Astrolog Ece Çetin

1 Aralık-7 Aralık Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yılın son ayını selamlayarak yeni haftaya giriş yapıyoruz. Hoş geldin sevgili Aralık ayı

Duygusal, hareketli, bazen de hüzünlü bir Cuma geçireceğiz. Başlangıç ve bitişlerle dolu olabilir. Akşam saatlerinde Ay’ın aslan burcuna yerleşmesi ile gösteriş yapmaya, hava atmaya, sahnelere çıkıp ben buradayım demeye başlarsak şaşırmayalım.

Bugün saat 17.32’de Merkür oğlak burcunda seyrine başlıyor. Ciddiyet, sorumluluk, işlerle ilgilenme, statümüzü yükseltmek için emek verme gibi motivasyonlara bizleri sürükleyecek yerleşim ile sağlam bir hayat kurmak, diğerlerine liderlik etmek ön plana çıkanlar arasında olacak. Merkür, geçişin hemen ardından yöneticisi Satürn’den biraz çaba ile daha fazla ilerleyebilirsin desteği alacak. Enerjiyi doğru kullanmak adına olduğunuz konumu güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Emeğiniz karşılıksız kalmayacaktır.

Haftaya damgasını vuracak olan açı ise Venüs – Plüton karesi olacak. Terazi ve oğlak burcu arasındaki restleşme para piyasalarını, ederi yüksek mal varlıklarını, faizleri, emtia piyasalarını sağlam sallayacak güçte olabilir. Değer verdiklerimiz elimizden uçabilir veya biz diğerlerine rest çekebiliriz. Plüton oğlak burcunun son derecelerinde yaptığı açılar ile canımızı acıtmadan bırakmıyor. Köklü değişimlere neden oluyor. Pazartesi’ye ekonomi piyasaları açısından sert başlayacağız.

Jüpiter, Mars’ı görmüyorsa haksızlıklara müdahale etme gereği duymuyoruz demektir. Belki zorluk yaşayanlar yaşadıklarını hak ediyorlardır. Bir de bu açıdan bakmak lazım. Bedel ödüyor olabilirler. İlahi adalete müdahale etmek, Yaradan’ın razı geldiğini değiştirmeye çalışmak ihtimalini güçlendiriyor. Kesinlikle iyi düşünüp harekete geçmeli ya da hiç harekete geçmemeli.

Pazartesi iletişim ve ticaret açısından hareketli geçecek. Hepimiz cebimizi doldurma mücadelesinde olacağımız için günün hızını ancak akşam olduğunda idrak edebiliriz. Akşam saat 21.51’de Venüs; krizli, kara parayı seven, diğerlerinin varlıklarını yönettiği akrep burcu seyrine başlıyor. Gizli saklı varlıkları da temsil eden Venüs akrep seyri süresince sinsi bir şekilde ilişkileri manipüle edebilir. Saman altından su yürütmesi ile dışarıdan görünen ve aslında olan arasında büyük fark oluşturabilir. Akrep seyrine hoş geldin sevgili Venüs.

Salı akşamına Venüs, Satürn’den güzel destek alıyor olacak. Demek ki para piyasalarına devlet müdahalesi geliyor. Yoksa işler çığrından çıkabilir. Bazen bazı etkiler aşırı güçlü oluyor. O zaman üst otoritenin düzeni korumak, değerlere sahip çıkmak adına müdahalesi yerinde olabiliyor. Kimse ertesi sabaha mal varlığının ederinin yerlerde süründüğünü görerek uyanmak istemez.

Çarşamba akşamı, olduğumuzdan çok daha güçlü bir şekilde günü kapatıyoruz. İnceledik, baktık, seçtik ve yola devam diyoruz. Hayallerin ve umutların gezegeni Neptün Retro sürecini saat 16 civarında sonlandırıyor. Yeni hayaller ve umutlar için böylece hazır hale geliyoruz. Kendinizi sevin ve umutlarınıza bağlanın. Umut yoksa yaşam yok gerçekten.

Perşembe günü Ay’ın terazi burcu seyri ile ilişkilerde orta yolu bulmak, uyum sağlamak, diplomatik davranarak içimizdeki salon insanı motivasyonunu ortaya çıkarmak şeklinde girişimlerle geçebilir. Merkür’ün Jüpiter desteği alması hepimize iyi gelecek. Bu güzel konum için Perşembe gününü beklemeliyiz. İnançlarımızı özgürce ifade edebilir, etik, ahlak kurallarını kabullenerek yaşamayı seçebiliriz. Bazen sisteme boyun eğip olan enerjiyi yaşamayı kabul etmek gerekir. Bundan daha iyi ve güzel neler mümkün, merak edelim ve evren bize göndererek merakımızı gidersin. Şimdi oldu, şimdi gerçekleşti bile…

Gökyüzünden sevgiler.

Yazarın Diğer Yazıları