Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Dolunay, ilişkilere ışık tutacak

Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

#zamanınkalitesi

Bu bir Dolunay yazısıdır.

16 Nisan Cumartesi günü Koç ve Terazi aksının 26˚ derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor.

Tamamen ilişkilere ışık tutacak olan bu dolunayda Koç-Güneş’i özgünlüğümüzü, arzularımızı ve kendimizi savunma enerjimizi açığa çıkartırken Terazi Ay’ı ile kendimizi başkalarının ihtiyaçlarına göre dengelememiz gereği olarak yansıyacaktır. Dolunay’ların etkileri 5 gün önce başlayıp ertesindeki 5 gün daha devam ettiğinden bu dolunayın 30 Nisan’daki Güneş tutulmasına kadar güçlü etkileri aktaran bir şekilde enerjisini yayacağını bilmelisiniz.

Dolunay enerjisinde yükselen Akrep burcu bulunduğu derecesel yerleşim itibariyle büyük iyiciller olarak gökyüzünde birleşen Jüpiter Neptün kavuşumundan olumlu titreşimler alıyor. Bu noktada Asc yöneticisi Mars Balık’ta Jüpiter enerjisinde ve yönetiminde olduğundan hayata daha net pencerelerden bakma zamanının geldiğine işaret ediyor. Bu kombinasyona Düğümler ile karelenen Satürn enerjisi eşlik ettiğinden ve Satürn aynı zamanda ASC yi de karelediğinden, hayaller ve idealler ile sorumluluk alma arasındaki en doğru dengeyi hayata geçirme zamanındayız.

Tüm dolunaylarda olduğu gibi, ilerlememiz gereken yeri diğerleri vasıtasıyla bize bildiren kozmik düzen, bu dolunayda bize yaşamımızı ve ilişkilerimizi sorumluluk penceresinden değerlendirmemiz gerektiğinin altını çiziyor. Dolunaylar enerjinin doruk noktası olduğundan ve devrim yaratan yada çığır açan farkındalıkların enerjini açığa çıkardığından artık tekamül yolunda Plütonik etkiyle evrimleşme zamanımız geldi. Daha önce hiç yapmadığınız eylemi yapan olmayı seçmek bu dolunayın ana enerjisidir. Bunu yaparken Balık Mars’ı ile kendinizi kurban psikolojisine düşürmeden önce gönüllülük prensibi kullanarak yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Her zaman olduğu gibi Kozmik düzen asla kandırılamayacağından, samimi ve iyi niyetli bir şekilde elini taşın altına koyarak sorumluluk almaya gönüllü olanlar, büyük iyicillerin verdiği muazzam destekle kayarcasına hedeflerine ulaştırılacaktır.

Ancak ne kadar şikayet eder, kaytarmaya çalışır ve sorumlulukların altına girmemek adına binbir bahane bulur ve kurban enerjisiyle yaşadıklarınızdan şikayet ederseniz, büyük iyiciller bu sefer tam tersine olarak olayların boyutunu tahmin edilemez şekilde büyütecek, altında kaldığınızı hissettirecek ve kontrolsüzce bu sefer gerçekten kurban duruma düşeceğiniz emrivakileri yaratacaktır. Gökyüzü Satürn disiplini ile gönüllü adım atılmasını destekliyor. Kısaca ya seve seve ya da seve seve.

Bu dolunay gizli saklı sırların kalmayacağı ve konuların net bir şekilde masaya döküleceği yüzleşmelerin de altını çiziyor. Ancak her durumda Terazi Ay’ı yöneticisi Venüs Balık yücelimde olduğundan, hak sahibine hakkı mutlaka teslim edilecektir. En azından büyük iyiciller en ufak bir merhametsizliğin ya da art niyetin asla cezasız kalmayacağına garanti veriyorlar.

Hayatında şu anda bir karar verme noktasında olanlar için bu dolunay ilkbahar zamanlaması ve dışarıya baktığınızda doğada pembe açan erguvanlarla geldiği için aslında insanlığı negatif düşüncelerden uzak tamamen pembe düşünmeye davet ediyor. Bu pembe düşünme inanç, maneviyat, yapmaya hazır olduğu şeyin sorumluğunu taşımaya gönüllülük şeklinde dönüştürülmelidir. Ve fakat aynı zamanda tutulma aksına girmiş olduğumuz için kendinizi her zamankinden daha fazla siyah gözlüklerle karamsar ve negatif hissedebilirsiniz. Bunun kendine acımaya çok müsait Balık burcunda yerleşen ve Dolunay yükseleni Akrep’in yöneticisi Mars’tan kaynaklandığını unutmayın. Tamamen iradi bir kontrol ile bünyelerde siyah çiçeklerin değil pembe çiçeklerin açılmasına izin vermeniz gerekiyor.

Bu dolunay başkalarıyla olan ilişkilerimizi incelemeye teşvik edecektir. Güneş, ihtiyaçlarımızın peşinden gitmeye, arzularımızı ortaya koymaya ve fikirlerimizi bodoslama uygulamaya girmeye davet eden inatçı, ben odaklı, ateşli Koç burcunda konumlandırılmıştır. Ay, entelektüel, uzlaşma odaklı Terazi'de yerleştiğinden içinde bulunduğumuz koşulların her tarafını görmemizi, adalet ve dengeyle hayattaki güzelliği bulmamızı istiyor. Anlaşmazlık durumunda, Terazi'deki bu Dolunay ile kendi bireysel varoluşumuzu, beklentilerimizi ve kendi gerçeğimizi onurlandırırken, uzlaşma ve şefkat yoluyla ilişkilerimizi nasıl geliştireceğimizi öğrenme fırsatına sahip olacağız. Ve aslında bu asıl uyumun ve dengenin yaratılması davetidir. Plüton enerjisi Dolunay’a ya hep ya hiç etkiyi vermiyor. Tersine ilişkilerimizde uyumlu bir dengeyi yaratmak adına yapılması gereken doğru eylemlerden ve dönüşüm ihtiyacı olan durumlardan, en önemlisi de sorumluluk altına girme seçiminden bahsediyor.

Hayatınızdaki refah kalitesini yaratabilmek için önemli dönemeçlerden geçerken büyük adımlar değil, küçük adımlar atılması gereken zamanlar vardır. İşte tutulma öncesindeki bu dolunay küçük adımlarla büyük ayarlamalar yapılacağına işaret ediyor. Odağınızı büyük hayallerden uzaklaştırıp küçük somut adımlara konsantre olun. Gerçeğe dönüşen ve somut bir şekilde hayatınızda önünüze sunulan realite sizden ilgi bekliyor ve doğru adımı atabilmek için zorluyor.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

Yazarın Diğer Yazıları