Astrolog Ece Çetin

5 Ocak-11 Ocak Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Venüs’ün yay burcuna geçmesi ile Jüpiter arasında karşılıklı ağırlama asaleti başladı. Dün Mars yücelimde olduğu oğlak burcuna yerleşti. Ve tüm bunların üzerine Ay terazi burcunda seyrediyor. Yani Venüs yönetimine bir Ay var. Cuma’nın bereketi deriz ya hani, bu Cuma yılın belki de en bereketlilerinden olacak. Bazen gökyüzü nimetleri bol kese dağıtır. Saat 15.41’e kadar bolluk ve bereket üzerimize yağıyor olacak. Bundan daha iyi neler mümkün diyelim ve evrene gönderelim.

Hayırlısı ile bir Merkür retrosunu daha tamamladık. Bir sonrakini 2 Nisan – 25 Nisan arasında koç burcunda yaşayacağız. O zamana kadar iletişim, ticaret, imzalar, antlaşmalar ve sözleşmeler konularında Merkür bizi özgür bırakıyor. En güzellerinden biri de geçen hafta ilahi yardım Jüpiter’in retrosunu tamamlaması oldu. İlahiden gelen desteğe sınır konmuştu. Şu anda Uranüs dışında Retro hareketi yapan gezegen kalmadı. Sınırlarımız kalkıyor. Aslında kış aylarını kapanıp dinlenerek geçiririz. Kış ayında olmamıza rağmen hareket ve bereket maksimumda çalışıyor şu anda. Bu kış gerçekten büyük işler başarıyor ve kendi sınırlarımızı aşıyoruz.

Cuma akşam saatlerinde büyüklerimiz ile aramız iyi olacağı için taleplerimizi iletebilir, destek görebiliriz. Akşamına Ay akrep burcunda çalışıyor, arka planda dönenleri araştırmak ilgi odağımız. Hafta sonu boyunca sezgiler tavan yapıyor. Aklınıza gelen başınıza gelebilir.

8 Ocak Pazartesi’ye Ay yay burcu yerleşimi ile ruhumuzun özgürlük isteğini gözler önüne sermesini izliyoruz. Valizini eline alıp çıkacak hali, bizleri gezme isteğine ve seyahat planlarına sürükleyecektir. İşler bitse de gitsek modunda olacağız.

9 Ocak Salı gününe Satürn’den destek alan Mars ve Neptün’e kafa tutan bir Merkür ile uyanıyoruz. Kafa karışıklığı, iletişim ve ticarette hatalar yapabiliriz; fakat Mars bizim yanlışlığı lehimize çevirip statümüzü yükseltmek için gereken eylemleri yapabilmemize izin verecek güçte çalışıyor. Yaşam içinde doğru hamleyi yapabilmek çok önemlidir. Asaletli bir Mars hepimizin avantajına olacak. Özellikle öğlen saatlerinde güzel fırsatlar yakalayabiliriz. Akşam olduğunda gelen Güneş – Uranüs desteği ile ortaya sağlamcı ve sıra dışı çözümler koyarak işlerin içinden çıkma ihtimalimiz çok yüksek. Özellikle oğlak ve boğa burçlarının alacağı etki ile işimizde bir kademe yükselme ihtimali oluşabilir.

10 Ocak Çarşamba günü Mars, Jüpiter’i arkasına aldığı için gösterişli eylemlere ‘’hoş geldin’’ diyebiliriz. Haftanın en güçlü açısının etkisini en heybetli şekilde yaşayacağız. Masaya yumruğu vuracağımız için kuzey düğüm etkisi maksimumda faydamız için çalışıyor olacak.

11 Ocak Perşembe günü Güneş’in düğümlere tam kare vermesi ile hayatımıza yeni aldığımız kişiler ve çıkardığımız kişilerle ilgili bir gün yaşayabiliriz. Bazılarımız kestirip atarken bazılarımız yeni yol arkadaşları ile yeni yolculuklara çıkabilir. Neydim ne oldum hesabını da içine alan konum ile kendimizi bir değerlendirmeye alıp çeki düzen verme çalışmaları yapabiliriz. Mars, Jüpiter desteği devam ederken kadınlar ve kadınların acıları üzerine şifa gibi olacak durumlar yaşama ihtimali yüksek. Artık gözyaşlarını silme zamanı sevgili hanımlar.

Perşembe günü saat 14.58’de oğlak burcunun 20 derecesinde bir yeniay yaşayacağız. Sonrasındaki 25 Ocak’ta saat 20.54’te yaşayacağımız aslan dolunayına kadar yeni başlangıçlar yapabilir, girişimlerde bulunabilir, gökyüzü etkisini maksimumda genişlemek ve büyümek için kullanabiliriz.

Oğlak yeniayının teması ciddiyet, sorumluluk almak, sağlam işler yapmak, aldığın sorumluluğu sonuna kadar takip edip bitirmek, yani iş bitirici olmak, duygusallığı bir kenara bırakıp yüksek bir statü için sabırla emek vermek konuları olacak. Bunların içinden kendinize uygun olan başlangıçları alıp hayatınıza uygulayabilirsiniz.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları