Astrolog Ece Çetin

12 Mayıs-18 Mayıs Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Haftanın ana konuları; aklını kullanırsan statü sahibi olabilirsin. Hemen arkasından para ve eş gelebilir.

Fırsatlarla dolu yeni bir haftaya başlarken dolunay fazında olmamız nedeni ile başlangıçlar yapmak için 19 Mayıs saat 18.55’te yaşayacağımız 28 derece boğa yeniayını beklemenizi tavsiye ederim. Fırsatı cebinizde tutun ve biraz düşünmeniz gerektiğini söyleyin. Yeniay ile birlikte girişime başlayabilirsiniz.

15 Mayıs'ta eylemlerde dağılma, ne yapacağını bilememe, ne yöne gideceğini kestirememe hisleri yaşayabiliriz. Ben bu yapıyorum ama boşa kürek çekiyorum şeklinde düşünebiliriz. Sezgiler yüksek olacak. Şizofreni ve paranoya sorunları olanların atakları tetiklenebilir. Dikkat edelim.

16 Mayıs saat 20.21’de büyük ilahi yardım Jüpiter boğa burcuna geçiş yapıyor. Toprak grubunda (boğa, başak, oğlak) gezegen yerleşimi ve önemli noktaları olanlar için genişleme, büyüme, tanınma, ilerleme gibi şanslar sunmaya başlayacak. Uzun süre boğa burcunda seyredecek Jüpiter varlık sahibi olma yolunda bizlere büyük şanslar getirebilir. Doğum haritanızda hangi evde seyredeceğine ve toprak burcundaki gezegen yerleşimlerinize göre sizin hayatınızdaki rolü değişecektir. Mesela yükseleni oğlak olan birisi için tanınma, ortaya çıkma, kendini gösterebilme olarak çalışacaktır. Bu konularda fırsatlar getirecektir. Öncelikle Pluto ile çatışmalı açıya gireceği için faydasını hemen hissedemeyebiliriz. Yeniden küllerinden doğmanı istiyorum ayarı verebilir. Özellikle sabit burçlar için sert bir şekilde girişler yaşanabilir. Bitmesi gereken ilişkiler ve durumlar varsa kökten silip süpürüp, yok edebilir. Zayıf olan bağları tek hamle ile koparabilir.

Hızlı gezegenimiz Merkür Retro sürecini tamamlayıp durağan pozisyona geçti. 19 Mayıs saat 02.41’de ileri hareketine başlayacak.

Bu yıl 19 Mayıs gerçekten özel bir gün olacak. Birçok başlangıç ve yenilenmeyi bu tarihten itibaren yapabiliriz. Önceden aldığımız kararları uygulamaya geçmek için önümüzde yaklaşık 15 gün olacak. Yeni fırsatlar yakalayıp atılımlar yapabiliriz.

Siyaset çok meraklı olduğum bir alan olmamasına rağmen çok soru aldığım için cevaplamak istiyorum. Olan hükümetin şansı çok yüksek. Muhalefet, muhalefet olarak yola devam edecek gibi görünüyor. Bu seçimden sonra birçok aday bir daha aday olmayacak ve koltuğunu bırakacak. Bir sonraki seçime yeni ve taze adaylarla yola devam edeceğiz. Olan siyasiler ömürlerini tamamlıyorlar. Son seçimleri olacak. Milletimizin iradesine sonsuz saygı duyuyorum. Halkın iradesi kimi seçerse başımızın tacı O’dur.

Seçim günü çatışmalı durumlar yaşanabilir. Ortaklık yangın yeri olup, ölüm kalım savaşlarına girilebilir. Akrep tutulmasını yeni yaşadık ve etkileri devam ediyor. Akrep ölüm demektir. Can sağlığınız için oyunuzu kullandıktan sonra sokakta dolaşmanızı tavsiye etmiyorum.

Cumartesi, Pazar akışla uyumlu ve teslimiyette, Pazartesi ve Salı mücadele ederek Çarşamba ve Perşembe keyif çatarak geçebilir.

Olan her şey bütünün hayrına çalıştı bile…

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları