Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Fiziki ve maddi bağlardan özgürleşme

Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Güneş = Juno & Satürn & Venüs kardinal ekseni

Zamanın kalitesindeki temel anlamlar, radikal kabul ile fiziki ve maddi bağlardan özgürleşme anlamına geliyor.

Tatmin olmuş bir zihin ve kalp ay düğümleri AkrepBoğa hattındayken inşaa edilmesi için mücadele verilmesi gereken alanlara işaret ediyor. Ruhun tatmini ve her türlü ihtiyaçtan özgürleşmeyi temsil eden düğümlerin Satürn ile olan karesi daha uzun bir müddet bizimle birlikte olacak. Kabul edilmesi gereken tek ve en değerli gerçek, yıkım ve kaos olmadan uzaklaşabilmeyi, kendi merkezine dönebilmeyi, hayatın önünüze getirdiği kriz ve tuzaklarla aranıza mesafeler koyarak sorunları radikal şekilde çözebilecek yollar keşfetmeyi gerektiriyor.

Zamanın kalitesinde Balık burcunda son gününü geçiren Merkür, bugün ve yarın kendinize acıma duygunuzu artıracaktır. Kurban psikolojisiyle kendinize acımayı tercih ediyorsanız eğer, bugünü ve akşam saatlerini içip içip efkarlanarak dağılabilirsiniz ancak Merkür Koç’a girdiği andan itibaren radikal eylemler, kararlar, söylemler veya sert fırtınalar şeklinde hayatlara sirayet edecektir. Unutmayın ki barışa giden yol radikal kabulden geçer. Şimdi ve şu anda uyum değil işbirliği yaratabilirsiniz. Huzur değil ancak sükûnet yaratabilirsiniz. Kaos yada krizlere çözüm üretebilirsiniz.

Güneş’in kardinal ekseninde yerleşmiş Juno, radikal eşitliğin fanatik bir savunucusu olarak kendini gösteriyor. İki kişi birbiriyle gerçek bir uyum içinde olduklarında aralarında konuşulmadan anlaşılmış doğal bir sözleşme var gibidir ve birlikte mükemmel enstrümanların oluşturduğu bir ritm ile hareket ederler. Ancak hayatınızın şimdi şu evresinde bir türlü ritm tutmuyorsa, karşınızdaki kişinin söylemlerinden ve ritminden farklı ve bambaşka tellerden çalıyorsanız aranıza sağlıklı bir mesafe koyma zamanı gelmiş demektir. Juno maddi manevi her konuda eşitlik ve anlaşma tam olarak taraflar arasında sağlanmadığı sürece, süreçlerin sert ve keskin yollara doğru gideceğini anlatır. Bazen bu radikal yol ayrımları veya sonlanmalar anlamına gelse bile. Huzuru yakalamanın ve kaotik süreci yürütebilmenin tek şartı onu yaratacak sağlıklı ve sağduyulu planı hayata geçirmekle olacaktır.

Aynı şey iş hayatınız, ailevi ilişkileriniz, arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyo ekonomik yapı içinde de geçerlidir. Merkür Balığın son demlerini kendinizi dağıtmak için değil, işinizi, kariyer hedeflerinizi veya ilişki dinamiklerinizi netleştirecek vizyonları geliştirmek için kullanmalısınız. Merkür Koç’a geçerek Mars yönetimine girdiği andan itibaren her ne yapıyorsanız tüm gücünüzle maddi manevi kendinizi ortaya koymanız gerekecektir. Bu kombinasyon bazılarınız için varlık ve bolluğun inşaa edilmesi amacıyla risk almak ve elini taşın altına koymak anlamına geliyor. Bazıları için ise sadece var olduğunuz planı en üst düzeyde yönetmek için çağrılıyorsunuz ve bazılarınız için de çekip gitmek gerekliliğine işaret ediyor.

Hangi plan ve senaryo içinde olursanız olun, şimdi ve şu anda yaşadığınız her şey sizin en üst deviniminize hizmet etmektedir. Ruhun tekamül yollarından geçirilirken kozmik plan tarafından terk edildiğinizi yada yalnız bırakıldığınızı asla düşünmemelisiniz. Olmakta olan şeyler ruha eziyet, daralma, kısıtlılık veya haksızlık gibi görünse de üst bilinçte ve bilişte geçilmesi gereken deneyimler veya kazanılması gereken edinimlere işaret eden yaşam pratikleridir.

Olayları merkezinize Kad Boğa’nın istemiş olduğu gibi sakin ve güven hissi içinde alarak çözümlemelisiniz. Çoğu zaman yapılması gereken işlem tek yol olarak önünüzde görülebilir ve fakat egosantrik benliğimiz bize farklı yollardan kendi istediğimizi yerine getirme konusunda baskılayabilir. Kendi benliğinden özgürleşerek zamanın istediği radikal çözümleri hayata uygulama becerisine sahip olanlara kozmik sistemin bütün pozitif etkilerini kolaylıklar olarak göndereceğini unutmayın. İnat ettiğiniz, ayak dirediğiniz, değişimi kucaklamadığınız her alanda Akrepyen konular gündeminize patır patır düşecektir.

Günün mottosu:

Yapmam gerekeni yapmak istemiyor olabilirim ancak ne yapmam gerektiğini biliyorum. İrademi en üst düzeyde uygulayarak hayatıma çeki düzen vermeye hazırım ve kendim için en yüksek ideali gerçekleştirmeye niyet ediyorum. Kendi içimde kozmik düzenle uyum içinde hareket etmeyi seçiyorum. Şimdi ve daima ruhuma damıtılan her şey için sonsuz şükürler olsun. Kendimi emanet edilenlerin en hayırlısına emanet ederim.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun…

Yazarın Diğer Yazıları