Astrolog Ece Çetin

1 Eylül-7 Eylül Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Eylül ayı ile birlikte sizleri selamlıyoruz bu hafta. Hoş geldin sevgili Eylül

Ayların en mazlumu, belki de en mazbutu…

O kadar boynu bükük ki, ona hiçbir şey diyemiyoruz. Tek amacı bizleri kış aylarına hazırlamak. ‘’Önünüz soğuk olacak, bu stokları yapmalısınız’’ diyen bir çiftçi var sanki karşımızda. Sistem bir düzen kurmamızı ve sabit bir alana geçmeye hazırlanmamızı söylüyor. Yazın bir orada bir burada yaşam şekli yavaş yavaş sona yaklaşıyor.

Venüs retrosunda son düzlükteyiz. Para ve sevgi kanalları neredeyse tamamen tıkandı. Pazartesi sabah saat 04.21 itibariyle son bulacak Venüs retrosunun birkaç gün gölgeli günleri olabilir. Sonrasında önümüzü görmeye ve ilerlemeye başlayabiliriz. Bizi iki kanalda birden yoran Venüs normal seyrine döndüğünde piyasalarda yükselmeler yaşatabilir. Yeniden kazanmaya başlayabiliriz. Merkür retrosu 15 Eylül gecesine kadar devam ediyor.

Ateş burçları (koç, aslan, yay) hafta sonunu gayet hareketli geçiriyorlar.

Artık dolunay etkisindeyiz. Balık dolunayı hepimize ağır geldi. Özünde ‘’sevgini paylaş’’ diyen dolunay, ‘’korkularından arın ve tüm cesaretinle hayatın içine ak’’ teması ile bizleri sevgilerimizi daha özgür ve cesurca yaşamaya götürüyor. Yaradandan ötürü yaratılmışı sevmek erdemine ulaşmaya çalışacağımız bu günlerde gözümüzün önündeki perdelerin kalkıp daha saf görmeye çalışmamızı tavsiye ederim. Zira bazı şeyleri dünya gözü göremeyiz. Bir de gönül gözünüz ile deneyin derim.

Pazar sabahı koç burcunda yaşayacağımız kuzey düğüm-Ay kavuşumu ile ileriye atılmak, yeni işler ve yerler keşfetmek istekleri ile dolup taşabileceğimizi görüyoruz. Öncü koç burcu bizleri yerimizde oturtmayacaktır.

Pazartesi’ye Ay boğa burcunda keyifli başlıyoruz. Boğa burcunu çok seven Ay, bizleri yemek yeme konularında abartıya götürebilir. Kilo kontrolü yapanlar iştah durumlarına dikkat etmeli.

4 Eylül saat 17.11’de boğa burcunda Jüpiter retrosu başlıyor. 31 Aralık gecesi saat 23.30’da son bulacak Jüpiter retrosu bizlere; yeterince sağlamcı mıyız, hak-hukuk gözetiyor muyuz, güven veriliyor muyuz, etik-ahlak kurallarına uyuyor muyuz, yeterinde sağlam bir yaşam kurduk mu konularında yeniden sınava sokacaktır. Daha önce geçtiyseniz bu bir bütünleme olacak, yine geçersiniz. Daha önce kaldıysanız soruları iyi okuyun ve bütünlemede geçmeye çalışın. Unutmayın, ders siz öğrenene kadar devam eder.

Salı akşamında gayet keyifli olacağımız ve olduğumuzdan güçlü hissedeceğimiz bir motivasyondayız. Aynı gün yaşayacağımız Merkür – Jüpiter uyumunda gezegenlerin biri Retro, diğerinin durmuş olması nedeniyle çok parlak fikirler üretemeyebiliriz. Olduğundan daha geniş düşünebilmeyi sağlayacak konumda enerji kesikliği durumları olabilir. Her şekilde toprak burçlarında bir aydınlanma, düzen kurma isteği ve garanticilik normalden fazla dozda ortaya çıkacaktır

Çarşamba gününe Ay ikizlerde uyanmak, iki gün boyunca ticaret ve iletişim konularında çok yol alabileceğimizi gösteriyor. Bugün saat 14 civarı Merkür, Güneş’in kalbinde olacak. Cazim-i kavuşum dediğimiz konum, kişilerde bir deha potansiyeli ortaya çıkarabilir. Akıl-fikir konularında büyük aydınlanmalar yaşanabilir. Hiç olmadık düşüncelerle dolup taşabiliriz.

Güneş başak yolculuğu hasat zamanı idi. Çok yol aldık. Yılın başından sonuna giderken toplamda yaşadıklarımız ve biriktirdiklerimiz o kadar fazla ki, hangisini anlatsak yetersiz kalacak. Yılın muhasebesini yapabilir, ektiklerimizi toplayabiliriz. Zor bir yılın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Kar-zarar hesaplarının tam zamanı. Hemen sonrasında kışlıkları hazırlayıp kapalı alanlarda yaşama dönemini geçirmeye hazırlanacağız.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları