Astrolog Ece Çetin

14 Eylül-21 Eylül Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeni haftaya başak yeniayı ile ‘’Merhaba’’ demenin güzelliğini yaşarken sonbaharı iyice hissetmeye başladık. Başak toprağı ve çiftçiliği temsil ettiği için bu yeniay ile ürünlerimizi kışlık stoklar olarak depolamaya başlıyoruz. Sonbaharın kahverenginin en güzel tonlarını bizlere renk cümbüşü halinde gösterme serüveni start alıyor. Bir göl ya da nehir kenarında yürüyüş yapmaktan daha güzel ne olabilir ki bu mevsimde. Oksijeni içimize çekerek manzaranın tadını çıkarmaya çalışabiliriz. Önümüz kış ve yine evlere kapanıp zorlu havalardan kaçmaya çalışacağımız günlere ilerlerken rüzgarın hafif hışırtısı ile yaprakların dansına şahit olmaktan daha güzel ne olabilir.

Başak yeniayı bizlere hayatında düzen gereken kısımlardaki ayrıntı işleri hallet ve kışa hazırlık yap diyor. Bu çeki düzen verme konusu kafamızdaki projelerden tutun da çok girmediğimiz odamızdaki eşyalara kadar uzanabilir. Belki birilerini hayatımızdan çıkarır veya yeni birilerini alırız. Yeniayın Uranüs’ten güçlü bir destek alması ile 15 gün boyunca ani değişim ve gelişmeler yaşanabilir. Hiç beklemediğimiz olaylar olabilir. Düzen gereken her alanda enerjiyi kullanabilir yeni başlangıçlar ve girişimlerde bulunabiliriz.

Bu gece yarısı Merkür Retro hareketini tamamlayıp ileri hareketine başlıyor. Çok şükür bir Merkür retrosunun daha sonuna geldik. Sıra Aralık ayında oğlak burcundaki Merkür retrosuna geldi. İletişim, ticaret, imza işlerindeki aksama, elektrikli aletlerde bozulma, ulaşımdaki aksilik durumları, yalan-yanlış haberler böylece sona ermiş oldu.

Hafta sonu terazi burcunda seyredecek olan Ay ile ilişkilerimizde dengeyi yakalamaya, uyumlu olmaya çalışacağız. Haftanın önemli görünümlerinden Güneş-Uranüs uyumu ile sıra dışı bir kimlik ortaya koyabiliriz. Normalde yapmadıklarımızı yapabilir, kendi yaptığımıza kendimiz de şaşırabiliriz. Kişi kendi gerçek potansiyeli ile yüzleştiğinde gerçek gücünü fark edebilir. Özellikle toprak burçları olan boğa, başak ve oğlaklar olumlu etki alacaklar.

Cumartesi günü yaşayacağımız Venüs-Jüpiter restleşmesi ile cebimizden bolca para çıkması durumları aktif olacak. Gideceğimiz mekanlardaki hesaplar beklediğimizden yüksek gelebilir. Sürprizlere açık olun. İlahi yardım aldığımız alanlarda enerji kısıtlaması yaşayacağız.

Pazar akşamı geçmişle yüzleşmemiz gereken birkaç saat geçirdikten sonra Pazartesi’ye Ay akreple başlıyoruz. Tüm sinsiliğimiz üzerimizde olacağı için arka planda dönen dolapları araştırırken içimizden bir dedektif çıkabilir. Ayrıca manipülasyon yaparak durumları çıkarımıza kullanmaktan çekinmeyeceğiz. Akrep söz konusu ise sezgiler tabi ki tavan yapmış olacak.

Salı günü yaşayacağımız Güneş-Neptün restleşmesi aldatılma, kandırılma, manipüle edilme durumlarını hayatımıza davet ediyor. Kendi benliğimizin yok olması duygusunu yaşayacağımız bu günde kayıplar da beraberinde gelebilir. Neresinden bakarsak bakalım Salı günü ülke gündemi ve bireysel hayatlarımız için çok hareketli bir gün olacak. Gökyüzünde bu kadar çok açı varsa hızlı değişimler ard arda gelecek demektir. Salı gecesi yapacağınız eylemlere özellikle dikkat etmenizi rica ediyorum. Arkamızda ilahi destek olmayacak. Sonuçlardan kolay sıyrılamayabiliriz. Yukarıdan yardım gelmeyecek.

Güneş-Pluto uyumu ile Ay-Neptün uyumu Çarşamba sabah saat 10’da yaşanacak güzel görünümler olacak. Kendimi daha güçlü ve yıkılmaz bir hale getirirken hayallerimdeki konular birden önüme geliverip bana destek verebilir. Bazılarımız ise küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkıyorlar. Her şeyi sıfırlamışken içten bir güç ile yeniden ayağa kalkmalıyım diyenlerimiz olacaktır. Bence haftanın en güzel konumu olacak. İmkansız zaman alır günü.

Perşembe gününe Ay yay burcunda başlıyorsak özgür yanlarımız ve seyahat isteğimiz ortaya çıkıyor demektir. Felsefik konuşmalar yapabilir, dostlarımızla uzun ve derin sohbetler edebiliriz. Bir taraftan da hafta sonu valizimizi kapının yanında bekletiyoruz. Her an çıkmaya hazırız. Ruhumuz doyasıya seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek isteyecek.

Şimdilik kişisel gezegenlerde retromuz yok. Ekim ayında biri Ay, diğeri Güneş olmak üzere iki tutulma yaşayacağız. O zamana kadar sakin ve sessiz bir dönem geçireceğiz. Tutulmaların etkisi ile hayatlarımızda çok şey değişecektir. Sonbaharın tadını çıkardığınız bir hafta dilerim.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları