Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Kalbinizin seçtiği yol, her zaman doğru yoldur

Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

#zamanınkalitesi

Nisan ayının en muazzam hafta sonuna giriyoruz.

Gökyüzünde önümüzdeki günlerde ve ay sonuna doğru tutulmalar döngüsüne gireceğiz. Birçok hayat üzerinde değişimlerin ve dönüşümleri tetikleyen tutulmalar öncesi göksel faktörler insanlığı yücelim ve yöneticilik pozisyonuyla hareket eden gezegenler vasıtasıyla kutsuyor, bereketlendiriyor ve bütün iyiliğini akıtıyor.

Yaşam enerjisi, hedef ve idealler, odak noktası, can ve yapabilirlik göstergesi olan Güneş, en sevdiği Koç burcunda yerleştiği gibi bir de Cumartesi günü yücelim derecesinde oturacak. Arzu ettiğiniz birçok şeyin elinizin altında olması deneyimi almaya hazır olun. Çünkü Güneş’in yücelimine Balık burcunda yücelen Venüs eşlik ediyor.

Uranyen prensipte kardinal eksende Nisan ayı boyunca Güneş = Venüs aksını yaşayacağız. Bu gündemimizin para ve aşk ya da aşk ve para olması demek anlamına geliyor.

Venüs’ün yöneticisi Jüpiter kendi burcunda yerleşmiş ve Neptün’den uzaklaşan enerjiye geçti. Neptün’e doğru giden Jüpiter büyük iyicilliğini çalıştırırken aynı zamanda Neptün sayesinde belirsizliklerin büyümesi anlamına da gelen etkilere maruz kalıyordu. Şimdi Neptün’den uzaklaştıkça belirsizliklerin yerini netlik ve şans faktörü alacaktır.

Jüpiter olduğu gibi yine kendi burcunda yerleşmiş olan Kova Satürn ay boyunca Düğümlerle olan karelenme enerjisinden geri kalmayacak. Bu radikal kararlarla yol ayrımları veya önünüze açılan yollara doğru ilerleme mecburiyeti anlamına geliyor.

Jüpiter ve Satürn hayatlarımıza sosyal ve toplumsal konular olarak sirayet eder. Bu dönemde birçok hayata statüleri ilgilendiren konular olarak yansıyacaktır. Hayat yolunuzun bu döneminde ciddi kararlar ve eylemler aşamasında olmalısınız. Hayat sizden seçim yapmanızı ya da sizin adına kader planının yaptığı seçimlere uymanızı bekliyor. İş hayatınızda muazzam hareketlenmeler, iş bağlantıları ve potansiyelleri, ortaklıklar ve kendi işini kurma konuları gündeminize kariyer fırsatları olarak değerlendirilmek üzere getirilecektir. Yanı sıra, para anlamına gelen Venüs, KAD yöneticisi olarak Boğa ile kendi konfor alanınızı yaratacağınız maddi koşulları yapılandırmanıza yardım ediyor. Kendi işinizi kurabilir, kendi kazancınızı hak ettiğiniz ve layık olduğunuz seviyeye taşıyabilirsiniz.

Yanı sıra bu kombinasyon, ilişkileri de güçlü bir zemine taşıyor. İlişkiler söz konusu olduğunda ya tamam ya devam diyeceğiniz gelişmeler yaşayacaksınız. Bu gelişmeler tamamen hayatın bundan sonraki yolculuğuyla alakalı olacaktır. Zamanın ve karmanın efendisi Satürn, yeni döngüleri başlatırken eski döngüleri bitirtiyor. Buradaki değişime adapte olmakla kalmayıp bizzat değişimi yaratan enerjiyi aktifleştirmeniz gerekmektedir. Gökyüzü ister bugün ister yarın olsun zamanı gelen eylemin yapılmasını Mars Kova’dayken baskıyla, cebren yaptırırken, Mars Balık’a geçtiği andan itibaren yani 15 Nisan dolaylarında, duygusal komplikasyonlar ve kurban bilinciyle yaptıracaktır.

Gökyüzü şimdi insanlıktan hiç olmadığı kadar iş birlikçi davranmasını, kendi kişisel alanlarınızın yaratılması için gerekli eylemlerin ve tedbirlerin alınmasını şart koşuyor. Göksel faktörler açısından insanlık her zaman ileriye doğru taşınması gereken bir boyuttur ve hiçbir varlık kendi döngüsünde bırakılmaz. Bu noktadan hareketle attınız adımlar atılması gereken adımlardır. Buradaki tek fark, gökyüzünün dilini okuyanlar için kendi adımlarını atmayı becerme kapasitesi anlamına gelir. Kendi kendine adım atmayı beceremeyenler için Satürn gereğini itinayla yerine getirecektir.

Jüpiter ve büyük iyicil ile kolektif boyutta iyilikleri yayma ve saçma enerjisini çalıştırmalıyız. Değerli ve mübarek günlerde olmanın vermiş olduğu motivasyonla her zamankinden daha fazla olarak zayıflara, güçsüzlere, kimsesiz ve muhtaçlara Allah rızası için gönüllülük prensibiyle yardımlar çalıştırılmalıdır. Veren elin alan elden üstün olduğunu unutmayın. Bugün gönüllü olarak verdiğiniz her şey yarın önünüze ilahi olan tarafından gönderilmiş ikramlar olarak çalışacaktır. Venüs Balık’tayken para, kariyer ve ilişki fırsatlarının önünüze çifter çifter gelmesine hazır olun. "Hangi seçimi yapmalıyım?" kaosuna düşerseniz, kalbinizin seçtiği yol her zaman doğru yoldur, haberiniz ola.

Mutlu ve huzurlu bir hafta sonu dileğiyle kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

Yazarın Diğer Yazıları