Astrolog Ece Çetin

15 Aralık-21 Aralık Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeniay fazında olduğumuz, fakat Merkür gerilemesinin başladığı bir haftadayız. Retro Merkür iletişim konularında aksama, yolculuklarda engeller, anlaşmalarda pürüzler, elektronik aletlerde arıza sorunları, yanlış anlama veya yanlış anlaşılmaları beraberinde getirdi.

Peki Merkür retrosu nasıl değerlendirilebilir? İçe dönmek, kendi zihnimizde gerekli tamirleri yapmak, doğru olduğunu sandığımız fakat yanlış olan düşünce kalıplarını değiştirmek, zihnimizin çalışma şeklini düzene koymak gerekir.

Yay yeniayını yeni yaşamış olmamıza rağmen Merkür retrosunda yeni başlangıçlardan ziyade olanı revize etmek daha doğru olacaktır. Yeni başlangıçlar, özellikle ticari alanda sıkıntı yaratabilir. Retro enerjisi sonuca ulaşmamızı zorlaştıracaktır. Başlangıçlar için alt yapı yaparak süreci değerlendirebiliriz.

Gölgeli günlerini de hesaba katarsak Merkür retrosu tam olarak 2 Ocak saat 06.08’de sona eriyor. Biz astrologlar durağan halini de pek sevmediğimiz için siz yine de 4 Ocak sabah saatlerine kadar bekleyebilirsiniz. Ayrıca oğlak burcunda Retro yapan Merkür bizlerden, iş hayatında ayağı yere sağlam basan ticaretler yapmamızı istiyor. Kafamızı işe yormamızı, yeni girişimler, yatırımlar planlamamızı, Retro bitiminde bunları harekete geçirmemizi istiyor. Oğlak her zaman sağlamcıdır. Minimum risk ile maksimum verim almaya çalışır. Garanti işlerle uğraşır. Ayağı yere basmayan ve ütopik konulara asla yanaşmaz. Oğlak teması Merkür’de şu anda son haddinde çalışıyor.

Bugün yay burcunda seyreden Güneş kadersel düğümlere olumlu ışıklarını akıtıyor. Burada en önemli konu, baba ya da eş figürü olacak. Bu kişilerden yardım ve destek alabiliriz. Artı Güneş bizim kendi benliğimizi işaret ettiği için geçmiş ve gelecek arasında bir uyum yakalayarak başarı sağlayabiliriz. Mesela geçmiş tecrübelerimizi değerlendirip göze girmemize yarayacak durumlar olabilir.

Cumartesi günü hayal kırıklıkları, aldanma ve aldatılmalara açık etkilere sahip. Dolandırılma olaylarına dikkat edelim. Sıra dışı durumlar yaşayabileceğimiz bir Pazar sabahına uyanacağız. Hafta sonu Ay, çok rahat etmediği burç yerleşimlerinde olacağı için biraz sıkıntılı geçecektir.

Pazartesi ile birlikte haftaya Ay balık burcunda giriş yapacağız. Nihayet rahat ettiği yerleşime ulaşan Ay, bizi akışa teslim, olanları kabullenen bir ruh haline sokacak. İş hayatımızdaki disiplini elden bırakmamaya özen gösterelim. Akışta olalım derken, birilerinin de sorumlulukları yerine getirmeyi ihmal etmemesi gerekiyor.

Çarşamba sabahına kadar beklemediğimiz şanslar ve kısmetler bizi bulabilir. Burada yaşayacağımız Venüs – Uranüs restleşmesi sevgi ve değer anlayışımızda hızlı bir değişimi tetikleyeceği gibi birden başlayan ilişkilere ve hiç hesapta yokken gelen ayrılıklara sebebiyet verecektir. Emtia piyasaları birden inip, birden çıkabilir.

Yine Çarşamba, Perşembe ve Cuma sabahına kadar savaşlar, mücadeleler, öfke kusmalar, rest çekmeler aktif olacak. Mücadele gücünü öfkeye değil de kendi çıkarlarına yönlendirenler kazançlı çıkar.

Perşembe günü Merkür, Satürn’den destek alacağı için büyüklerimiz bize tavsiyelerde bulunup, fikirlerini açabilirler. Tecrübelerini aktararak yaşamda doğru yolları seçmemizi sağlayabilirler. Öğleden sonra yaşayacaklarımız geleceğe ışık tutuyor olacak. Savaşmalısın ki kazanasın durumlarını yaşarken elinizi korkak alıştırmayın. Masaya vurun ve herkes tavrınızı bilsin. Yine bugün hak, hukuk, adalet konularında son derece krizli gündemler olabilir.

Haftaya Cuma sabahı saat 06.28’de Güneş oğlak burcuna geçiş yapacak. İyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız sevgili oğlaklar. Siz olmasanız sorumluluk alamaz, iş bitiremezdik. Günün sonunda gösterdiğiniz merhameti seviyoruz.

Haftaya görüşmek üzere gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları