Astrolog Ece Çetin

10 Kasım-16 Kasım Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

‘’Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Atamızı ölüm yıldönümünde her gün olduğundan daha fazla yaşatıyoruz. En büyük öngörüsü yukarıdaki cümleydi belki de.

Yeni haftaya Ay terazi burcunda olduğundan uyumlu ve bereketli bir başlangıç yapıyoruz. Venüs’ün kıt kanaat veren başak seyrini tamamlayıp burcu seyrini tamamlayıp bol kese dağıtan terazi burcu seyri hepimize iyi geldi. İlişkilere odaklanma ve çift olma motivasyonu ile yalnız kimse kalmayabilir. Aklımız ve fikrimiz bir hayat arkadaşı edinmek üzerine çalışmaya başladı. Gönlüm kayıyor derken bulabiliriz kendimizi. Zaten çift olanlar için ilişkideki dengeyi sağlamak motivasyonları önemli olacak.

Bu sabah saat 09.25’te Merkür yay burcu seyrine başladı. Özgürlüğünü ilan eden bir zeka ile sınırsız zihin çalıştırmak bir süre paralel ilerleyecek. Geçişin hemen ardından Satürn’den statü sınırlaması alacağı için ilk günlerde kendine net bir şekilde ortaya koyamayacak olan Merkür Pazar gününden itibaren gerçek gücünü tam kapasite ile yansıtmaya başlayacak.

Cumartesi akşam saatlerinde kestirip atmamız gereken durumlarla muhatap olabiliriz. Haftanın önemli açısı Mars – Uranüs karşıtlığı olarak yaşanacak. Kısaca savaş, deprem, yangın, havayollarında aksama ve sıkıntılar, elektrik hatlarında sorunlar gibi bir çok agresif durumu tetikleyecek açı ile askerlerle ilgili haberleri de dinlememiz maalesef olası olacak.

Pazar günü zehirlenme durumları aktif. Kin kusma, içindekini dökme olarak çalışacak konumlar dünya genelinde eylemler ve protestolar ile geçebilir.

13 Kasım Pazartesi saat 12.27’de 20 derece akrep burcunda bir yeniay yaşayacağız. Yeni başlangıçlara start verebilmek için gökyüzü bize izin veriyor. ( Ay’ın boşlukta olduğu saatler hariç ) Ta ki 27 Kasım saat 12.16’da 4 derece ikizler burcunda dolunay yaşayana kadar. Akrep yeniayının en klas cümlesi ‘’yeniden başlamaya, yoktan var olmaya hazır mısın’’ olacak. Sıkı sıkıya bağlı olduklarını bazen kendisi yakıp yıkarak küllerinden yeniden doğmak isteyen akrep, hiç tahmin edilmeyeni yapmaya cesaret gösterir.

Zaman zaman yok etme dürtüsünü doyurmaya çalıştığı için kendini düşünmeden ateşe atar. Sonrasında hazır olduğunda yeniden doğar. Bir akrep dolunayında yok olan, şimdi bir akrep yeniayında yoktan yeniden var olanlar buradalar mı? Yine söylemek zorunda kalıyorum; yeniay haritası savaşın çok fazla şiddetleneceğini gösteriyor. Tam bir lider düellosu olacak. Türkiye; güneyinde gerçekleşen savaşa girmemek için ciddi bir sınav verecek.

Salı ve Çarşamba günleri Ay’ın yay burcuna geçmesi ile dünya genelinde hak, hukuk arayışları büyüyecektir. En önemlisi de insan hakları arayışı olacak. Herkesin eşit muamele gördüğü bir dünya için neler mümkün. Güneş’e kafa tutan bir Uranüs varsa asla beklenmeyen olayları yaşayacağız demektir. Çarşamba akşam saatlerinde Tanrının el attığı, ilahi yardım gönderdiği durumlar gelişebilir. Biz dünyada birbirimizi yerken yukarıdan bir el uzanıp olaylara son verebilir.

Perşembe günü yaşayacağımız Mars – Neptün uyumu ile irademizi hayallerimiz gerçekleştirmeye yöneltebiliriz. Boşa koydum dolmadı, doluya koydum almadı. O zaman bende kendi hayallerimin yolunda gideyim derken sistem yaşam yolculuğumuzu ve planlarımızı destekliyor olacak.

Haftanın sorunsalı nasıl daha güzel sevebilirim olmalı. Seviyorsam sevgimi nasıl daha güzel ifade edebilirim olmalı. Her canlı için sevmek ve sevilmek, önemsenmek, onaylanmak, beğenilmek; yemek içmek kadar elzem ihtiyaçlardır. Etrafınıza bakın. Nasıl seviliyorsunuz? Ve nasıl seviyorsunuz? Bizi tüm eksik ve kusurlarımız ile sınırsız seven bir Yaradan varsa ve bizler onun sureti isek; biraz daha alttan alabilir, biraz daha idare edebiliriz. En kötü karşımızdakine şans verebiliriz.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları