Astrolog Ece Çetin

2 Haziran-8 Haziran Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yıkımlar, dönüşümler ve değişimler devam ediyor. Özellikle sabit burçların (boğa, aslan, akrep, kova) kökten yaptıkları revizyonların başarılı etkileri hayatlarında görünmeye başladı bile. Ayın şu anda akrepte olması ile daha da bir tetikleniyoruz. Yeni fırsatlar hayatımıza art arda giriyor. Hangisine yönelmeliyim şeklinde sorgulamalara girdiysek eğer gerekli dönüşümleri gerçekleştirmişiz demektir. Gerçekleştiremeseydik bu fırsatlara ulaşamazdık. Zor oldu, başardık. Şu anda ektiklerimizin ürünlerini toplamaya başladık. Sert kareler güzel insanlar yaratır. Nasıl güzel bir gökyüzü anlatamam. Nasıl keyifli bir hayat, anlatamam. Geçirilen dönüşümün, gösterilen cesaretin meyvesini yemek ise daha yemeden ağzımızı sulandıran bir durum.

Sistem emeği ne zaman karşılıksız bırakmış ki… Biraz evrene kulak verince her şey çok daha kolay oluyor. Gökyüzünü dinlemek bu yüzden çok önemlidir.

Sezen Aksu’nun şarkı sözü gibi şimdi; ‘’Gelsin hayat bildiği gibi…’’

Bu hafta Venüs – Neptün uyumu ile para piyasalarında ani düşüşler ve kayıplar yaşayanlar olurken; hayallerindeki sevgiye, varlığa, maddiyata kavuşanlar da çok olacak. Benim hayalimde bir araba var derken o araba bu hafta kapınızın önüne gelebilir. Aşk bekleyenler için uygun konumlar mevcut, her an kapınızı çalabilir. İlahi aşkı isteyenler ise dua ve dileklerinin gerçekleştiğini görebilirler. Olmayanı olduracak ve beklenmeyeni(sadece hayal edilmiş)yaşatacak bir gökyüzü var.

Dâhiler aramızdalar mı? Merkür – Uranüs kavuşumu ile düşünülmeyeni düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde olmayanı oldurma enerjisini de aktive etmiş olursunuz. Her şey düşüncede başlar çünkü. Standart dünyevi akıldan çıkıp yaratıcıyı anlamak, sistemi anlamak, bazı erdemlere ulaşmak gibi durumların olası göründüğü yeni haftada yay burcunun 13 derecesinde saat 06.43’te bir dolunay yaşayacağız. Dolunayın özlü sözü; ‘’hakkınız size geliyor.’’ Geçmişte alamadığınız ne hakkınız olan ne varsa zamanı geleni sistem sizin ayağınıza getiriyor. Konuların tamamlanması, sadede gelinmesi, ekilenlerin biçilmesi durumlarını yaşayacağız hep birlikte. Çok tatlı bir dolunay olacak. Uzun zamandır gerilen ruh halimiz özgürlüğünü ilan edip yurtdışı seyahatlere çıkmak isteyebilir. Rahat rahat plan yapabilir, uygulamaya geçebilirsiniz. Kendinize biraz özgür alan belirleyip kafanıza göre gezin bir süre. Az çekmedik…

3 Haziran gecesi saat 03:00-04:00 civarı dua ve dilekler için çok çok uygun olacak. Değerlendirmek isteyenlere duyurulur. Daha mutlu olmak için neler mümkün gecesi.

Pazartesi yeni haftaya Ay oğlakta, sorumluluk sahibi bir şekilde başlıyoruz. Aynı gün sevginin gezegeni Venüs yengeç burcu seyrini tamamlayıp saat 16.47’de cömert olacağı, bol keseden sevgisini sunacağı gösterişli aslan burcuna geçiş yapacak. Geçişle birlikte Pluto’dan sert bir karşıtlık alacağı için para piyasalarında çökmeler yaşanabilir. Olan ilişkiniz bir daha barışmamak üzere aniden bitebilir. Kendimizi değersiz hissedebilir, mendil gibi kenara atıldığımızı düşünebiliriz. Etki birkaç gün sürecek. 5-6-7 Haziran’a dikkat.

Venüs aslan burcu seyrinde 23 Temmuz’da Retro hareketine başlayacak. 4 Eylül’de son bulacak süreç içerisinde yeni bir ilişkiye başlama, evlenmeye karar verme, düğün yapma gibi aktiviteleri tavsiye etmediğim için bu tarih aralığına dikkat edin. Venüs retroda iken evlenilmez arkadaşlar. Evlenseniz de yürümez. Düğün tarihlerinizi bu tarih aralığına denk getirmemeye özen gösterin.

Merkür başak retrosu 24 Ağustos – 15 Eylül arası gerçekleşiyor.

Satürn balık retrosu 17 Haziran – 4 Kasım arası gerçekleşiyor.

Neptün balık retrosu 1 Temmuz – 6 Aralık arası gerçekleşiyor.

Jüpiter boğa retrosu 4 Eylül – 31 Aralık arası gerçekleşiyor.

Pluto kova retrosu şu anda devam ediyor. 12 Haziran'da Pluto oğlak burcuna geri dönecek. 11 Ekim’ de Retro sürecinin bitirip ileri harekete başlayacak.

Yaz boyunca birçok Retro yaşayacağımız için geçmiş konular sürekli önümüze gelip buraları halletmelisin diyecekler. Yaz ağır geçecek. Zaman yavaşlayacak. Özellikle Satürn retrosu döneminde iş değişikliği ve kariyerde yükselme mümkün olmayacaktır. Bu tarz beklentileriniz Retro sürecinde olmasın. Daha çok karmadan getirdiğimiz borçları ödeme zamanı olacak. Karma borcumuz yok ise o zaman ödüller alabiliriz. Bu sebeple şimdiden girişimler ve başlangıçlar yapmanızı tavsiye ederim. Zira yazın yapamayacağız.

Venüs ün kadersel düğümlere tam kare yaptığı 8 Haziran ile haftayı kapatıyoruz. Normalden büyük harcamalar yapabiliriz. Cebimizden olmadık rakamlar çıkabilir. Duygularımız sallanabilir.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları