Astrolog Ece Çetin

14 Temmuz-20 Temmuz Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeni haftaya Merkür- Satürn’ü, Venüs – Neptün’ü görmeyerek başlıyoruz. Bu konumlar bizim hayal dünyasından uzak gerçekçi ve dünyevi bir kafa yapısında ilerlediğimizi gösteriyor. Üst plan devre dışı. Ne varsa bu dünyada var. Gerisi boş kafa yapısı etkisi birkaç gün devam edecek.

En sevdiğim konumlardan Güneş – Uranüs uyumu sıra dışı düşünme kalıbını aktif ederek neyse ki imdadımıza yetişti. Bu konum aynı zamanda hava durumu aniden değiştirebileceği gibi hava yolları ile ilgili gelişme ve haberleri de aktif edecektir.

Cumartesi akşamı Ay’ın yengeç burcuna geçmesi ile duygularımız sel gibi akmaya başlıyor. Aile ve sevdiklerimiz ile geçirmeye çalışacağımız Cumartesi akşamında yeni aile bağları kurma kararları alınabilir.

Yeni haftaya Merkür – Jüpiter çatışması ile başlamak işimize gelmeyecek. ‘’Egom büyürken ben’’ riski içeren açı ile kendimizi dev aynasında görme ihtimalimiz çok yüksek. Her şeyi herkesten iyi bilirim konumu. Bu durumu gereksiz gaza gelmeme, havaya girmeme şeklinde yönetebiliriz. Ünlülerle ilgili haberler gündemde olacaktır.

Yine Pazartesi yaşayacağımız önemli iki gökyüzü olayı var. Birincisi saat 21.33’te 24 derece yengeç burcunda yaşayacağımız yeniay. Salı sabahından itibaren yeni başlangıçlara yürüyebiliriz. Yengeç yeniayı ile aile kurmak, yuva olmak, sevgi kaynağı oluşturmak için emek verme durumlarını düzenle diyen harita bizleri duygusallığa doğru derin bir yolculuğa çıkarıyor. Sevgi konularında başlangıçlar yapabilmemiz, adımlar atabilmemiz için önümüz açılıyor. Statü sahibi, evliliğe yürüyen bir ilişkiye başlamak önem kazanıyor. Olan ailemiz ile sevgi bağlarımızı güçlendirebilir, onların duygusal ihtiyaçlarını doyurmak için daha çok emek sarf edebiliriz.

Sevgimizi daha önce ifade edemediğimiz, içimizi kıpırdatan kişiler varsa açılmak için bu yeniay enerjisini kullanabiliriz. ‘’Seven sevdiğine sevdiğini söylesin.’’ Aşk için, aile, yuva olmak için, evlenme teklif etmek için çok uygun bir zamandayız.

Yengeç yeniayından olumlu etki alan burçlar yengeç, balık ve akrepler. Sert etki alanlar oğlak, koç ve teraziler.

İkinci ve daha önemli olacak konum gökyüzündeki kadersel düğümleri terazi-koç aksına geçmesi olacak. Bir buçuk yıl boyunca sevgili Yıldız Tilbe’nin dediği gibi ‘’Hepinizden nefret ediyorum ama yalnız da canım sıkılıyor’’ durumlarını yaşamaya kendimizi hazırlayalım. Savaşmak, masaya yumruğumuzu sert vurmak, yeri geldiğinde tepkimizi ortaya koymak ve bırakıp gitmeyi bilmek durumlarında bir dizi eğitimden geçeceğiz. Bunları yapamayanların hayatları sarpa sararken yapabilenlerin önü hızlıca açılıp rüya gibi bir yaşama akmaya başlayacaklar. Kadife eldiven demir bir yumruk gibi olmalısınız. O demir yumruk masaya inmeli. Düğümler saat 23’te burç geçişi yapacak. En çok terazi ve koç burçlarının etki alacağı görünüm yengeç ve oğlak burçları için de kadersel bir şekilde hayatlarının yön değiştirmesi durumları aktifleşmiş oluyor böylece.

23 Temmuz- 4 Eylül arasında Venüs aslan burcunda Retro hareketi yapacak. İlişkiler, sevgi, para konularında bizleri bir süre beklemeye alacak olan gökyüzü kendimizi bu konularda revize edebilmemiz için bizlere fırsat sunuyor aslında. Daha önceki ilişkileriniz neden bitmişti. Alma- verme dengesini kurabiliyor muyuz? Verdiğimiz kadar sevgi alabiliyor muyuz? Sana yapılmasını istemediğin şeyleri karşındakine yapmayarak dengeyi sağlayabiliyor musun? Bu şekilde sosyalleşebiliyor musun? Değer veriyor ve değer biliyor musun? Ve yürekten sevip yürekten verebiliyor musun? Bu sorguları mutlaka kendi içinizde Retro süresince yapmalısınız.

Venüs retrosu süresince para akışında bir sınırlanma ve kısıtlanma yaşanabilir. Özellikle estetik ameliyat ve operasyonları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yeni iş kurma, iş yeri açma, yeni yatırım yapma, mülk alma-satma konularını beklemeye almanızı tavsiye ederim.

Gelelim Venüs retrosunun en zorlayıcı olacağı etkiye. Kadınların kendilerini olduklarından değersiz hissetmelerine neden olacak. Etraftan ilgi ve sevgi azalacak. Ben güzel değil miyim, ben çekici değil miyim sorgulamalarına gireceğimiz Retro dönemi tuzağına düşmeyin. Her kadın ayrı ayrı özel ve güzel. Sizin değerinizi diğerlerinin yaptıkları belirlemez. Sizin değerinizi siz belirlersiniz. Ve çok değerlisiniz. Bu cümleyi kendinize sürekli tekrar edin. ‘’BEN ÇOK DEĞERLİYİM.’’

Venüs retrosundan sert etki alanlar en çok aslan burcu kadınları olacak. Sonrasında akrep, boğa ve kovalar sert etki alıyorlar. Retroyu olumlu atlatanlar veya hataları toparlama şansı olanlar koç ve yaylar olacak.

18 Temmuz’un sabah erken saatlerinde Pluto’nun düğümlere vereceği sert açı hayatımızdan çıkarabileceğimiz kişiler olduğunu, bir ayıklama yapmamız gerektiğini söylüyor olacak. Sen kendini baştan yarat ve yeni kişilerle yoluna devam et. Eskiler eski sen ile birlikte yok olmalılar. İlişkilerle ilgili yeni bir dönemin başlangıcını haber veren bu açı ile yapacağımız revizyonlar çok olumlu sonuçlar verecektir.

Dünya genelinde yeni bir lider çıkabilir, önemli bir lider ile ilgili kritik durumlar yaşanabilir. Özellikle 20 Temmuz’da birilerinin olan konumları yani statüleri değişiyor. Liderlerle ilgili çarpıcı haberlere, suikast girişimlerine dikkat edelim. Kişinin içinde yaşayacağı öfke patlamaları olabilir.

Salı, Çarşamba ve Perşembe akşama kadar kuaför, güzelleşme, bakım işleri için çok uygun. Cuma sıkıntı bir gün olabilir. İşlerimiz istediğimiz gibi gitmeyebilir.

Genel olarak hafta; bize her şey aynı gibi gelse de önemli başlangıçları ve geçişleri içerisinde barındırıyor. Kolaylıklar dilerim.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları