Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Taze başlangıçlar zamanı...

Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

#zamanınkalitesi’nde kolektif olarak önümüzdeki 6 aya damgasını vuracak etkileri açığa çıkartan Koç yeniayı enerjisini yaşıyoruz. 

Bu yeniay kolektif bilinci yenileyen, cesaret ve motivasyon yükleyen bir takım faktörleri açığa çıkartıyor. Hangi burç enerjisinde olursanız olun, içsel enerjinizde muazzam deneyimler zenginliğiyle kişisel hedeflerinizde hızlanmalar olması kaçınılmazdır. Enerjik ve dikbaşı koçun sembolize ettiği zamanın kalitesi, güvenimizi tazeleyerek olaylara karşı tepkilerimizde canlanma ve yeniden doğma enerjisi çalıştıracak. Bahar ekinoksundan itibaren Nisan ayı taze başlangıçlara zemin hazırlayan şekilde gündemin ateşini ve sıcaklığını körükleyerek kendini gösteriyor.

Ay sonunda Boğa burcundaki yılın ilk Güneş tutulması öncesinde, yeni bir hayatın temellerini atmaya işaret eden ve yeni yapılandırmaları mecburi kılan bu etkiler uzun zamandır üzerimizde olan ve bizi atalete sürükleyen ölü toprağından silkelenmek anlamına gelecektir. Toplamda kendinizi iki kat daha güçlü ve olgun hissedebilir, cesur niyetler belirleyerek hareket ve eylem enerjisini açığa çıkartabilir, hedeflerinize doğru planlı adımlar atma konusunda cesaretli ve kararlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Bu ateşli ay aynı zamanda Kova sembolünde yerleşmiş yöneticisinden ve tüm zamanların efendisi olan Satürn’den de hava elementi desteği alıyor. Koç yöneticisi Kova Mars’ı Satürn ve Venüs ile birlikte en önemli konular olan para ve ilişkilerle bağlantılı hususları gündeme getirecektir. Yeniay aynı zamanda zihinsel gezegen Merkür Hades kavuşumu ile toplumsal korkularımızı hedef alıyor.

Güneş ve Ay’ın Chiron bağlantısı, bilinçaltından getirdiğimiz bütün korkularla yüzleşerek iyileşmemizi engelleyen her türlü konuda netlik kazanmamıza yardımcı olacak etkileri açığa çıkartıyor. Bu içsel öz farkındalığı cesurca benimseyerek, yeni projelerde ilerlemek, liderlik yeteneklerini açığa çıkartmak ve böylece olayların kurbanı değil yönlendiricisi olmak noktasında insanlığı destekliyor.

Yeniay Kova stelyumlu ve ikizler ASC’li etkisiyle kolektife “özgünlük ve özgürlük” baskısını yaparken mesafeleri de doğru hizalamak gereğini işaret edecektir. Özellikle Satürn Juno bağlantısı, kadersel ilişkilere başlangıçlar zemini hazırlarken aynı şekilde Kova sembolizmi ile de var olan ilişkilerde doğru mesafe ayarlaması yapmanın öneminin altını çiziyor. Venüs Mars orta noktası, bu süreçte ikili ilişkilerdeki ana konusunun aldatılma, ihanet ya da maddi konularda karşılıklı dürüstlük ihtiyacının altını çizecektir. Alma verme dengesinin test edildiği bu süreçte isteseniz de istemeseniz de Satürn, haksızlık ya da eşitsizlik konularında devreye girerek birbirinden nasibi olmayanların yollarını ayıracaktır.

Bu gökyüzü etkisi şimdi ve şu anda tanıdık olan değil yeni ve denenmemiş olan konuların gündeme geleceğini söylüyor. Korkularınızla yüzleşirken kozmik sistemin ve düzenin size karşı yada bilinçli olarak aleyhinizde davranıyormuş gibi hissetmeniz, bünyenizdeki atalet duygusunun koç enerjisiyle kırılması içindir. Hareket ve enerji isteyen Koç etkisi yapılan herşeye sonunu düşünmeden yüreğini koyma motivasyonunu arttırıyor. Hedef ve ideallerinizde eskisi gibi uyumlu olmayı değil, her türlü uyumsuzluklar arasındaki yeni uyumu yakalamaya niyet ederek ilerlemelisiniz.

Birçokları için bu yeniay, tutulma öncesinden etkisini göstermeye başlamış olacaktır. Artık yuvadan uçma zamanının geldiğini bilerek hareket etmelisiniz. Kendi konfor alanını yaratmak isteyen Kuzey Düğüm Boğa etkisiyle şu anda hayatınızdaki diğer insanlarla olan bütün sağlıksız ilişkileriniz kaçınılmaz olarak sonlanacaktır. Gad Akrep doğası gereği zehrini akıtmadan sonlanma konusunda sizi rahat bırakmayacağından olaylara karşı belli mesafelerle ve duygusal travmalardan bağımsız şekilde rasyonel akıl ve zihinle bakılması yada müdahale edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Şimdi şu anda alışılmadık şeyleri denemeye açık olmalısınız. Bütün sevgi ve şefkat enerjiniz zaten var olanlar üzerinden odağını kaldırmalı ve yeni alışkanlıklar deneyimlemelisiniz. Kariyer ve para fırsatları yeni ay enerjisiyle önünüze bir takım iş imkanları yada bolluklar olarak gelecektir. İsteseniz de istemeseniz da daha çok insanlarla iç içe olacağınız, iletişim trafiğinin arttığı ve size göre samimiyetsiz gelse bile alt planda tamamen duygulardan bağımsız rasyonel ilişkilerin yapılandırıldığı dönemlerdeyiz. Tutunmaya çalıştığınız şey eğer duygularsa bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Tutunmanız gereken yeni alanları keşfetmek de bireysel harita potansiyellerinize bağlı olacaktır.

Bu bazıları için kariyer ve para kanallarına doğru ilerlemek anlamına gelirken bazıları için var olan düzenin değişmesi veya fırtınalar ya da kaoslar içinde yeni düzenlerin kurulması anlamına gelecek. Doğru ya da yanlış olan değil, ruhunuzun çektiği ve size iyi gelen, kendinizi dingin ve sakin hissettiğiniz ve kolaylıkla yeni alışkanlıklar edineceğiniz planlara hizmet etmelisiniz. Gücünüzü ve öz değerinizi dış kaynaklardan değil tamamen içsel kaynaklardan bulabileceğiniz, kimse üzerinden plan yapamayacağınız dönemlerdesiniz. Bırakmak, savunmaya geçmeden sınırlar belirlemek, iletişime açıkken duygulara mesafe koymak ana eylem planınız olmalıdır.

İkili ilişkiler her zaman olduğu gibi zamanın yöneticisi Satürn ile çalışıyor. Kader ağlarını sizin yerinize örecektir. Bu süreçte hayatınızdan çıkartılan insanlar için ağlamayın veya geri dönmeleri konusunda beklentiler geliştirmeyin. Eskinin tamamen yenilenmesi gerektiğini unutmayın. Nisan ayının ortalarından itibaren pozitif ve flörtöz bir hava esecektir ve bu ılıman enerji kendinizi daha canlı ve enerjik hissetmenize sebep olacak.

Kozmik düzen herkes için yeni yapılandırmalar peşinde. Gökyüzünde iki iyicil Jüpiter ve Neptün, düğümlerle olumlu bağlantılar içinde. Bu ilahi yardımların tam olması gereken şekilde ve zamanında bizlere ulaşacağını söylüyor. İhtiyaç duyduğunuz gerçek şeyler mutlaka sistemsel olarak giderilecektir. İhtiyaç olduğunu düşündüğünüz şeyler eğer giderilmiyorsa burada bu ihtiyaçlardan özgürleşmek yolunda bir planın içinden geçirildiğiniz bilgisine yükselmeniz ve hareketlerinizi buna göre planlamanız gerekiyor.

Zamanın enerjisi sert ve fakat bir o kadar da fırsat dolu potansiyelleri ve keskin dönemeçleri içinde barındırırken, acı duygusundan özgürleşmiş, özgün ve korkusuz, cesur bireyler olarak hayat planımızda ilerleme zamanlarındayız.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

Yazarın Diğer Yazıları