Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

6 Kasım-12 Kasım Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Aslan burcu enerjileriyle başlıyoruz. Son dördün fazıyla başlangıç yaptığımız haftaya bir de Ay Aslan’la giriş yapıyoruz. Akrepleri ve Boğaları kareleyerek haftaya merhaba diyoruz. Egonun ön planda olduğu, fazlasıyla dürtüsel ve yönetsel davranışlarda bulunmaya müsait enerjilerde olacağız. Sen çekil şöyle bi kenara bakayım gibi gibi… Sakin olmaya gayret etmek gerekli.

6 Kasım Pazartesi günü Venüs Plüton üçgen açısıyla, güçlü ilişki ve ortaklıklar kurmak, ilişkileri ya da ortaklıkları güçlendirecek anlaşmalar, sözleşmeler yapmak, güçlü kişilerle iş ya da ortaklıklar yapmak, düzenli bir iş ve gelir elde etmek, iş bağlantıları kurmak açısından değerlendirebileceğiniz bir gün.

7 Kasım Salı günü Merkür Neptün üçgen açı desteğiyle, hayallerin gerçekleşmesi için imajinasyon çalışmaları yapmak, ilham gücünün artması, sanatçıların, yazarların, modacı, tasarımcıların yaratıcılığını ortaya çıkarabileceği muazzam yaratıcı bir gün. Fikir ve düşüncelerin yazıya dökülmesi, tasarıma dönüşmesi, sanatın görsel şölene dönüştürülmesi için harika bir gün. Okült bilgiyle ilgilenen kişiler açısından derin araştırmaların yapılacağı, derin ruhani bilgilerle çalışmalar yapmak için çok değerli bir gün. (Aynı zamanda karanlık enerjilerden de uzak durulması gereken bir gün.)

8 Kasım Çarşamba günü Venüs Terazi burcu geçişine başlayarak 4 Aralık Pazartesi gününe Terazi burcundaki seyahatini devam edecek. Venüs kendi düşük olduğu Başak burcundan çıkıp, asaletli olduğu yönetici konumunda tüm fonksiyonlarını güçlü bir şekilde gösterecektir. Aşk, sevgi, para, değer algımız, estetik duygumuzu işaret eden Venüs Terazi burcunda ilişkilerde eşitlik ve adalet ön plana çıkacak, var olan sorunları uzlaşma sağlayarak yönetebileceğimiz, sosyal ilişkilerin artacağı, evlilik ve ortaklıkları destekleyecek konumda olacağı için ilişkilerde uyum, denge ve ahengin yükseleceğini gözlemleyebileceğiz. Tabi Güney Düğümden geçerken ilişki ve ortaklıklardaki eski sorunların ortaya çıkmasıyla özellikle 15 Kasım itibariyle sorunlar gün yüzüne çıkacaktır. İlişki ve ortaklıklarda maddi yönden ekonomik anlamda da sorunları gün yüzüne çıkacağını söyleyebiliriz.

9 Kasım Perşembe günü Merkür Plüton sekstil açısıyla, iletişim kurarken, konuşma görüşme yaparken, fikir ve düşüncelerimizle karşımızda bulunan kişileri ikna edebilecek güçte, zihinde derin iz bırakan, etkileyici konuşmalar yapmak için güzel bir gün.

10 Kasım Cuma günü Merkür Yay burcu geçişine başlayarak 1 Aralık Cuma gününe Yay burcundaki seyahatini devam edecek. Merkür Yay burcunda iken, kendi yöneticiliği olan İkizler burcunun tam karşısında zarar görür. Kendi inanç ve felsefemizi, kendi düşünce ve fikirlerimizi ifade ederken fanatikleşebilir, kendi fikirlerimizi yüceltip karşımızdaki kişilerin fikirlerini küçümseyebilir, doğal olarak en iyisini ben bilirim edalarında olabiliriz. Ama tabiki olumlu yönden değerlendirdiğimizde zihinsel olarak ilgi ve merak alanımız eğitim ve öğrenim, felsefi ve hukuki konular, yurt dışı eğitim ve seyahatler, uluslar arası faaliyetler, farklı kültürler, ruhsal ve manevi konular olacaktır.

10 Kasım Cuma günü Merkür Satürn karesi, otorite figürleriyle anlaşmakta zorlanmalar, ne kadar konuşmak istersek isteyelim karşı tarafa sözümüzü lafımızı dinletmekte problem yaşayabiliriz, yalan söylemeye müsait bir açı olduğu için konuştuklarımıza da dikkat etmemiz önem arz edecektir.

12 Kasım Pazar günü Mars Uranüs karşıtlığı, fikir ve düşüncelerde çatışmalar, ayrışmalar, atışmalar, kavgaya tutuşmak, trafikte de iletişimde de kazalara yol açabilir, askeri alanlarda da hareketlenmeler olabilir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (6-12 Kasım Haftası)

7.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte ilişki ve ortaklıklardan yana şanslı olacaksınız. Yeni bir ilişki, ilişkisi olanların ilişkisini bir adım ileriye taşıması, ilişkisinde sorunları olanlarında ilişkilerindeki sorunlara odaklanacağını,9.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızın eğitim, seyahat, hukuksal konular, yolculuklar yapmaya yöneleceğini söyleyebiliriz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (6-12 Kasım Haftası)

6.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte çalışma koşulları ve birlikte çalıştığınız kişilerden yana şanslı olacaksınız. İş hayatınızda şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, 8.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızın mali konular, kredi ve borçlar, miras, okült ve ezoterik alanlara yöneleceğini söyleyebiliriz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (6-12 Kasım Haftası)

5.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcı gücünüzü ortaya çıkarak alanlardan yana şanslı ve keyifli olacaksınız. Yeni bir aşk, çocuk sahibi olmak, yatırım yapmak, hayattan keyif almaya odaklanacağınızı, 7.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızın ilişki ve ortaklıklara yöneleceğini, yurtdışı, eğitim ticaret bağlantılı, yolculuk yapmak, yol yapmakla ilgili sözleşmeler anlaşmalar yapmaya yönelik olacağını söyleyebiliriz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (6-12 Kasım Haftası)

4.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte ev ve ailenizden yana şanslı olacaksınız. Evinizde, ailenizle, sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmeye odaklanacağınızı, 6.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızın günlük rutin hayat düzeninize, çalışma koşullarınıza ya da genel sağlığınızla ilgili konularda değişim yapmaya yöneleceğinizi söyleyebiliriz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (6-12 Kasım Haftası)

3.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte yakın çevre ilişkilerinizden yana şanslı olacaksınız. Yakın arkadaşlarınızla bir araya gelebilir özlem giderebilir, kısa yolculuklara çıkabilir, okul arkadaşlarınızla ya da,aynı camiadan olan yakınlarınızla mutlu, keyifli vakitler geçirebilirsiniz, 5.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızda aşk hayatınızın, toplumsal duruşunuzu, statünüzü değiştirecek olan konulara yöneleceğini söyleyebiliriz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (6-12 Kasım Haftası)

2.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte üretim kapasitenizin artacağı, ya da özdeğer duygunuzun yükseleceği konulardan yana şanslı olacaksınız. Kendinize maddi kaynak oluşturmak, özdeğinizi yükseltecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak konulara odaklanacağınızı,4.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte evden çalışarak mali yönden gelirlerinizde artış sağlayabilir, uzak yerlere seyahatler edebilir, hukuki bir konuda aileyle sözleşme anlaşma yapabilir, ev, arsa, gayrimenkul konularına zihnen daha çok efor harcayabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (6-12 Kasım Haftası)

1.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte her konuda şanslı olacaksınız. Etrafınızda dikkat çekeceğiniz, etrafınızdaki kişiler tarafından beğenildiğiniz, etrafınızda sizi beğenen kişilerin olduğunu fark edebilirsiniz, 3.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızın yakın çevrenizdeki arkadaş çevreninizin olacağını, yoğun bir şekilde yakın arkadaşlarınızla iletişimde olacağınızı, sık sık bir araya geleceğinizi, zaman zaman da fikir ve düşüncelerinizde fanatikleşebileceğinizi söyleyebiliriz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (6-12 Kasım Haftası)

12.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte insanlardan uzaklaşabilir, kendi içinize çekilebilir, kendi halinizde kalmak isteyebilirsiniz.2.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte ilgi alanınızın eşiniz ya da ortağınızla olan ilişkinizde kendi değerinizi sorgulamaya, özdeğer duygunuza karşı nasıl bir geri bildirimle karşılık verdiğini ölçmeye çalışmaya zihnen kafa yorabilir, ama zaman zaman da sadece kendinize ait olan düşüncelerin doğruluğunu, karşı tarafın düşüncelerinin ise yanlış olduğu konusunda fanatikleşebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (6-12 Kasım Haftası)

11.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte arkadaş ve dostlarınız, sosyal çevreniz, kariyer gelirlerinizden yana şanslı olacaksınız. Yeni insanlar tanıyabilir, yeni bir sosyal çevreye dahi olabilir, kariyerden elde edeceğiniz gelirlerinizi yükseltebilirsiniz. 1.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte fikir ve düşüncelerinizi ifade etmek, iş hayatınızda mesleğinizde işinizle ilgili konuşmalar, söyleşiler yapmak, ya da sözleşme anlaşmalar imzalamak gibi konulara yönelebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (6-12 Kasım Haftası)

6-12 Kasım Haftası10.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte iş, meslek ve kariyer hayatınızdan yana şanslı olacaksınız.12.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte iş hayatınızda yaratıcı gücünüzü nasıl ortaya çıkaracağınıza, kimileri için, hayatındaki sevdiği kişiyle toplum önünde bir ilişkiye kendini hazır hissedip hissetmediğini düşünmeye sevk ederken, kimileri içinse, çocuklarının psikoloji sağlıklarına yönelik konular üzerinde düşüncelere dalacağını söylemek mümkün.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (6-12 Kasım Haftası)

9.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte din, inanç, felsefi konular, ruhsal ve maneviyat yönünden güçlenmek açısından şanslı olacaksınız.11.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte bu hayat hep böylemi gidecek, gelecekte eşim, çocuğum, ailem kim varsa artık bu kişilerle hayatım gelecekte de böyle mi devam edecek sorularıyla zihniniz meşgul olacak gibi görünüyor.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (6-12 Kasım Haftası)

8.evinizden geçecek olan Venüs önümüzdeki ortalama 1 aylık süreçte mali açıdan şanslı olacaksınız.10.evinizden geçecek olan Merkür ise önümüzdeki ortalama 3 haftalık süreçte iş, meslek ve kariyer hayatınızda insan ilişkilerinizde yaşanan sorunların, verdiğiniz kayıpların, ya da bırakmanız gerekenlerin, fikir ayrılıklarının zihninizi bolca yoracağı bir zaman dilimi olacağa benziyor.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları