Astrolog Ece Çetin

18 Ağustos-24 Ağustos Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeni haftayı Ay başak burcunda selamlıyoruz. Ayrıntı gerektiren işleri sıkı ve yoğun bir çalışma temposu ile hallederken yeniay evresinde olmamız ve enerji ile dolmamız neticesinde her türlü işin altından kalkabilen motivasyondayız.

İş ve ticaret anlamında çok verimli bir gün geçiriyoruz. Bugün kalıcı yatırımlar yapmak ve toprak ile ilgili işlerde güzel geri dönüşler alabiliriz.

Gökyüzünün fırsatları sizin onları nasıl kullandığınıza göre çalışır. Bir süredir toprak üçgeni yaşıyoruz. Kalıcı ve sağlam yatırımlar yapmamız demek. Köklenmek, sağlam yatırımlar yapmak, kalıcı olmak, yuva kurup çoğalmak gibi durumlar konusunda bizleri ileri adım atma motivasyonuna sokan gökyüzünün altında bizler bu konularda nasıl girişimlerde bulunduk sorgularına girme zamanı. Mesela gelirlerinizi sağlam kanallara yatırıma yöneltiyor musunuz? Çarşamba günü Güneş başak burcuna geçtiğinde daha da yüksek bir dürtü ile bu durumları icraata dökmek isteğinde olacağız.

Hesaba katmamız gereken başka durumlar da Venüs’ün Retro sürecini 4 Eylül’e kadar devam ettirirken, 24 Ağustos’ta Merkür’ün Retro sürecine başlayacak olması ve bizleri ikisi birlikte ‘’stop’’ konumuna sokmaları olacak. Retroların başlamasından önce yaptığınız girişimleri devam ettirebilirsiniz. Yeni başlangıç ve girişimler için 15 Eylül sonrasını tavsiye ediyoruz. Venüs ve Merkür retrosu bitmiş olacak ve Güneş başak burcunda seyrine devam ediyor olacak ki bu da bize kalıcı yatırımlara girişim için gerekli süreleri tanıyacak.

Şu anda gökyüzü yaptıklarına bir bak, düzeltme gereken yerleri hallet ve yoluna ondan sonra devam et diyor. Sevgi, para, yazışmalar, sözleşmeler, iletişim, ticaret, hatta iletişim aletleri konularında revizyon isteyen bir gökyüzünün altında çok fazla yeni girişimlerde bulunmak, başlangıçlar yapmak, aşamaları uzatacak ve sonuca ulaşamayacağımız için sürekli bir sürüncemede git-gel yaşayarak neticeye varamamak şeklinde çalışacaktır. İşler uzar da uzar. Ha bugün ha yarın derken bir sene geçiverir. Yine sonuç alamayız. Gökyüzünün bu dönem sunduğu fırsat revizyon yapmakla ilgili. Yeni girişimlerde sonuç maalesef olmayacağı için bizlerde girişimlerde bulunmamaya özen göstermeliyiz ki dünyadaki işlerimiz yolunda gitsin.

Bu akşam iletişim dili çok akıcı olacağı için rahat kullanabiliriz. Yeni haberler alabiliriz.

19 Ağustos’ta Kadersel düğümlere göz kırpan Güneş aslan ile bazı barışmalar, sevgi gösterileri, erillerden sınırsız bir ilgi, baba ile iletişim kurma ve bir para, altın, varlık haberi alma durumları yaşanabilir. Harika bir Cumartesi ile karşı karşıyayız. Aslan Güneş’inin asaleti yeter.

Cumartesi saat 14.55’te terazi burcuna geçecek Ay ile ilişkilerde orta yolu bulma, nazik ve kibar olma durumları, ara buluculuk ön planda olacak.

20 Ağustos Pazartesi yaşayacağımız Venüs – Jüpiter sert açısı ile geçmiş alacaklarımız gün yüzüne çıkıyor. Hesaplaşma zamanı. Geçmişte yapılan haksızlığın telafisi geldi bile. Sert gibi görünen fakat içinde çok büyük nimet barındıran bir görünüm altında olacağız. Hak, hukuk, adalet dağıtılan bir gökyüzünün altında olacağımız için rahmet nehirleri hepimizin üzerine aktı bile diyerek enerjiyi yönetmek istiyorum. Gelen her fırsat bizlere bolluk ve bereket getirdi bile. En güzel etkiyi boğa ve aslanlar alacak. Arkasından akrep ve kovalar savaşmalarının sonuçlarını toplayacaklar.

Özellikle Venüs aslan retrosu ile ‘’bize bu ara hiç iyi bir şey yok mu’’ diyen aslanlar haftayı büyük ihtimalle ellerine geçen toplu bir varlıkla kapatıyorlar. Mücadele verip eliniz boş döndüğünüz yerden ödül geliyor. Bunlar bir statü yükselmesi, işte kademe atlama gibi durumlar da olabilir. Açı hafta boyunca etkisini sürdürecek. Venüs aslan retrosu sizlere bekleyen ödemelerinizde tamamlanma sağladı bile. Şimdi elinizde oldu.

Salı ve Çarşamba günlerini Ay akrepte geçireceğimize göre gizemli konulara merakımız artacağı için arka planda dönen dolapları kurcalamaya, bilinmeyeni araştırmaya odaklanıyoruz. İki gün geçmiş bağlarımızı yok saymak için elimizden geleni yapacağız. Kendimizi ‘’onlar zaten yoktular’’ derken bulabiliriz. Ay’ın akrep yolculuğu her zaman çok sezgisel çalışır. Aklımıza gelen başımıza gelir. Hissettiğimizi yaşarız.

23 Ağustos’ta saat 12.02’de Güneş başak burcuna geçiş yapıyor. Böylece toprağın hasat zamanı ve ürünleri toplama mevsimi başlamış oldu. İyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız sevgili başaklar. Siz olmasanız organizasyon ve ayrıntı gerektiren işlerin altından kalkamazdık. Düzen için sizlere ihtiyacımız var.

Merkür retrosu 23 Ağustos Çarşamba gecesi saat 23’te resmen başlıyor. Şu anda gezegen geri hareketini yapmak üzere durdu. 15 Eylül saat 23.22’ye kadar devam edecek Retro hareketi tüm haberleşme, elektronik aletler, uydular, bilgisayarlar ve cep telefonları üzerinde arıza, aksama, kopukluk, gidememe, ulaşamama sorunlarını aktif edecektir. Tüm bilgilerinizi yedekleyin ve kurduğunuz iletişimlerde adreslerin, numaraların doğruluğunu kontrol edin. Yaşanacak olası elektrikli alet arızalarına karşı yedeklerinizi mutlaka Retro başlamadan alın. Elektrikli aletleri süreç içerisinde dikkatli ve özenli kullanın.

24 Ağustos Perşembe sabah saat 11.09’da Ay’ın yay burcuna geçmesi ile birlikte enerji dolarak valizimizi alıp çıkıp gitmek isteyeceğiz. Seyahat edelim, neresi olursa olsun, fark etmez modumuz Cuma günü de devam edecek.

Hafta boyunca ne kadar güçlü olduğunuzu, nelerin altından kalktığınızı, nelerle savaşıp kazandığınızı aklınızdan çıkarmayın. Zordu ama başardınız. Yine olsa yine başarırsınız. Kendinizden şüphe etmeyin. Derdi veren her zaman dermanı yanında veriyor.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları