21 Ekim–27 Ekim haftasında gökyüzünde neler olacak? Akrepler yeniden doğuyor! - Astrolog Ece Çetin

21 Ekim–27 Ekim haftasında gökyüzünde neler olacak? Akrepler yeniden doğuyor!


Yeni haftanın en önemli olayı 25 Ekim'deki 2 derece akrep Güneş tutulması olacak. Yaşamlarda etkisi yaklaşık 6 ay sürecek tutulma sabit burçlar için (boğa, aslan, akrep, kova) küllerinden yeniden doğma zamanının geldiğini işaret ediyor. Hayatlarımızda çok büyük değişimi tetikleyecek bu tutulma ile artık eski hayatımız geride kalıyor.

Yepyeni bir sayfa açıyoruz. Kahvemizi elimize alıp kimler geldi kimler geçti, hepsi de şükür geride kaldı şeklinde yeni yaşamımıza uyum sağlamaya başlayabiliriz. Biz artık eski biz olmadığımız için yaşamımızda eskisi gibi olmayacak. Sen değişirsen hayatın değişir sözünü ispat ediyoruz. Ne değişti peki… Derin acılar, güvendiğimiz dağlara kar yağması, insanların gerçek yüzleri ile tanışmamız bizi dönüşü olmayacak şekilde değiştirdi.

Tutulmayla birlikte hayata, insanlara, sevgiye, maddiyata bakış açımız olduğunun çok farklı bir haline dönüşüyor. Akrep tutulmalarının iki önemli etkisi vardır. Birincisi küllerinden yeniden doğarsın. İkincisi düşersin, kalkarsın, pes etmezsin, savaşırsın, başkalarının bittim dediği noktada sen pes etmezsin. İçindeki gerçek potansiyeli, gücü fark edersin. Kendi sınırlarının ne kadar geniş olabileceğini görürsün.  Çukurun en dibinden tek başına bir yol bulup zirveye doğru hızla tırmanırsın. Özün sözü ‘yeniden doğuşunuzu’ kutlarım sevgili akrepler ve sabit burçlar. En fazla akrep burcu etki alacak tutulmadan.

Gerçek hayat sizin için şimdi başlıyor. Gerçek kimliğinize kavuşmuş durumdasınız ve olmanız gereken hale dönüştünüz. Eski haliniz çok toydu. Derin değildi. Sahip olduklarının değerini bilmiyordu. Gerçek ve sahteyi çözemiyordu. Hayattan ne beklemesi gerektiğini anlamlandıramıyordu.

Siz şimdi oldunuz...

Hamdınız, piştiniz…

Çok acılı yollardan her yeriniz kan içinde geçtiniz. Sırtınızdaki bıçakları sayamıyorum bile. Verdiğiniz mücadele karşısında saygı duymamak elde değil. Hepinize hürmetler… Büyük savaşçılarsınız. Her şeye ve herkese rağmen hayatta kaldınız.

Yepyeni bir hayata hoş geldiniz… Bu zaferin en güzel tarafı ise gördüğünüz kötülüğe rağmen kötü olmadınız. Doğrularınızı bırakmadınız.

Akrep Güneş tutulması özellikle erillerin hayatına start verirken 8 Kasımda dişillerin hayatını tetikleyecek boğa burcunda bir Ay tutulması yaşayacağız.

İkili ilişkiler için çok güzel geçen haftadaki uyum, bu hafta yönünü derin sevgilere, dürtüsel davranışlara, cinselliğe, tutkuya yöneltiyor. Zodyağın en gizemli burcu akrep sahnelere çıkıyor. Bir ay boyunca bizi bir dedektife çevirip görünenin altındaki gizemi çözdürecek. Saklı sırları gün yüzüne çıkarmak için sıkı takipler yapacağız. Süreç içinde sakladığınız veya sizden saklanan konular önünüze çıkabilir. Ailenin, eşin, sevgilinin, çocukların, yakın çevrenin gizledikleri konular bir bakmışsınız sabah kahvaltı masanızın üzerinde duruyor. Hazırlıklı olabilirsiniz.

Önümüzde sevdiğimize sıkıca sarılıp uyuyabileceğimiz nefis bir Cumartesi gecesi var. Venüs Güneş’in kalbinde olacak. (22 Ekim gecesi)

Güneş ve Venüs'ün 23 Ekimde terazi burcu seyrini tamamlayıp akrep burcuna geçmesi ile doğum gününüz kutlu olsun, mutlu uzun ömürler dilerim sevgili akrepler. Çileniz sona erdi. Önünüzde çok daha geçecek yeni yıllar var. Çektiklerinizin karşılığı olan sistemin ödülleri geliyor. Dilerim tadını çıkara çıkara yaşarsınız…

Haftanın sert açısı Merkür – Plüton arasındaki kare olacak. Kendi aklımla kavgaya tutuşmam, onu yok etmek istemem, yukarıdan bana ‘ya bizim dediğimiz olacak ya da bizim dediğimiz’ dayatmalarını gördükçe hiçbir şeyi değiştiremediğim acizliğine kapılmam gibi etkileri yaşayabiliriz. Siz yine de kendinizi serin ve ferah tutmaya çalışım. Kendimizle büyük kavga edeceğiz. Ayın 22'sindeki Merkür – Satürn olumlu konumu sayesinde ‘ben zaten statüm için ayaklarım yere sağlam basan eylemler yapıyorum’ diyeceğiz.

26 Ekim gece yarısı Mars Merkür’e üçgen verecek. Bütün tasa kaygı kuruntular geçiyor. Eylemlerimizin düşüncelerimizle uyumlu olması bizleri çok rahatlatacak. İyi ki yapmışım konumu.

Hafta genelini ana başlıklarda ayrıntı işleri halletmek, ilişkilerde orta yolu bulmak, özgür ruhumuzun tadını çıkarmak, biraz gezmek ve tutkuları dibine kadar yaşamak olarak geçiyoruz.

Güneş tutulması hayrımıza çalıştı bile…

Gökyüzünden sevgiler...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!