Astrolog Ece Çetin

27 Ekim-2 Kasım Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

28 Ekim’de, akşam saat 23.24’te parçalı Ay tutulması yaşayacağız. Boğa burcunun 5 derecesinde gerçekleşecek tutulmanın ana teması özgüven ve sıkı sıkıya sarıldığımız değerlerimiz.

Kendimize verdiğimiz değeri bir kez daha gözden geçirelim istiyorum. Yeterince değerli miyim sorusuna vereceğiniz cevap göreceli ve fazla esnek ise kendinize yeniden bakarak, ölçüp, tartıp, eksikler görürseniz, tutulma enerjisini ihtiyacınız olan öz değere ulaşmak için kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir arkadaş arabasının servis ücretini gördükten sonra, kendisine o kadar harcama ve bakım yapmadığı şeklinde kendini eleştirmişti. Bir makineye özen gösterirken kendiniz için neler yaptığınıza baktınız mı? Daha mutlu olmak için adımlar atıyor musun? Kendi değerinize, diğerleri önünde sahip çıktınız mı? Özellikle ikili ilişkilerde yeni bir yapılanmayı tetikleyecek tutulma ile olan ilişki şekli tamamen değişebilir.

Kişiler kendi değerini fark ettiğinde etraflarına davranışlarındaki değişim kaçınılmaz olacak. Fazla veren taraflar dengeyi sağlamak için geri çekilirken az veren taraflar –bu şekilde devam ederlerse karşısındakini kaybedeceğini anlayıp- fedakarlık dozunu arttırma yoluna gitmek zorunda kalacaklar. İlişkinin içinde ‘’ben’’ olabilmeyi öğreniyoruz. Karşımızdakini memnun etme, anlık mutlu etme yollarını yaşarken yok olduğumuz ile yüzleşerek; bunun sağlıksız bir ilişkiyi tetiklediğini; doğru yolda olmadığımızı dolunay enerjisi ile fark edeceğiz.

Dolunayın mesajı sen kimsin? ‘’Kendini net olarak ortaya koyarak ilişkide kalmalısın. Sağlıksız yolların vadesi kısa olacak.’’ Sağlıklı bir öz güven ile dimdik ayakta durmak, isteklerini ve tercihlerini karşındakine net ifadeler kullanarak belirtmek, ‘’ben’’ olarak kalıp ‘’biz’’ kalabilmek farkındalığına çoğumuz vardık ya da varmak üzereyiz.

Sıkı sıkıya yapışıp kaldığımız ve bizi köhneleşmiş biri gibi gösteren kalıpları değiştirmek büyük bir fark yaratabilirsiniz. Değişim evrenin değişmeyen yasasıdır. 20 yıldır aynı tarz ve aynı kalıp, kişiyi ilişkilerde gelişme ve ilerlemeye götürmez. Bir yerde esnemek, bir düşünceyi veya davranışı değiştirmek, yaşamın genelinde büyük fark yaratabilir. Siz orta yolları bulmak için hangi fedakarlığı yaparsınız? Neyinizi değiştirirsiniz?

Yalnızlık yaradana mahsustur. Diğerleri ile var olduğumuz hayat içerisinde su gibi akabilmek için takıldığınız noktaları tespit edip, farklı davranmaya başlayın. Karşınızdakine özgürlük alanı tanıyın. Her şeyi kontrol etmeye çalışmak çok yorucu değil mi? Bazı şeyler akışta yaşansın. Zamanın getirdikleri size bile sürpriz olsun. Akış ile uyumlanın ve yaşadıklarınıza razı gelin. Bu teslimiyet seviyesine geldiğinizde sisteme güveninizi göstereceğiniz için, karşılık olarak sistem mucizelerini hayatınıza yağdırmaya başlayacak ve güveninizi asla boş çıkarmayacaktır. Siz yaradan olsanız size duyulan güveni boşa çıkarır mısınız? Demek ki ‘’Lütuf’’ ismi ile yağdırmaya başlamak için bekleyen bir yaradan varsa bize de bu enerjiyi harekete geçirecek kadar akıllı olmak düşer.

Tutulma birçok kişinin hayatında, birçok farklı etki ile çalışırken nasiplerin en güzelleri üzerimize oluk oluk yağdı bile.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları