burcunda Satürn’yen bir Mavi Dolunay gerçekleşecek. Balık burcu Dolunayları hayatımızdaki sonlanmalarla ilgilidir. Haritanızdaki Balık burcu evinizi ilgilendiren yaşam alanlarınızda tamamlanmış olan konuların artık, sonlandırılması demektir. Yani bir sona gelinmiş ve artık perde kapanıyordur. Whole sings ve plasidus her iki ev sistemine de baktığımızda Dolunayın 7.ve 8.evlerde gerçekleştiğini görüyoruz. Eş, ortaklı işler, ortak değerler, kredi ve borçlar, miras, okült bilgiler konularında Ay’ın Satürn’le kavuşumda olmasıyla karşısındaki Güneş’in 1.ve 2.evde çalışan Başak burcundaki konumu evlilik, ilişki ve ortaklıklarda yaşanan kaosun, yapılan fedakarlıkların ve emeklerin artık sonuna gelindiğini göstermektedir.

Satürn’ün retroda olması, gereken fedakarlıkları yerine getirmede sorumluluk üstlenildiğinde hak edişlerini, yerine getirilmediğinde ceza yi hak edişleriyle karşı karşıya kalınması demektir. Dolunayda Aslan burcu yükselirken yöneticisi Güneş’in 1.ve 2.evlerde kendi değerimizi vermiş olduğumuz emeklerle değerlendireceğimizi retrodaki Venüs’ün de 1.evde olmasıyla güçlendirmiş oluyor.

Kuzey Ay Düğümünün 9.evde olması en nihayeti sistemin bizi değerlendirme yaparken hakikatli bir şekilde, maneviyat boyutuyla yapmamız gerektiğini, kısacası adaletli ol derken, yöneticisi Mars’ın zarar gördüğü Terazi burcunda bu pek de mümkün değildir. Tam tersine merhametten yoksun ve zalimce değerlendirilebileceğini göstermektedir. Satürn’le de 150’likten çalıştığı için adaletini kaybettiğinin de farkına varamayabilir, gereken sorumluluklarını yerine getirmemiştir ve şuan ilişki ya da ortaklıkta kopma noktasına gelmiştir ama kendisi neden bu noktaya geldiğini anlayamayabilir, karşı karşıya kaldığı bu durum içerisinde nasıl harekete geçeceğini bilemeyebilir bir hal içerisinde olabilir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla köklerden, atalardan getirilmiş olan karmalar, bilinçaltı dünyanıza ait olan korkularınız, ruhun geçmişten getirmiş olduğunuz karmik kodların psikolojik ve ruhsal sağlığınızı nasıl da etkilediğini ve hatta dünyaya bir türlü gerçek anlamda karışamadığınızı, omuzlarınızda hissettiğiniz ağırlığın nedeninin sadece kendi bilinçaltınız olduğu gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla hayallerinizi, ideallerinizi, gelecek umutlarınızı gerçekleştirmek, kariyerden elde ettiğiniz gelirleri, sosyal çevrenizi, arkadaş ve dostlarınızı büyütmek için şimdiye kadar uygulamış olduğunuz yöntemlerin yanlış olduğunu, ya da gereken sorumlulukları yerine getirmemenin vermiş olduğu gerçeğiyle yüzleşebilir, artık yeni ve farklı yollar denemeniz gerektiğinin idrakine varabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla iş, kariyer ve meslek hayatınız, aileniz, kökleriniz, iş ve aile hayatınızda yapmış olduğunuz fedakarlıkları ve emeklerin sonucunda yeni bir iş hayatına doğru, yeni bir hayat kurmak, sonuna gelinen bir evliliğin ayrılık yoluna girmesi, yeni bir ilişkinin evlilik yoluna girmesi şeklinde tezahür edebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla hayatınızda ya bakış açınızda zihinsel anlamda yeni bir yolculuğa çıkacaksınız, ya yeni bir yere yerleşeceksiniz, kimileri yeni bir ülkeye yerleşecek, kimileri de ikinci evliliğe adım atacak. Ama bu alacağınız kararda kararlı mısınız? Hayat sizi yeni bir yola çağırıyor.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla hayatınızda belkide kangren olmuş krizli durumların artık sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bu yaşananların bir dönüşüm sancısı olduğunu ve yeniden doğmanıza sebep olacak yeni bir yapılandırma sürecine doğru sizi götürdüğünün farkına varabileceksiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla eş, ortaklı işler ve ikili ilişkilerinizde yeni bir yola girmeye, yeni bir adım atmaya, belki ayrılmak için, belki yeni bir ilişkinin sorumluluğunu üstlenmek için bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla günlük rutin hayat düzeninizde, beden sağlığınızda, ya da çalışma hayatınızda artık yeni bir yola girmeye yeni bir yapılanmaya doğru adım atmanız gerektiğinin farkına varabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla çocuk sahibi olmak için, yeni bir ilişki için, hayatında aşk olanlar evlilik yoluna adım atmak için, hobiyle başlayıp yaratıcılığa adım atmaya, birinci baharının sonuna gelenler ikinci bahara torunlarıyla birlikte yeni bir yola girmek için adımlar atabilirler.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla aileniz, aile büyüklerinizle olan ilişkilerinizde atalarınız kökleriniz için gereken sorumlulukları yerine getirdiyseniz karma evinden geçen Satürn’ün hak edişleriyle karşı karşıya kalacaksınız, şayet gereken sorumluluklarını yerine getirmediyseniz Satürn sizi bu süreçte oldukça zorlayacaktır.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla artık zihne bir şeylere karar vermek, netleştirmek isteyeceksiniz. Eğitim hayatınızla ilgili bir netleşme kararı, kendinizi yazılı sözlü ifade ettiğiniz alanlarla ilgili, ya da yakın çevre ilişkilerinizle ilgili artık bir sona geldiğinizi ve hangi yöne doğru yol almak isteğinize karar vereceksiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla kendi değerinizle, kendi yetenek ve becerilerinizle, maddi kaynak üretim kapasitenizle ilgili artık başkalarından kazanç elde etmeyi bırakıp kendi sorumluluklarınızı almanız gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (28 Ağustos-3 Eylül Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Balık Dolunayıyla artık kendinizi dış dünyaya nasıl göstermek istediğinizi, her türlü ilişkilerinizle ilgili gereken sorumlulukları yerine getirmeniz gerektiğini, duruşunuzu, tutumunuzu, karakterinizi, kişiliğinizi, alacağınız kararların arkasında sağlam bir şekilde durup ortaya koymanız gerektiğinin idrakine varabileceksiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları