Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Refah artışı ve özgünlük, fırsat bolluğu sunacak

Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

#zamanınkalitesi   #haftasonupostu

Güneş Jüpiter kavuşumunun en aktif olduğu Cumartesi günü hayatlarda refah artışı ve özgünlükten doğan fırsat bolluğu şeklinde yansıyabilecek muazzam fırsatlar şeklinde yansıyacaktır. İlahi akışla gidildiği takdirde ihtiyaçların maksimum şekilde karşılanacağına güvenerek hiçbir şey için negatif oluş veya akış enerjisi yaratmamak pozitif oluşları hayatınıza çekmenin yegâne yoludur.

Hafta sonuna Güneş ve Jüpiter’in Balık burcundaki kavuşumu ile başlayacağız. Hayatın içinde hangi alanlarda aktif ve faal yaşıyorsanız o konularda bir artış, çoğalma ve bolluk bereket olacaktır. Ancak Jüpiter’in büyütücü etkisi ile olaylar bireysel harita potansiyelinize göre olumlu ve olumsuz formlarda büyüyerek ilerleyecektir. Koşullar sınırlarınızı zorlayabilir ve kişisel çatışmalar veya uyum/uyumsuzluk noktaları had safhada tetikleyici olabilir. Gökyüzü hem şifayı bol bol dağıtıyor hem de olayları ve konuları hızla büyütüyor. Kendinizi görünmez bir türbülansın içinde hızla gidiyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Bu süreçte hafta sonu boyunca Ay Koç burcunda olacak ve bizlere hareket enerjisi ve eylem gücü verecektir. Ay’ın Koç burcunda seyahat edeceği süre boyunca özellikle Cumartesi akşam saatlerinde hem Venüs hem Mars ve hem de Plüton ile kare açıya girmesi dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimi olacağına işaret ediyor. Oğlak Mars’ı tarafından yönetilen Koç Ay’ı Plütonik etkiyle kesinlik, netlik isteğiyle agresyon ve sabırsız bir enerjiyi açığa çıkartacaktır. Kişisel ilişkilerde Jüpiter etkili Güneş ile haklılık haksızlık savaşlarına balıklama dalabilir ve ego savaşlarının altında ezilerek sonu istenmedik sonuçlara doğru gidebilecek kontrolsüz eylemlerde bulunabilirsiniz.

Hafta sonundan itibaren Mars Venüs ve Plüton etkisi hafifleyeceği için önümüzdeki hafta başında daha sağlıklı bir akışla hareket edebilmek için bu hafta sonu kendinizi ego çatışmaları, öfke krizleri ve huzursuz bir sabırsızlık duygusundan uzak tutacak eylem ve faaliyetlere odaklanmalısınız.

Cumartesi gecesi Ay’dan kaynaklanan gerilimi kontrol edebilenler için daha sonraki saatler ve özellikle Ay’ın Pazar öğle saatlerinden itibaren Boğa burcuna geçeceği zaman diliminde herkesin yaşamak istediği doyurucu, besleyici, tatmin dolu ve haz odaklı hayatın tadını çıkartabileceğiniz muazzam keyifli, neşeli ve tatlı geçecek saatler yaşayabilirsiniz. Tüm duyularınızın evrendeki sınırsız olasılıklara karşı duyarlı ve açık olduğu Boğa zamanları, hırslı olmaktan çok kendinizi tembelleştireceğiniz zamanlara işaret ediyor. Bu zamanlar değerlidir ve Jüpiteryen etkiye sınırsız doyum ve haz duygularınızı tetikleyecektir.

Kendi özel alanlarınızda sevdiklerinizle birlikte olmanın ve yaşamın tadını doya doya çıkartarak sonsuzlukta yaşanmaya değer tek günmüş gibi şükür duygusu hissedeceğiniz keyifli saatler geçirebilirsiniz. Bu zaman enerjisi dünyanın sizi koşulsuz beslediği, herhangi bir istek yada talepte bulunmanıza bile gerek olmadan kısmetlerin ve nasiplerin size kendiliğinden akıtıldığı, hem soyut hem somut şekilde dünya içinde yaşayan bir varlık olduğunuzun bizzat size kanıtlanması anlamına geliyor. İkili ilişkilerde aşıklar arasında duygusallık, bağ ve tutkulu romantizm artacaktır. Karşınızdakilerle tatlı anlayış anları ve arkadaşlar ile aile arasındaki sevgi geliştirebilirsiniz.

Global bağlamda ve içinde bulunduğumuz dünya realitesi ve koşullar düşünüldüğünde yine Jüpiter’in etkisiyle şartlar şiddet ve kaos enerjisini besleyerek büyütecektir. Henüz tam bir düzen ve uyum sağlanması için gerekli formların oluşmasına zaman olduğu için, dünyanın içinden geçtiği süreçte bir tamamlanma ve sonlanma bekleyemeyiz. Koşulları gözlemleyici kalarak içsel ve duygusal çalkantılarımızı kontrol edebilir olmamız gerekiyor.

Maddi konular söz konusu olduğunda, Güney Ay Düğümü Akrep enerjisinde unutmamamız gereken tek motto ya da bakış açısı hayata bir kez geliyor olma duygumuz olmalıdır. Maddi konularda kaygı bozukluğu ve gelecek endişesinin yerine sadece tek bir yaşam ve tek bir gerçek benliğinizin olduğu gerçeğiyle hayatınızdan kıtlık ve yokluk bilincini temizlemelisiniz. Kuzey Ay Düğümü Boğa enerjisiyle maddi koşullarınızın sistemsel olarak zamanın kalitesiyle şimdi inişli çıkışlı olacağını ve fakat gökyüzü ile senkron şekilde ilerleyerek kaotik durumlardan kendinizi kurtarabileceğinizden emin olmalısınız.

Uranüs Boğa’dayken gerekli değişimleri yapmanız yönünde sizi zorladığında, zamanın akışına güvenerek doğru olduğundan emin olduğunuz adımları atmakta tereddüt etmeyin. Değişime direnmek şimdi işe yaramayacağı gibi sizi geçmişe saplantılı bırakarak olayları ve konuları daha krizli yaşamanıza sebep olacaktır. Akışta kalmalı, gelen değişimin şimdi şu anda sizin için kolay kabul edilebilir olmasa bile uzun vadede son derece faydalı ve gerekli olduğunu anlayacağınızı bilmelisiniz. Bazen hayat bize rağmen ilerlediğinde hayatın bize getirdiği ya da götürdüğü şeylerin anlamlarını algılamamız uzun zamana yayılabilir. Bu gökyüzü etkisiyle neyi neden yaşadığınızı çok anlamlandıramayabilirsiniz. Oysa şimdi sadece akışta geleni yaşamak görevinizdir.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

Yazarın Diğer Yazıları