Astrolog Ece Çetin

26 Mayıs-1 Haziran Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Bugün işlerin karıştığı ve sarpa sardığı durumlarda kalarak geçiyor. Şu ara sistem; ya kendin bilinçli eylemlerde bulunup enerjiyi kullanırsın ya da ben seni yerinden kaldırıp zorla eylem yaptırırım diyor. Sonuçta kimse yerinde oturamıyor. Fark; kimimiz kendi seçtiğimiz alanlarda eylem gücünü kullanıyoruz ki bu yararımıza oluyor, kimimiz ise sistemin itmesi ile eyleme geçiyor ki artık enerji nereden çıkış bulursa oradan akıyor. İkinci grup muhtemelen bir kavgaya karışmak zorunda kalma veya hastanede mücadele vermek zorunda kalmak olarak çalışabilir.

Ortaya irade koyun ve enerjiyi siz bir kanala yönlendirin ki sizi saçma durumların içine sokmasın. Yola çıkın mesela, toplu taşıma kullanın, inin, binin, bol aktarma yapın. Orada verdiğiniz de bir mücadeledir. Bir enerji harcıyorsunuz. Bu da Mars’ı çalıştırmaktır. Aslında zor transitleri kolay atlatmanın yolları var. Yolu seçen siz olun. Neticede bu Dünya hayatına oturmaya gelmedik. Gökyüzü eylem istiyor, ortaya irade koymamızı istiyor. Bunun için de sert açılarla bizleri oturduğumuz yerden kaldırıyor.

Geçen hafta başlayan sabitlerde (boğa, aslan, akrep, kova) büyük kare açımız devam ediyor. Depremler, uçak kazaları, yanardağ patlamaları, ünlüler ve yöneticilerle ilgili haberler izleyebiliriz. Kişisel hayatlarda kendini resetlemek ve yeniden yazılım yüklemek olarak çalıştırmamız gereken konum, küllerinden yeniden doğmak anlamı taşıyor. Kendinden yeni bir ‘’BEN’’ yaratmak olarak ta kullanılabilir. İşe yaramayan kısımlarını devre dışı bırakmak, yerine işine yarayan kısımları almak. Değişim ve revizyon diyebiliriz kısaca.

Bütün hafta sonunu arı gibi çalışıp düzen kurmaya uğraşarak geçiriyoruz. Birilerini eleştirirken dozu kaçırmamaya, kırıcı olmamaya dikkat edelim.

27 Mayıs Cumartesi otoriteye ve büyüklerimize başkaldırma eğiliminde olabiliriz. İsyanlar sahnelerde.

28 Mayıs Pazar seçim günü sakin ve sükûnet içinde geçiyor. Her şey olması gerektiği gibi olacak.

30 Mayıs Pazartesi Jüpiter’in boğa burcunda Kuzey kadersel düğüm ile yapacağı kavuşum bizleri geleceğe taşıyacak sağlam eylemler, tutarlı olma, güven verme gibi motivasyonlara sürüklüyor. Garanti işlere bakıyoruz yani. Orası burası oynayan durumlara sırtımızı döndük bile. Ayrıca kadın-erkek arasında uyumlu görünümler iletişimi ve anlaşmayı kolaylaştıracaktır.

Pazatesi sabah saat 10 civarında seçim sonuçları kesinleşiyor. Halk liderinin arkasında ki bunu 28 Ocak’ta bir TV yayınında söylemiştim. Öncesinde seçim için iki tarih vermiştim. 7 Mayıs veya 14 Mayıs’tı. 14 Mayıs oldu. Olan liderin kazanacağını söylemiştim. Cumhurbaşkanımız Pazar gün ki seçimi büyük farkla alıyor. Şimdiye kadar en kolay aldığı ve en büyük farkla aldığı seçim bu olacak arkadaşlar. Hükümette ve muhalefette emek veren, koşturan, canla başla çalışan herkesi tebrik ederim. Büyük mücadele verdiler. Her zaman olduğu gibi en son sözü gökyüzü söyler. Kararı gökyüzü verir. Hükümet akrep burcundaki Ay tutulması enerjisini doğru kullandı. Bunun için ayrıca tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Olan hükümet kendini revize edecek. Sistemini değiştirebilir veya yeniden yapılandırabilir. Bu hafta aynı durumu bizler de bireysel hayatlarımızda yapmalıyız. Sistem bizi büyük gelişmelerle Kuzey düğüme atıyor. Hak, hukuk, adalet ve inanç konuları hafta boyunca aktif olacak. Bakalım en haklı kim çıkacak. Bu kısımda da Pluto tepeden bakıp ben sana diğerlerinin görüşlerine saygı duyacaksın demedim mi diyerek bir darbe sallıyor. Gezegenler haddini aşana cevap vermekte asla gecikmez. Dikkat edelim.

Bu haftalık sistemden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları