Astrolog Ece Çetin

13 Ekim-19 Ekim Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Haftanın, hatta gelecek 6 ayın en büyük bombalarından biri yarın akşam yaşayacağımız terazi burcunun 21 derecesinde saat 20.55’te gerçekleşecek Güneş tutulması olacak. Güneş tutulmaları etkileri çok güçlü olduğu için bu tutulma etkisi ile birlikte önümüzde 5 yıl sürecek olaylar dizisi başlangıç yapabilir. Doğum haritanızda hangi evden hangi konumlarda ve konularda etki alıyorsanız yaşayacağınız olayların ana başlıkları onlardır.

Terazi burcu ilişkiler ve dengeyi temsil ettiği için bu konularda başlangıçlar yapabiliriz. Anlaşmalar, sözleşmeler, ortaklıklar, evlilikler çok gündemde olacak. Yeni başlangıçların tazeliğini taşıyan ruh halimiz ile girişimlere olumlu bakmaya doğru evrilmeye başlıyoruz. ‘’Ben bunu yapabilirim, sen ne yapabilirsin?’’ sorularını sorarken bulacağız kendimizi.

Koç-Terazi aksı tam olarak tutulma ile aktif oluyor. Aksın tüm getirileri ve götürüleri doğum haritamız potansiyelinde hayatımızda son hız çalışmaya başlıyor. Koç burcunun yöneticisi Mars yine kendi yönettiği diğer burç olan akrebe geçiş yaptı. Bu kuzey düğüm koçun çok daha aktif çalışacağı anlamına gelir. Süreçte kestirip atmaktan çekinmeyeceğiz. ‘’Biz’’ olmak yerine kendi kimliğimizi masaya koymak hazzını yaşayacağız.

‘’Ben’’ böyle istiyorum derken diğerlerinin vereceği tepkiler umurumuzda olmayacak. Diplomasi kullanmak ve orta yolu bulmaya çalışmak modası geçmiş sıkıcı eylemler oldu bile. Şimdi moda kendini net bir şekilde ortaya koyarak zorda kalındığında bağları hiç çekinmeden kesip atmak olacak. Bu şekilde ilerlersek hayatımız kolaylaşır. Ara bulayım dersek aralarda derelerde yok olup gideriz. Bazen gökyüzü sert oynamaktan çekinme der. Bu öyle bir zaman…

Genel olarak haftaya bakarsak Mars, Satürn tarafında güçlü bir şekilde destekleniyor. Sahip olmak istediğiniz statülerle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kademe atlayabilir, sınıf değiştirebilirsiniz. Verdiğiniz emeklerin karşılığını alabilirsiniz.

Venüs-Merkür arasında karşılıklı ağırlama asaleti var şu anda. Birbirlerinin burçlarına yerleştiler. Bu konum iletişim, ticaret, para, sevgi konularında önümüzü açıyor. Mars’ın da kendi burcunda seyrettiğini hesaba katarsak gökyüzü lehimize gelişmeler sunuyor bizlere. Yaşam içinde ilerlemek istediğimiz konular varsa şimdi tam zamanı. Gelişme kaydedebiliriz. Küçük adımlarla başlayın. Arkası su gibi akacak. Tabi ki 14 Ekim saat 20.55’te gerçekleşecek yeniay ve Güneş tutulmasından sonraki 15 günü değerlendirmek üzere girişimleri tavsiye ediyorum. Uzun zamandır 3 kişisel gezegen birden bu kadar asaletli yolculuk yapmamışlardı.

Hafta boyunca dezavantajlı tek konum Güneş’in güney düğüm terazi ile kavuşması neticesinde terazi burçlarında geçmişten gelen sorunlu konuların çok fazla gün yüzüne çıkması olacak. Salı günü tam kavuşumda olacak. Gelen konumun ayak seslerini birkaç gün önceden duyacaksınız. Bir savaş vermeniz gerekecek sevgili teraziler. Sağlık olabilir, aile ile ilgili konular olabilir, eski eş, sevgili olabilir, evlatla ilgili sorunlar olabilir gibi… Konum mutlaka kötücül çalışacaktır. Kötülüğün içinden iyicil çıkmanın savaşını vermenizi tavsiye ederim. Oralarda kaybolup yok olmayın. Mücadele ederseniz kazanacaksınız.

Hafta sonunu Ay terazide olacağı için uyum içinde geçirmeye çalışacağız. Ta ki Pazartesi saat 14.06’da akrep burcuna geçiş yapana kadar. Salı gecesi Ay’ın yay burcuna geçmesi ile yaşadığımız sıkıntılardan özgür olma isteğimiz iyice artmış olacak. Alıp başımızı gidesimiz var. Her şeyi bırak ve arkana bakmadan uzaklaş modu Cuma sabah erken saatlere kadar devam edecek.

18 Ekim Çarşamba günü kendimize geleceğimiz sürpriz bir uçurtma kalıbı yaşayacağız. Anne, kadın, geçmiş gibi konulardan bağımsızlaşıp aslında ben ne istiyorum, istediğimi biliyor ve tepkimi ortaya koyuyorum motivasyonunu aktif ediyoruz. Bu kadar ezildiğim yeter dercesine isyan ediyor olabiliriz.

19 Ekim akşam saatleri çok keyifli olabilir.

Güneş tutulmasının ülkemiz üzerindeki etkilerine gelirsek sınırlarımız ve sınır güvenliğimiz ön plana çıkıyor. Komşu ülkelerden göçler alabilir, etrafımızdaki savaşlar nedeniyle diplomasiyi kullanarak orta yolların bulunmasına yardımcı olabiliriz. Aile olma kavramı ile çatışan durumlar olabileceği gibi stratejik ortaklarımız ile gerginlikler yaşayabiliriz. Muhalefette lider değişikliği terazi Güneş tutulması ile tetikleniyor. Gerisi zaman meselesi olacak. Merkür’ümüzün tam üzerindeki Güney düğüm geçmiş çocuk istismarlarını, cinayetleri, çocuklara yapılan zulümleri gün ışığına çıkarıyor. Çok üzücü bir konu olsa da bahsetmek istediğim. Çünkü bu konularda haberler gündemi meşgul etmeye maalesef başladı bile. Ayrıca kadınlarla ilgili güzel gelişmelere şahitlik edeceğiz. Başarılı kadınlarımız ön plana çıkıyorlar ve her zamanki gibi ülkemizi başak ülkesi yapmak üzere çalışıyorlar. Ekip biçerek, üreterek, emeğine acımayıp yetiştirerek kendilerini güçlü şekilde ortaya koyacaklar.

Hafta için günlerde savaş durumları yine alevlenebilir.

Güçlü bir Güneş tutulması yaşayacağımız için enerjiyi kendi hayatınızda yeni yollara çıkarak çalıştırmanızı tavsiye ederim. Sonunu görmenize gerek yok. Siz yolculuk ettikçe ilerisi aydınlanacaktır. Cesur bir hafta geçirmeniz dile ile…

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları