Astrolog Ece Çetin

28 Nisan-4 Mayıs Haftası gökyüzünde neler olacak? Sert dönemeçler…

Astrolog Ece Çetin

Sert görünümlerle başlayacağımız yeni hafta hayatımızdan birilerini çıkarıp yeni birilerini almaya gebe görünümler sergiliyor. Cuma gecesinde yaşayacağımız tuhaf durumlar ‘’hayırdır’’ yorumlarına yol açabilir.

Boğa-akrep aksına sonuna doğru yol almakta olduğumuz için 1,5 yıldır yaşadığımız sorunlar sadede ermeye, yolunu bulmaya başlıyor. ‘’Ne çektik be’’ derken bitirmeyi, bırakmayı göze aldığımız alanlarda yeni başlangıçlara yürüyoruz. Gad akrep tüm zehrini akıttı. İçindeki kini ve nefreti kusup dönüştü. Akıttığı kin ve nefret onda sonlandığı için süreçte yeniden doğabilmek için hazırlanmaya başlıyor. Sonbaharı bulacak süreçte Anka misali, yapılanarak gidecek. 28 Ekim Ay tutulması ile son startını alacak.

Önümüzde 5 Mayıs 14 derece Akrep Ay tutulması var. Özellikle kadınların hayatında silkelenme, ameliyatlar, içindeki zehri atma ve bırakmayı öğrenme şeklinde konuları tetikliyor. İçimizde ne varsa 1,5 yıldır kusuyoruz. Bu süreç nereye kadar… Artık sona doğru geliyoruz. Yenilenme zamanları tetikleniyor. Tam kelimesi ile ‘’yeniden doğma.’’ Zor mu zor? İçten gelen bir güç gerektirir. Cesaret gerektirir. Her zaman hayat devam eder. Devam eden hayata uyum sağlayabilenler, geçmişi geçmişte bırakıp yeni başlangıçlara yürüme cesareti gösterenler kazanır. ‘’Hayat bir gündür. O da bu gündür.’’ Ne geçmişin yıkıntılarını taşımak, ne de geleceğin endişesini taşımak. Yüklerinizden kurtulun. Şimdi ve şu anda yaşamak.

Özellikle sabit burçların (boğa, aslan, akrep, kova) hayatlarındaki temel taşlar devrildi. Binaları çöktü. İnançları yerle bir oldu. Süreçte yeni durumlara alışmakta zorlandılar.

Sabitler değişimden nefret ederler ve değişim ile sınanırlar. Yeni şartlara uyum sağlayabilmek için ekstra çaba göstermek zorunda kalırlar ve bu durumdan hoşlanmadıkları halde kabule geçmek onları sinirlendirir. Hiç işlerine gelmez. Stres kaynağıdır değişim. Siz yine de elinizden geldiği kadar bugünde yaşamaya çalışın. Burası fani dünya. Her şeye gebe ve asla yerinde saymıyor. Tek kuralı sürekli değişim halinde olması. Zamanla uyumlu olup akışta dans edebilmek için olana direnmeyin. Yeni şartlara adapte olmanın ne kadar kolay olduğunu anladığınızda zamandan önce siz değişmek isteyeceksiniz. Her zaman ‘’gün bugündür.’’ Dün ya da yarın değil.

Akrep teması bizi her zaman Anka kuşu misali küllerimizden yeniden doğmaya götürür. Önce süreci yönetmeye ve manipüle etmeye çalışırız. İşler kontrolden çıkar. Gücümüz yettiğince toparlamaya ve istediğimiz yöne doğru kendi çıkarımıza yöneltmeye çalışırız. Yine çuvallarız. Üzülürüz, yıpranırız, çok dolup ağlarız. Ne yapsak olmaz. En sonunda işleri oluruna bırakmayı öğreniriz. Olanı olduğu gibi kabulleniriz. Burada akrep dünyaya geliş amacını gerçekleştirmiştir. Kontrolcülüğü bırak ve akışta önüne geleni yaşa. Bu farkındalık akrep için bir devrimdir. Hafiflemiş ve özgürleşmiştir. Nihayet risk almayı bırakıp güven veren limanlarda kendini huzur içinde dinlenmeye çekebilir. Şimdi yeniden yapılanacaktır… Bir akrebin not defterinden…

Sevgili akrepler, yoruldunuz ama değdi. Hayatı çeke çeke öğrendiniz. Çektiniz ama artık yönünüzü biliyorsunuz. Bu öğretiler çilenizin hediyesi. Artık tökezlemeden ilerleyebilirsiniz. Yüzdünüz ve kuyruğuna geldiniz. Çok çekmenin bedeli çok tecrübe oldu. Tecrübe en değerli hazinedir. Yaşadığınız her şey sizi siz yaptı.

Yepyeni bir hayat için daha ne bekliyorsunuz. Hadi ucundan tutmaya başlayın. Her şey bir insanı sevmekle başlar. Birini sevin, sonsuz ve sınırsız olarak… Sevgi iyi bir başlangıç. Ön yargılardan arındığınıza göre yargısız sevmeyi süreçte öğrendiniz. Hadi sarılın birine… İçiniz sıcacık olana kadar deneyin. Isındığınız yerde kalın…

Her ne kadar akrep için konuşsak da süreçte tüm sabit burçlar (boğa, aslan, akrep, kova) ciddi sallandılar. 5 Mayıs tutulması ile aydınlanma, silkinme, toparlanma zamanı geldi.

Tutulmada akrep erillerin Güneş’inin üzerinde Ay olacağı için derin bir aşk kapılarını mutlaka çalacaktır. Hazırda bekleyebilir ya da eril olarak girişimlerde bulunup şansınızı arttırabilirsiniz. Kısmetler açık.

Ülke gündeminde tutulma Türkiye’nin Güneş’inin üzerinde gerçekleşiyor. Öncelikle kadınlarla ilgili yeni yasalar ve koruyucu kanunlarda artış olabilir. Kadın haberleri artacaktır. Girişimler çoğalacaktır. Başarılı kadınları sahnede görebiliriz. Seçimde olan hükümetin şansı diğer partilere oranla daha yüksek. Bütünün iyiliği için neler mümkün diyerek halkımız lehine enerjiyi yönlendirelim.

Sert virajlardan sonra sonbahar gibi tek başımıza girişimlerde bulunmak, tek başımıza mücadele verirken kendimizi oluşturmak motivasyonlarına doğru Temmuz ayındaki koç-terazi aksı ile devam edeceğiz. Savaşta en öndeki birlik olmayı, liderlik etmeyi, yeni yerler, işler, alanlar keşfetmenin nasıl bir duygu olduğunu deneyimleyeceğiz. Bazen asıp kesecek, bazen politik olup orta yolu bulmayı öğreneceğiz. Olmuyorsa masaya yumruğu vurup kalkacağız. Bağları koparacağız.

Yeni hafta uğuruyla geldi bile…

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları