Astrolog Ece Çetin

2 Eylül-8 Eylül haftası gökyüzü görünümleri…

Astrolog Ece Çetin

Bu hafta zamanın yavaşlamasına şahitlik edeceğiz…

Haberci Hermesin (Merkür) gölgeli günleri 7 Eylülde saat 03.37 de durağan pozisyona geçmesi ile başlıyor. Her türlü iletişimde aksamalar ve elektrikli alet arızları, mesajların yanlış kişilere gitmesi gibi etkiler ile zamanı yavaşlatacak, hatta geri gitmesine neden olacak Hermes ticarette de sorunlara sebep olabilir.

Belki de arada durup sonsuzluğun içinde ruhumuzun dans etmesine müsaade etmek istemiş midir acaba? Çünkü Hermes ileri harekette olduğunda biz insanlar sürekli zihni kullanırız. Bir dakika derin nefes alıp içimize dönmek aklımıza gelmez. İnanılmaz çok işimiz vardır ve hepsinin de hallolması gerekiyordur. Biz durup nefes alırsak işleri kim halledecektir.

Merkür yılda ortalama üç veya dört kez Retro yapar. Önce birkaç gün durur. Sonra geri gitmeye başlar. Bizim de hayatımızda bir geçmişe dönüş etkisi başlar. Eski yarım kalmış konular aklımızı kurcalar. Ya ben burada yanlış yaptım aslında. Dönüp özür dilesem af alabilir miyim sorularına başlarız. Bu sorular tam da Merkür'ün duymak istedikleridir bu dönem. Hadi bunu şu şekilde tamir edelim, düzeltelim. O zaman acele karar verdik ve hata yaptık. Şimdi bu hatamızı görüyoruz ve konuyu yeniden düzenlemek için elimizden geleni yapıyoruz. Merkür retrosu tam bir tamirat tadilat dönemidir. Hatta bozuk aletlerimizi bile bu zamanda düzeltmek için elimize alırız.

Hermesin hızlı çalıştığı zamanda fark edemediğimiz konuları retroda fark ederiz.

Peki ya kafamızdaki bu hesaplaşmalara Jüpiter karşıtlığı eşlik ederse ne olur? Konuları olduğundan fazla büyütebiliriz. Kişileri olduğundan fazla büyütebiliriz. Bir yanlış olarak hak etmedikleri değeri vermeye çalışabiliriz. Neticede motivasyonumuz arayı bulmak, dengeyi sağlamak ve ilişkileri yoluna koymak olacaktır. Veya çok gölgeler çalışırsa kendimizi alemlerin kralı gibi görüp sizler kimsiniz tavrı takınabiliriz. En büyük savaşçı benim. Her şeyi tek başıma ben yaptım. Siz ne yaptınız tuzaklarına düşmemek için sağduyumuzu elden bırakmamak gerekir. Ego zehirli bir yılandır. Sokması ölümcül olabilir.

3 Eylül'de Merkür – Mars arasındaki hava üçgeni zekamız ve eylemlerimiz arasındaki uyumla istediklerimizi almamızın kolay olacağını gösteriyor. Bazen sistem bize bir şeyleri hazır sunar. Bize tadını çıkarmak kalır.

Haftanın güzel görünümü Venüs'ün 5 Eylülde başak burcuna geçmesi ile topraktan gelecek nimetlerin garantilenmiş olması. Özellikle toprak burçları olan boğa, başak ve oğlaklar için velinimet bir dönem başlıyor. Olduğundan daha varlıklı hale gelmek…

Hafta genel olarak toprak elementi ağırlıklı olması sebebi ile dünyevi konuların gündemde olacağını gösteriyor. Dünyaya kazık çakmak için neler yapmalıyım? Daha varlıklı ve güçlü olmalıyım. Tapulu güvencem olmalı gibi gibi…

Unutmayalım ki, Uranüs boğa burcunda transit ediyor ve önümüzdeki yıllarda en değerli varlık toprak sahibi olmak olacak. Kaç dairen var değil de kaç dönüm toprağın var? İnsanlar varlığı dönüm ile ölçecekler artık. Özellikle 17 Temmuz 2023 e kadar toprağa olan talebin çok artması ile bundan önceki yıllarda görmediğimiz bir değer artışına şahit olacağız.

Zihnimizi dinlediğimiz kadar ruhumuzun sesine de kulak verip ikisinin arasındaki dengeyi sağlamaya çalışacağımız bir süreç olması dileği ile…

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları