Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

5 Aralık-11 Aralık Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Boğa burcu enerjileriyle başlıyoruz. Güven, huzur önemli olurken, Venüs Neptün karesinin etkisi hala kendini hissettirdiği için, ihtiyacımız olan maddi manevi huzur ve güven içinde olamamak bizi huzursuz ediyor. İlişkilerde ve parasal konularda yaşadığımız belirsizlikler, işlerin istediğimiz gibi gitmemesine, umutlarımızı tüketme noktasına bizi doğru bizi götürürken, 

6 Aralık Salı günü Merkür Jüpiter karesiyle, iletişimde abartılar ve aşırılıklar dikkat çekecektir. Kendi felsefesiyle karşı tarafa fanatik tavırlarla yaklaşmak, büyük laflar, büyük sözler etmek, büyük iddialarda bulunmak, bir hak savunmasında bulunmak, ya da daha önceden verilen sözlerin yerine getirilmemesinden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kalmak, karar vermek zorunda kalmak.

7 Aralık Çarşamba günü Merkür Oğlak burcuna geçiş yapıp, 11 Şubat’a kadar Oğlak burcu seyahatine devam edecek. Olaylara daha gerçekçi ve mantıkla yaklaşmak, sorumlulukları olması gerektiği kadarını üstlenmeye başlayacağız. Merkür Yay’dayken gamsızlık yaptıysak şuan kaçacak bir yer olmadığını ve gereken sorumluluğu üstenmemiz gerçeğiyle karşı karşıya kalacağız. Tam tersi eğer Merkür Yay’dayken aşırı ve abartılı bir şekilde gereğinden fazla sorumluluk yüklendiysek, fazlalıkları üstümüzden atıp olması gerektiği kadarını üstleneceğiz. İnsanlarla aramızda biraz resmiyet, biraz soğukluk, belki biraz daha ciddi ve iş bitirici tavırlar sergilemek isteyeceğiz.

8 Aralık Perşembe günü İkizler burcunun 16 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. 1/7 aksında 7.evde gerçekleşen İkizler Dolunayına retrodaki Mars’ın kavuşumdaki yerleşimi kardeş, kuzen, komşular, akrabalar gibi yakın çevre ilişkilerindeki eski konulara ait yeni alınacak kararları göstermektedir. Yay burcunun yükseldiği Dolunayın an haritasında yükselen yöneticisi Jüpiter, Neptün’le kavuşumda ve 4.evde yerleşmiş. Ailevi konularda geçmişten bugüne hak hukuk konularını ortaya çıkaracaktır. İlişkilerde daha önceden yaşanan haksızlıklar, fikir çatışmalarından doğan kaos yaratan konuların gündeme geleceğini, fikirlerin ayrılmasıyla gerçekleşen yol ayrımlarını göstermektedir. Satürn’ün Dolunaya yapmış olduğu üçgen açı desteğiyle özellikle ilişkilerde ve aile hayatında verilen tüm emek ve mücadelelerin sonucunda, hak edilen mükafatın kalıcı bir şekilde hak edenlere verileceğini göstermektedir. Dolunayın Avcı takım yıldızı Orion yıldızlarından Rigel sabit yıldızıyla kavuşumda oluşu, sol ayağa dikkat çeker. Şanslı bir sabit yıldız olan Rigel zenginlik ve mutlulukla ilişkilendirilmiştir. 8.evi yöneten Ay’ın Dolunayla kavuşumda olan retro Mars’la birlikte, Satürn’ün de desteğiyle artık zamanı gelmiş, hak edilmiş olan aileden gelecek olan mirasları da vurgulayabilir.

9 Aralık Cuma günü Venüs Jüpiter karesiyle, ilişki ve ortaklıklarda aşırı iyimserlik, aşkta aşırı aceleci davranışlar, lüks ve konfor alanlarına yönelik harcamalarda bulunmak, gereksiz harcamalarda bulunmak, mali konularda fazla açılmak, aşırıya kaçan estetik harcamaları gibi gereksiz yere güzelleşme masraflarında bulunmak, parayı kontrolsüzce kullanmak.

10 Aralık Cumartesi günü Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıp, 2 Ocak’a kadar Oğlak burcu seyahatine devam edecek. Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesiyle ilişkilerde ciddiyet ön plana çıkarak, ilişkiye ciddiyetin, resmiyetin gelmesi, ilişkinin sorumluluğunu üstlenmek, taahhüt altına girmek gerekecektir. İlişkiye gerçekçi bir bakış açısıyla, mantıklı bir şekilde yaklaşmak istemek. Kısacası olgunlaşmış olan ilişkilerin artık ciddiyet ve resmiyet kazanma zamanıdır.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (5-11 Aralık Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, yakın yerlere yapılan seyahatler, araba alım satımları ile ilgili konularda karar vermeniz gerekebilir. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle iş, kariyer ve sosyal statünüze daha gerçekçi ve mantıklı bir şekilde bakarak, kariyerinize ya da sosyal statünüze ciddiyet ve resmiyet kazandıracak adımlarda bulunmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (5-11 Aralık Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, para giriş çıkışlarınıza dikkat etmeli, hayallerinizi gerçekleştirmek adına alacağınız kararlarda çok dikkat etmelisiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle yeni eğitimler, yeni insanlarla tanışmak, seyahatler yapmak, hukuksal bir konuya resmiyet kazandırmak için yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (5-11 Aralık Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, ilişki ve ortaklıklarınıza yönelik önemli kararlar almak isteyeceksiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle mali konularda refahınızda artışlar, eşinizin ya da ortağınızın gelirlerinde bir artış, toplu bir paranın ya da miras yoluyla mali hanenizde gelir artışları olabilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (5-11 Aralık Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, genel sağlığınıza, günlük rutinlerinize, çalışma koşullarınıza yönelik yeni adımlar atarken iyi düşünmeli iyi karar vermelisiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle eş, ortak, ikili ilişkilerden yana şans ve fırsatlarla karşılaşabilir, eşinizin ya da ortağınızın desteğini arkanızda hissedebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (5-11 Aralık Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, hayallerinizi gerçekleştirmek adına önemli kararlar alırken geçmişteki konular gündeminize gelebilir, bazı konulardan özveride bulunmanız gerekebilir. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beslenme hayatınıza ciddiyet getirmek isteyebilirsiniz. Yeni bir iş olanağını resmiyete dökmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (5-11 Aralık Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik önemli kararlar almak isterken, ilişki ve ortaklıklarda eksik kalmış, ya da tamamlanmamış konular yeniden gündem yaratabilir. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle aşk hayatınızı ya daha fazla ciddiye almak, ya da mesafeler koymak isteyebilirsiniz. Çocukları olan yükselen başaklar çocuklarının yeteneklerini masaya yatırıp ciddiyetle ele alarak bir iş olanağına ne kadar uygun olup olmadığına dair kafa yorabilir ya da çocuklarınızla aranızda mesafeler olabilir. Tabi bu fikirsel mesafeler de olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (5-11 Aralık Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, yeni inşalarla tanışmak, yeni yerler görmek, seyahatler yapmak için kararlar almak isteyebilirsiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle artık ailenize ait sorumluluklarınız yerinize getirmek, onlarla hoş ve güzel vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (5-11 Aralık Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, gelir giderlerinizde, harcama dengelerinizle ilgili önemli yatırımlar yaparken dikkatli olmanız gerekebilir. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle yakın çevrenizle yeni iş anlaşma sözleşmeleri imzalayabilir, yakın yerlere iş seyahatleri planlayabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (5-11 Aralık Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, eş, ortak ve ikili ilişkilerde ailevi konularda, ya da bir menkul alım satımı ile ilgili konularda kararlar alırken dikkatli olmalısınız. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle mali konularınızda artışlar olurken, harcamalarınıza da dikkat etmelisiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (5-11 Aralık Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, günlük rutinleriniz, iş hayatınız ve genel sağlığınıza yönelik konularda alacağınız kararlara dikkat etmelisiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle fikir ve düşünceleriniz, konuşma ve üslubunuzla etrafınızdaki insanlar tarafından dikkat çekebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (5-11 Aralık Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, aşk hayatınız, çocuklarınız ya da yatırımlarınızla ilgili konularda alacağınız kararlara dikkat etmelisiniz. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle kendinizi biraz insanlardan izole etmek, ya da uzaklaşmak isteyebilir, geçmişteki konularla zihninizi meşgul edebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (5-11 Aralık Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla, ev, aile hayatınız, yaşadığınız yerle alakalı önemli kararlar alırken etraflıca düşünmelisiniz. Merkür ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle kariyer gelirlerinizde artışlar, sosyal çevrenizde dikkat çekebilir, arkadaş ve dostlarınızdan hayallerinizi gerçekleştirmek adına destekler alabilir ve arkadaşlarınızla güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

 

Yazarın Diğer Yazıları