Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

3 Temmuz-9 Temmuz Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Oğlak burcunun 11derecesinde gerçekleşecek olan Nunkisabit yıldızı etkili bir Dolunay ile başlangıç yapıyoruz. Wholesings ve plasidus haritalara baktığımız zaman 3.ve 4.evlerde gerçekleşecek olan Dolunay yakın çevre ilişkileri, eğitim öğrenim, ticaret, kardeşler ve aile ile ilgili görev ve sorumlulukların toplumdaki sosyal ve toplumsal duruşumuzla, hak, hukuk, hakikat ve ilahi boyutuyla ön plana çıkacağını göstermektedir.

Bir nevi iş ve aile hayatındaki görev ve sorumlulukların yerine getirilmesiyle ilgili konuların gündeme gelmesi gibi de düşünebilirsiniz. Yöneticisi retro Satürn gereken sorumlulukları üstlenip görevlerini doğrulukla yerine getirdiysen kazanan olmuş, artık net bir şekilde görevini layıkıyla yerine getirmiş görevini tamamlamışsındır diyor aslına bakarsak. Dolunayda Terazi burcunun yükselmesi tabi ki de ilişkileri işaret ederek, eş, ortak, ortaklı yapılan işler ve Venüs Mars’ın Aslan burcu yerleşimleriyle her türlü ikili ilişkilerde yaşanacak olan egosalgüç mücadeleleri enerjilerini aktif edeceğini göstermektedir. Uranüs’ün Venüs Mars’a yaptığı kare açıyla yozlaşmış olan ilişkilerde yaşanacak olan ani ayrılıkları, ani kopuşları tetikleyecektir.

Sanatçılar, mertebeli kişiler, otorite gücünü elinde bulunduran önemli kişiler arasında yaşanabilecek egosal güç çatışmaları, narsist davranışları, yozlaşmış olan ilişkilerin içerisinde bulunmayı, kıran kırana savaşmayı, mücadele etmeyi göstermektedir. Oğlak Dolunayları hayatımızda yaşadığımız olay ve durumların olgunlaştığı, sorun ve problemlerin artık net bir şekilde ortada gözlemlendiği, hatta kendi kişisel alanımız dışına çıkıp toplumda da artık gözle görülür bir aşamaya ulaştığını gösterir.

Oğlak en net ve sade şekilde ifade edilmesi gerekirse, disiplinli bir şekilde görev ve sorumlulukların yerine getirilmesidir. Dolunayda da görevini yerine getirdin mi getirmedin mi? Sana hesap soruyorum aşamasına gelmişsindir. Ayrıca bu aşamaya gelene kadar çok defa da eline şans geçti, sistem sana kaç kez fırsat verdi, üstüne alman gereken sorumluluk için çok da şans vermiştir sistem sana. Ve sen eğer yerine getirmediysen, çok net bile isteye yerine getirmemişsindir.

Doğal olarak şimdi artık gerçek anlamda en sert şekilde araya giren mesafeler, uzaklaşmalar ve zaman içerisinde örülen duvarlarla, Oğlağın sembolizmasındaki o merhametin yerini artık, soğuk ve duygusuz yönü ile tanıdığımız tarafıyla karşılaşma zamanındayızdır. Kuzey Ay Düğümünün 7.evdeki yerleşimi ikinci kez bize ilişkileri işaret ederek, aile ve iş hayatımızda olan kişilerin görev ve sorumluluklarını yerine getirmemeleri, aidiyet ve güven duygusunun yitirilmesine ve artık kendini o aileye, o işe ait hissedememeye sebep olma noktasına ulaşmış olmak demektir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile iş ve aile hayatınızda yer değişikliği yapmak, kariyer değişimi, belki evlenip ya da ev hayatınızda yer değişikliği yapmak konuları gündeminizde olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile inançlarınız, bakış açınız, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkilerinizle ilgili alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile ortak değerleriniz, kredi ve borçlar, miras, nafaka, mali yönden para giriş çıkışı ile ilgili alanlarda değişiklik yapmak, düzen getirmek gündeminizde olabilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile eş, ortak, ikili ilişkileriniz, etrafınızda bulunan insanlar, kişiliğiniz ve karakterinize yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile günlük rutin hayat düzeniniz, beden sağlığınız, evcil hayvanlarınız, bilinçaltı dünyanız, kontrolünüz dışında olan olaylara yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz, yatırım alanlarınız, hayattan keyif aldığınız konular, gelecek için hayal ettiğiniz konularda değişiklik yapmak gündeminizde olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile ev, yuva, ev hayatı, kökleriniz, iş, kariyer ve meslek hayatınız, toplumsal duruşunuza yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile eğitim öğrenim, ticaret, kardeşler, yakın çevre ilişkileriniz, inançlarınız, bakış açınız, yurtdışına yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile maddi kaynaklarınız, özdeğeriniz, yetenekleriniz, bedeniniz, ortak kaynaklar, okült bilgiler, kredi ve borçlar, miraslarla ilgili alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile kişiliğiniz, karakteriniz, etrafınızda bulunan insanlar, eş, ortak ve ikili ilişkilerinize yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile bilinçaltı dünyanız, korkularınız, mistik psişik konular, kontrol dışı olaylar, günlük rutin hayat düzeniniz, beden sağlığınıza yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (3-9 Temmuz Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak burcu Dolunayı ile sosyal çevreniz, gelecek hayalleriniz, arkadaş ve dostlarınız, aynı amaç için içinde bulunduğunuz grup vakıf dernekler, aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz, yatırım alanları, hayattan keyif aldığınız yönelik alanlarda değişiklik yapmaya yönelik konular gündeminizde olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları