Astrolog Ece Çetin

28 Temmuz-3 Ağustos Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Temmuz ayını bitirirken Ağustos ayını karşılamaya çıkıyoruz bu hafta. Peki bizleri nasıl bir hafta bekliyor?

Merkür’ün aslan burcu seyrini tamamlamadan önce Kadersel düğümlere vereceği güzel enerjiler ile hayatımıza genç birileri girebilir, eğitim ile ilgili işlerimiz olabilir, eski tanıdıklardan haberler alabiliriz. Bugün iletişim ve ticaret için çok uygun bir günde olacağız. Ay’ın yay burcunda seyretmesi ile bol seyahat, gezme programı yapabilir, özgürlüğümüzü sınırsızca yaşamak isteyebiliriz. İnanılmaz hareketli, yerimizde duramayacağımız bir gün geçiriyoruz.

Gece yarısı saat 00.32’de hızlı gezegenimiz Merkür başak burcuna geçiş yapıyor. Konum olarak hem yönettiği hem de yüceldiği bir yerde yolculuğa çıkan Merkür bu konumda 24 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Retro hareketini yapacak. İletişim, ticaret, yazılı anlaşma ve sözleşmeler için bu tarih aralığı çok uygun olmayabilir. Yeni elektronik alet almanızı tavsiye etmiyorum. Olan bilgilerinizi Retro öncesi yedeklemeniz iyi olur.

Merkür başak çok detaycı ve ayrıntıcı çalışır. Gölge tarafı fazla kuruntu vesvese yapmasıdır. Önemli projelerinizi, düzen gerektiren işlerinizi Merkür başak seyri boyunca çok rahat halledebilirsiniz. Bilginin en dibine kadar araştırıp bulmak etkisi yaşatacak Merkür başak seyri ile her konuyu didiklemek ve bilmek isteyeceğiz. Güneş aslan ile birlikte Merkür başak gökyüzünün asaletini yükseltecekleri için daha verimli bir döneme geçiş yapıyoruz. Tabi ki bize bilginin hamallığını yaptıracaktır.

Hafta boyunca statü sahibi kişilerin konumlarının değişmesine, hayatımızdan birden çıkmalarına şahitlik edeceğiz. Belki de hiç yoktular durumu.

Venüs’ün Neptün’ü görmemesi ise peki ya Yaradan beni sevmiyorsa sorgulamasına girmemize neden olabilir. Tam tersini düşünün, Yaratıcının sizin için daha iyi bir planı olduğundan o kanalda ilerleyemiyor olabilirsiniz. Yürümeyen enerjiyle vedalaşmayı bilmek erdemini göstermelisiniz belki de.

30 Temmuz Pazar günü Oğlak burcuna geçiş yapan Ay ile gayet ciddi bir tatil günü geçiriyoruz. Benim sorumluluklarım nelerdi sorusunu kendimize sorarken tüm ciddiyetimizle tv izlerken bulacağız kendimizi.

Gökyüzündeki toprak üçgeni güçleniyor. Toprağın hasat zamanına doğru ilerliyoruz. Maddi varlık edinme, gelecek garantisi peşinde koşma, kendini ve yakınlarını garantiye alma, sağlam işlerle muhatap olma, varlık, aile ve çocuk sahibi olma motivasyonlarımız yükseliyor. Köklenmek ve güçlenmek isteyeceğiz.

31 Temmuz Pazartesi yaşayacağımız Mars – Jüpiter uyumu bizden daha da köklü olmak için eyleme geçmemizi isteyecek. Hak, hukuk mücadelesine girebilir, haklılığımızı ispatlamak için detayları etrafımızdakilere sunabiliriz. Ayrıca yeni haftaya sıkı bir çalışma temposu ile giriyoruz ki bu durum bizi iş bitirici yapıyor.

1 Ağustos Salı günü ‘’Hoş geldin sevgili Ağustos, seni uzun zamandır bekliyorduk, bize tüm güzelliklerini yaşatmanı seçiyoruz’’ demeyi ihmal etmeyelim. Bugün iletişimde ve ticarette aksamalar yaşama ihtimali çok yüksek. Üzerimizde bir otorite baskısı olacaktır. Büyükler ile iletişimde sorun yaşayabiliriz. Ay kovada olacağı için tüm cool tavrımızı takınalım ve herkese belli bir samimiyet sınırı koyalım. Çok işe yarayacak.

Yine 1 Ağustos’ta saat 21.33’te 9 derece kova burcunda bir dolunay yaşayacağız. Bu dolunay sert bitişler için çok güçlü bir tetiklenme yapacak. Aşırıya kaçmış sevgi bağlarımızı hızlıca sonlandırabileceği gibi güçlü yer hareketlerini tetikleme ihtimali yüksek olacak. Ay; Süper Ay konumunda olacağı için çok büyük ve parlak görünecek. Dünyaya yaklaşmış hissi yaratabilir. Haliyle çekim gücü de artacak. Bu sebeple yeraltı tektonik hareketleri tetikleme ihtimali çok yüksek. Beklemediğimiz doğa olayları aniden yaşanabilir. Hava, toprak ve sularla ilgili gündemler olacaktır mutlaka.

2 Ağustos Çarşamba sert dönemeçlerle dolu sıkı bir gün yaşayacağız. Bırakmamız gerekenlere yeniden bakıp seçimleri yapmalı ve sonra akışı yaşamaya geri dönmeliyiz.

3 Ağustos sabahı Ay’ın balık burcuna geçmesi ile rahat bir nefes alıyor, olanları kabullenme sürecine geçiyoruz. Kişinin iç huzurundan daha önemli ne olabilir ki? Özümüze dönüp kendimizle biraz baş başa kalmak iyi gelecektir. Dünya hayatı maalesef çok gürültülü. Etraftaki sesleri susturup kendi içimizden gelen sesleri dinlemek için zaman ayıralım.

Yine yoğun, etkili, sert dönemeçlerin bizi beklediği bir haftaya giriyoruz. Hepimizin seçimleri şimdi, şu anda gerçek oldu bile.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları