Astrolog Ece Çetin

4 Ağustos-10 Ağustos Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeni haftaya Ay balık burcunda başlama ayrıcalığını yaşıyoruz. Akışa teslim olmanın ve yaratılmış olmanın dayanılmaz hafifliği diyebiliriz durumumuza. Beklemediğimiz şansların bizi bulacağı bir gündeyiz.

Hafta sonunda mücadeleler, koşturmalar, bol gezmeler ve hareketli olma durumları gündemde olacak. Hareket olan yerde bereket olur. Evrenden bereketiniz bol oldu bile.

Malum Venüs retromuz tüm gücü ile devam ediyor. Dönen eski sevgililerin devamına onlarla yaşadıklarımızı hatırlamadığımız bir görünüm ekleniyor. Hafızamızı güncel tutmaya çalışalım. Siz ona nasıl davrandınız, nasıl karşılık aldınız? Terazinin kefeleri eşit miydi? Aynı hatayı yeniden yapmak istemiyorsak unuttuğumuz ayrıntılara bir dönüp bakalım. Bu insanla yolumu neden ayırdım diye sorgulayalım. Gerçekten iyi olsaydı zaten yanınızda olurdu.

Sorgulamalarınızı dikkatli yapın ve asla boşlukta olup ‘’aman ne olacak, vakit geçer’’ şeklinde ilişkiye tekrar başlamayın. Eskiden hataydı. Şimdi bile bile yanlış yapmak olmasın. Başka bir söyleme şekli ile ‘’insan aynı hatayı kaç kez yapar ki’’ diyebiliriz. Bu günlerde dönen dönene çünkü.

Güneş ve Venüs’ten uyumlu ışıklar alan bir Kuzey düğüm var. Geçmişte kalmış, artık unuttuğunuz ödemeleriniz Retro da elinize ulaşabilir. Borçlularınız hiç beklemediğiniz ödemeleri yapabilirler. Venüs retrosunda yeni girişimlerde bulunmak sıkıntı yaratsa da beklemedeki ödemelerin tamamlanma, sonuçlanma günlerindeyiz.

Pazar akşamı yaşayacağımız Güneş – Jüpiter çekişmesi ile kendimi dev aynasında görürken ben moduna girme ihtimalimiz çok yüksek. Olduğunuzdan yüksek bir ego sergileyebilir, yapamayacağınız vaatlerde kolayca bulunabilirsiniz. Sonra altından kalkmakta zorlanacağınız konularda kontrolü elden bırakmamak çıkarınıza uygun olacaktır.

Pazartesi sabahı Ay’ın boğa burcuna geçiş yapması ile birlikte keyifli iki gün geçireceğiz. Rahatımıza düşkün olmakla birlikte yemeğe düşkünlük artacağı için kilo kontrolü yapanlar iştahta daha fazla irade kullanmak zorunda kalabilirler. Dünya nimetlerinden yararlanma isteğimiz hayli yüksek olabilir.

Salı sabahına kontrolümüzden çıkmış olaylarla başlıyoruz. Neyse ki, Merkür – Jüpiter uyumu akşam saatlerine doğru bizleri aklımı severken ben moduna götürüyor. Ayrıntı gereken işler ve organizasyonlarda artış, yoğun çalışma temposu ile muhatap olma durumları yaşanabilir.

Çarşamba sabahı güne gayet tuhaf durumlarla muhatap şekilde uyanırken beklemediğimiz olaylar yaşama ihtimalimizde yükseliyor. Öğlen saatlerinde Retro Venüs’ün Uranüs ile çatışması ile para ve sevgi kanallarında hiç beklemediğimiz gelişmeler yaşayabiliriz. Beklemediğimiz dönüşlerle yüz yüze kalıp şaşkına dönebiliriz. Unutmayalım ki SEVGİ neydi? Sevgi EMEKTİ. Sahte sevgiler ile gereksiz muhataplıklar bizim kendi nefesimizi boşa harcamak demek olacak. Matematiğinizi iyi yapıp ilişki dengelerini ona göre kurun. Sert bir dönemeç yaşayabilirsiniz.

Çarşamba günü saat 16.07’de ikizler burcuna geçiş yapan Ay ile birlikte Perşembe ve Cuma'yı iletişim ve ticaret ile ilgilenerek geçiriyoruz. Bol yazışma, haberleşme ve mesajlaşmaların arasında kaybolabiliriz.

Hafta geneli hareketli geçiyor. En çok gelişme dönen eski sevgililer konusunda yaşanacak. İyi tartıp biçin. Mümkünse ilişki başlangıcını Venüs retrosu bitimine bırakın. 4 Eylül'de Retro bitse de arkasından Merkür’ün de 23 Ağustos'ta başlayacağı Retro hareketi 15 Eylül'de sona erecek. Bu sebeple sevgi bağı kurma, ticaret ve imza işleri, tapular ve sözleşmeler için 15 Eylül sonrasını tavsiye ediyorum.

Gününüz aydın, bereketiniz bol, işleriniz yolunda oldu bile.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları