Şarkıcı Rober Hatemo'nun acı günü

Ünlü şarkıcı Rober Hatemo'nun babası Şahin Hatemo, hayatını kaybetti. Acı haberi Instagram hesabından duyuran menajer Haluk Şentürk, 'Sevgili Rober Hatemo'nun babası, değerli büyüğümüz Şahin Hatemo vefat etmiştir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Türk pop müziğinin ünlü ismi Rober Hatemo'nun (47) babası Şahin Hatemo'dan acı haber geldi. Şahin Hatemo'nun dün yaşamını yitirdiği öğrenildi.

"Başımız sağ olsun"

Acı haberi Instagram hesabından duyuran menajer Haluk Şentürk, "Sevgili Rober Hatemo'nun babası, değerli büyüğümüz Şahin Hatemo vefat etmiştir. Hatemo ailesinin acısını paylaşıyoruz. Başımız sağ olsun." açıklamasını yaptı.

"Adımı veren, adamlığımı veren gitti..."

Aldığı üzücü haberle yıkılan ünlü sanatçı da, "Gitti, adımı veren gitti, adamlığımı veren gitti, ömrümün bir yarısı saatini bana bıraktı da kendi gitti. Babam gitti..." ifadelerini yayınladı.

Takipçileri başsağlığı mesajlarıyla Rober Hatemo'ya destek oldu.

Şarkıcı Rober Hatemo'nun acı günü

"Çok pişmanım"

Öte yandan Rober Hatemo, daha önce müzik kariyeri ve özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Dedesinin kendisinde çok özel bir yeri olduğunu belirten Hatemo, "Dedemle arkadaştık, çocukken de beni gezdirirdi büyüdüğümde de gezdirdi. Başka türlü bir baba modeli oldu bana. Müzikle ilgili çok doldurdu beni. Ölmesine yakın hastalandığı dönemde ben çok büyük bir aşk yaşıyordum, çok gençtim çok pişmanım." demişti.

"Ölümünde istediğim kadar yanında olamadım"

Hatemo, "Gençlik de başka bir ateş, insan her zaman doğruları yapamayabiliyor. ‘Daha çok vakit ayırmalıydım.’ diye düşünüyorum şimdi ama yapamadım o zaman… Tabii ki dedeme sonsuz vakit ayırdım, güzel şeyler yaptık beraber ama ölümünde istediğim kadar yanında olamadım." şeklinde sözlerini sürdürmüştü.

"Çok enteresan bir adamdı"

Taksim'de üç katlı bir Rum evinde büyüdüğünü söyleyen şarkıcı, "En alt katta mutfak vardı. Orada dedemin müzik aletleri vardı. Ne iş gelirse ona gidiyorduk, televizyonlarda da çıktı o dönem… Orkestra şefliği yaptı. Dedem çok beğenirdi benim şarkı söylememi. 'Benim diyen solist senin gibi mikrofon tutamaz’ derdi. Kendisi enteresan bir adamdı, üç dil biliyordu. Çalmadığı enstrüman yoktu." şeklinde konuşmuştu.

"Müziği dedem öğretti"

Hatemo müzik kariyeri hakkında, "Bir gün ben de dedemle Aksaray’da bir otele gittim, şarkı söyledim. Oranın yetkilisi aradı, 'Müşteriler seni istiyor, çok beğendiler.’ dedi. Babam da istemiyor, onun mesleğini yapmamı istiyordu. Kuyumcuydu kendisi, onu da yaptım tabi ama ben babamı dinlemedim. Dedemle kaçıp, gittim şarkı söylemeye. Müzikle, sosyal hayatla alakalı bir şeyler öğreten kişi dedem oldu." ifadelerini kullanmıştı.

"Ölümden döndüm"

Hatemo, "2010 ile 2015 arası bir düşüş dönemi, hastalıklar yaşadım. Ölümden döndüm. Herkesin hayatında oluyor böyle şeyler. 2015’ten sonra tekrar toparlamaya başladım. 'Papucumun Dünyası' albümünden sonra her şey iyi gidiyordu. Araya korona girdi. İki sene kadar rahatsızlık yaşadım. Ülser gibi bir şeydi ama bayağı büyük yaralar vardı. Doktor, 'Üzüntüden uzak duracaksın.' dedi. Bir süre diyetim vardı, psikolojik tedavi gördüm." demişti.

"Dost kazığı yedim!"

Hatemo ayrıca, "2010 yılında spora başladım. Spor salonuna ortak oldum. Her ortaklıkta olduğu gibi bir arkadaş kazığı yedim. O beni çok üzmüştü." şeklinde konuşmuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN