17 Mart-23 Mart Haftası gökyüzünde neler olacak? - Astrolog Ece Çetin

17 Mart-23 Mart Haftası gökyüzünde neler olacak?


17 Mart gecesi saat 01.35’te Venüs kendi yönettiği boğa burcuna geçiş yapıyor. Yolculuğunda bizlere ve toprağa bereketini bol keseden dağıtmaya başlayacak. Zararda olduğu koç burcu seyrini tamamlaması ile para ve sevgi isteklerimizin yerine gelmeye başlaması dönemine giriş yapmış bulunuyoruz.

Mars – Merkür sert görünümü ile fikir çatışmaları, düşünce ve eylemde uyumsuzluk devam ediyor. Haftaya girişimiz sert görünümler içeriyor. 17 Mart akşamı yine yaşamla kavgamız devam edebilir.

19 Mart’ta Pluto- Merkür olumlu açısı ile uyanmak, kendimizi güçlü hissetmek, dağları yerinden oynatabileceğimizi bilmek motivasyonlarında olacağımızı gösteriyor. Aklımızı kullanarak gelemeyeceğimiz zirve yok gibi görünüyor. Biraz emek katmamız gerek yanına. Sabaha karşı saat 07.25’te koç burcuna geçiş yapacak olan Merkür ile zekamız ve düşüncelerimiz ileri doğru saldırıya geçiyor. Kışın rehaveti sona erdi diyebiliriz. Şimdi girişim zamanı. Tam adım atmak için 22 Mart sabahını bekleyin.

Hafta boyunca Venüs, Kuzey düğümle kucaklaşacak. Bu da birden bize gelebilecek maddi desteklerin, hiç ummadığımız, belki unuttuğumuz yerlerden gelecek paraların olabileceğini gösteriyor. Hayalini kurduğumuz, beklediğimiz, umut ettiğimiz aşk-sevgi bu hafta kapımızı çalabilir. Önümüzdeki haftalarda da beklenmedik kısmetlere hazır olun. Mart ayının ikinci yarısı her konuda çok bereketli. Özellikle doğum haritasında sabit burç (boğa, aslan, akrep, kova) yerleşimi olanların kapısı her an çalınabilir. Venüs’ü destekleyen Satürn ile hızlı evlilikler, statüsü olan ilişkiler başlayabilir.

20 Mart gecesi Ay’ın balık burcuna geçmesi ile birlikte huzurlu saatler geçirebiliriz. Pluto’dan destek alan Güneş son derecesini çok güçlü tamamlayarak balık burcu yolculuğunu sonlandırıyor.

21 Mart’ta saat 00.35’te Güneş Koç burcu yolculuğuna başlayarak ekinoks gecesinde (gece ve gündüz eşit) zodyağın ilk burcunda seyretmeye başlayacak. Yeni Zodyak takvimi bu şekilde start alıyor. Koç burcu bizim ilk burcumuzdur. İleri gitmeyi, savaşçı olmayı, mücadele etmeyi, kazanıp almayı, lider olmayı temsil eder. Güneş’in koç burcu yerleşimi ile birlikte hepimizin içindeki savaşçı ortaya çıkacak. Her şey koç burcu ile başlar. Doğum gününüz kutlu olsun sevgili KOÇ’ lar. Yeni yaşınız size yeni mutluluklar getirdi bile.

Yine 21 Mart’ta 0 derece koç burcunda saat 20.26’da bir yeniay yaşayacağız. Koç girişimciliği ile gelen atılım dürtümüzü bu tarihten itibaren 15 gün boyunca devreye sokabiliriz. (Sadece yeni girişimler için Ay’ın boşlukta olmamasına dikkat edelim.) Yeni başlangıçlara çok uygun bir zaman dilimi olacak Dolunaya kadar. Değerlendirin arkadaşlar.

Satürn su burcuna geçtiğine göre Mars’ın da yengeç burcuna geçmesini bekleyeceğiz. Önümüzdeki ay ihtiyacımızın çok üzerinde yağışlar almaya başlayabiliriz. Jüpiter hala koç burcunda seyrediyor olsa da zamanın yöneticileri ne derse o olur.

22-23 Mart’ta koç burcunda seyredecek olan Ay bizleri kafa, göz yarılma durumlarına sokabilir. Dikkatli olalım. Kalabalık ortamlarda çıkabilecek her türlü olay neticesinde fark etmeden kendimizi orta alanda bulabiliriz. 23 Mart gecesi sakinlik ve huzur geri geliyor.

Haftaya gergin başlayıp mutlu, huzurlu ve gelecek vaad eden bir görünümle kapatıyoruz. Gezegenlerin yerleşimlerinin değişmesi ile işler ve hayatımız yoluna girmeye başlayacak. Venüs kendi burcuna, Güneş yücelimde olduğu burca geçeceği için bu haftayı isteklerimizin olmaya başlaması haftası olarak alabiliriz. Merkür koç ile birlikte aklımıza gelen dilimizden çıkacağı için ortamları karıştırabiliriz.

‘’Daha kötü ne olabilir’’ demeyelim lütfen. Daha kötüsü gelir. ‘’Bundan daha iyi neler mümkün’’ dersek evren de bize olumlu döner. Daha iyisini yaratır. Kötü olayları, kötü durumları, özellikle hastalıkları dillendirmeyelim. Etrafımıza anlatıp o enerjileri büyütmeyelim ki daha kötüsünü çekmeyelim. Hayat kolay değil. Yaşadıklarımızdan ders alıp iyiyi ve güzeli dillendirelim. Zor şartlar yaşandığı yerde kalsın. Acıyarak bakmayalım. Orası için ne yapabilirim, nasıl faydam olur diye bakalım ki çözüme gidelim. Sorunda takılırsak konu her zaman büyür ve ‘’bu da mı oldu’’ durumuna düşeriz. Yaşamak istemediklerimizi hayatımıza çekmezsek zaten yaşamayız. Gökyüzü matematiktir. 2*2’nin sonucu neyse, siz de evrene gönderdiğinizi alırsınız. Bu kadar basittir hayat. Karmaşık hale getirenler bizleriz. İçine düştüğümüz karmaşalara biraz yukardan bakabilirsek çözümler karşımıza gelir. Sade, sakin, mütevazi, huzurlu bir hayat istiyorsak bu enerjileri önce biz etrafa yaymalıyız ki hayatımıza gelsinler. Unutmayalım; ‘’ne istersek onu değil, neysek onu çekeriz.’’

Yeni hafta sevgi, huzur, mutluluk getirdi bile.

Gökyüzünden sevgiler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!