Astrolog Ece Çetin

25 Ağustos-31 Ağustos Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Güneş’in başak burcuna geçmesi ile hasat mevsimi başladı. Kışa hazırlanıyoruz. Yavaş yavaş Güneş ışıklarının güçlü olduğu yaz mevsiminin sonuna yaklaşıyoruz. Artık ışıkları eğik almaya başlayacağız. Kış geliyorsa kışlık hazırlıklara odaklanmak, ay içinde çok iyi olacak.

Yeni haftaya Ay-Venüs uyumu ile başlamak Cuma’nın bereketinin üzerimize yağma etkisini arttırıyor. Bugün gökyüzünden bereket akıyor.

26 Ağustos Cumartesi kesinleşecek Güneş-Satürn karşıtlığı ile sorumluluklarımızı gözden geçirip eksiklerimizi tamamlamak durumunda kalabiliriz. Büyüklerimizin sözünden çıkmamak zorunda kalabiliriz. Hatta çok yorgun olmamıza rağmen hafta sonu çalışmak zorunda kalabiliriz. Bol işçilik, bol düzen, bol emek bekliyor bizleri hafta sonu. Neyse ki geceye doğru verdiğimiz emekler ile göze girmiş olacağız.

Ay’ın oğlak burcuna geçmesi ve gökyüzündeki büyük toprak üçgenini desteklemesi ile ciddi ve sorumluluk sahibi motivasyonumuza nasıl daha güçlü olurum, nasıl daha kalıcı olurum, aldığım sorumluluklar ile nasıl daha sağlam bir hayat kurarım sorgularını yaparken aynı zamanda geleceğimizin de alt yapısını planlıyor ve oluşturuyoruz. Özellikle boğa, başak ve oğlak burçları çok pozitif etki alıyorlar.

27 Ağustos Pazar günü saat 16.20’de Mars başak yolculuğunu sonlandırıp terazi burcunda seyretmeye başlıyor. Eylemlerimizde orta yolları arayıp bulmaya çalışacağımız Mars terazi yolculuğunda çok başarılı olamayacağımız, iradesiz hissedeceğimiz anlarımız olacaktır. Terazi burcunu sevmeyen bir Mars ile konuşarak orta yolları bulmaya çalışmak ne kadar faydalı olacak, tartışılabilir. Anlaşma sağlayamadığımız durumlarda çirkefleşif, ‘’ne yapsam olmadı’’ sonuçları ile içimizdeki merhametsiz yanı ortaya çıkararak, konuları umursamamaya başlayabiliriz. ‘’Ne hali varsa görsün’’ modu.

28 Ağustos Pazartesi saat 17.33’te Ay özgür kova burcuna geçtiğinde toplumsal statümüze bakmaya, daha yüksek statülere geçmeye çalışabiliriz. Biraz gergin ve agresif bir ruh haline bürüneceğimiz için Çarşamba akşamı saat 16.58’de Ay balık burcuna geçene kadar çok rahat hissetmeyeceğiz. Balık burcu geçişi ile birlikte ruhsal bir huzur ve kendini dinleme, akışa teslim olma zamanı başlamış olacak.

29 Ağustos günü para piyasalarında ani düşüşler, emtialarda hızlı değer kayıpları olabilir. Cebimizden bol miktarda para çıkacağı bir güne başlamış olacağız. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Gökyüzünün konumuna elçilik ediyorum.

31 Ağustos Perşembe balık burcunun 7 derecesinde saat 04.37’de bir dolunayımız var. Bu bir mavi dolunay olacak. Bazen bazı durumları kabule geçmenin hayatımızda ne kadar pozitif etkiler yaratacağını, ilahi adalete güvenmemiz gerektiğinin ne kadar önemli olduğunun bilincine önümüzdeki 15 gün süresince varacağımız dolunay beklemediğimiz kısmetlerin bize gelmesi durumlarını da aktif etmiş olacak.

Ruhumuzu şifalandırmaya çalışacağımız yeni haftada önemli ve keskin etkili bir görünüm yaşamıyoruz. Zihnimizde biriken kötü enerjileri silip atmak, ruhumuzu beslemek konusunda çok işe yarayacak şifalanma açısı belki de eski yaraları silip atma zamanının geldiğini söylüyor. Zehirli düşüncelerden kurtulmak kendimize vereceğimiz en güzel hediyelerden biri. Siz iyi olursanız hayatınızda iyi olur. Bu konumu değerlendirin. Meditasyon gibi çalışmalar iyi gelebilir. Haftanın en güzel görünümü bu olacak.

Merkür ve Venüs Retro hareketlerini sürdürüyorlar. Bazı enerjilerde yavaşlama, durma, akmama, kesik akma durumları olabileceği için bu dönemde kendimizdeki eksikleri tamamlamaya yönelmek çok akıllıca olabilir. İletişim, ticaret, para, sevgi, alma-verme durumları için bir revizyonu gökyüzü şart koşuyor. Yapacağımız yeni düzenleme ile Retro bitimlerine hazır hale gelebiliriz.

Gezegen enerjileri normal akmaya başladıklarında önümüze gelecek fırsatlarda eski hataları yapmazsak hayatın tadına daha çok varabilir, akışta su gibi bir hayat yaşayabiliriz. Zaten hayat akmıyorsa bir yerlerde yanlış yapıyorsunuzdur. Retro döneminde bunu sorgulamak, bazı sonuçlara vararak kendimizde yeni düzenlemeler yapmak büyük faydamıza olacaktır. Retro dönemi elektronik arızası değildir. Kendimizi yenilemek, bozuk kısımlarımızı düzeltmek konularında fırsattır.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları