Astrolog Ece Çetin

19 Mayıs-25 Mayıs Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Konuya hemen bugün saat 18.55’te boğa burcunun 28 derecesinde yaşayacağımız yeniay ile başlayalım. Merkür retrosunun sona ermesi ile yeni başlangıçlara, kalıcı ve sağlam yatırımlara, kararlı ve istikrarlı bir duruşa devam. Başlangıçlar yaparken olan duruşumuzu bozmamamız, eğilip bükülmememiz gerekiyor.

Yeniay sağlam bir gelecek inşa ediyor musun diyor. Etmiyorsan hesaplarına bir daha bak istersen. Kalıcı düzen kurmanın, insan hayatındaki temellerin ne kadar önemli olduğunu anlama zamanındayız. Bir evim olsaydı şimdi ne güzel olurdu. Geçen yıl ki boğa yeniayında bu fırsat size verildiğinde kullandınız mı? O zaman bu yıl kini kullanın. Çok iyi bir fırsat olmuştu? Sistem yine verirse bu sefer tavrınız ne olacak? Boğa kalıcı sağlam yatırımlar yapmak temasını taşıdığı için bu ara ihtimalleri iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Şu anda retro gezegen olmaması, sistemin bizleri ileri yürümek için desteklediği anlamına geliyor. Yaz ve sonbahar aylarında bu fırsatları bulamayabiliriz. Şimdiyi yatırım anlamında iyi değerlendirin.

20 Mayıs saat 18.32’de Mars aslan burcu seyri başlıyor. Ateş burçlarının (koç, aslan, yay) hayatlarına ihtiyaçları olan eylem gücü geliyor. Savaşma gücü geliyor. Özellikle Mars ve Venüs’ü ateş elementinde olanlar için aşk konularında hızlanma, eyleme geçme, yalnızsa çift olma gibi durumlar şimdi başladı bile. Nihayet gökyüzüne ikili ilişkilerde hareket geldi.

Mars aslan burcu transiti yapacağı keskin açılarla sert başlıyor. Toplumsal olaylarda artış ve saldırganlıklar hızlanabilir. Karışmamaya çalışın. Birden olayların içinde kendini bulma durumlarına karşı dikkatli olun. Konum aşkta pozitif çalışsa da ülke bazında sıkıntılı çalışabilir. Bazılarımız içinse hayatındaki gereksiz kişileri çıkarmak olarak etki edecek ve yeni kişilere yer açılacak.

Haftanın en önemli görünümü içine Pluto ve Jüpiter’i içine alan büyük sabit kare açısı. Ülkemiz için çok büyük bir değişimi tetikliyor. Ezber bozuyor ve olan düzeni resetliyor. Bir güncelleme yaşayacağız. Kişisel hayatlarda bitişleri ve yeni başlangıçları temsil ediyor bu konum. Jüpiter işin içinde olduğu için konu her ne ise gereksiz bir şekilde büyüyüp yayılacaktır. Gurur ve kibir hat safhada olacaktır. Ego üst düzeye çıkacaktır. Bu dürtülerinizi kontrol altında tutmaya çalışın. Çok yükselirlerse kaybeden kendiniz olursunuz. 22-23 Mayıs’ta ego içerikli kontrolsüz eylemlere şahit olabiliriz. İzlemek keyifli olacak. ‘’En sağlam direniş, kalbi temiz tutmaktır.’’ Muhyittin El Arabi

Güneş 21 Mayıs’ta saat 10.10’da ikizler burcuna geçiş yapıyor. İyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız sevgili ikizler. Siz olmasaydınız iletişim ve ticaret konusunda ilerleyemez, nerede ne olduğunu bilemezdik. Musmutlu yıllarınız olsun…

Güneş burç değiştirir değiştirmez Pluto ve Mars’tan destek alıyor. Yapacağımız eylemlerin bizi büyütmesi, geliştirmesi, dönüştürmesi durumlarına işaret etmesi nedeniyle keyifli bir görünüm olacak.

24 Mayıs dişi enerjinin kendini şifalandırması için uygun bir gün. Özüne dönüp yaralarını görmek, yaralarının olduğu yerlerden başkalarına destek olmak ve bu şekilde oraları tedavi etmek şekilde dönüştürerek ilerlemek çok doğru olacak.

25 Mayıs’ta gösterişli eylemler, hava atmaları, siz de kimsiniz demeleri, egosundan yanına yaklaşılmayanları çok göreceğiz. Ayrıca bu günde güzellik ve bakım işlerinizi halledebilirsiniz.

Şimdilik gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları