Astrolog Ece Çetin

5 Mayıs-11 Mayıs Haftası gökyüzünde neler olacak? Son akrep tutulmasına hoş geldiniz…

Astrolog Ece Çetin

Bu akşam saat 20.22’de 14 derece akrep burcunda yarı gölgeli bir Ay tutulması yaşayacağız.

Gizli saklı konuların ortaya dökülmesi, kirli çamaşırların herkes tarafından duyulması durumlarını sıkça görebiliriz. Aldatma, aldatılma, ayyuka çıkma durumları yaşanabilir.

Yeni yeraltı kaynaklarının keşfi bu dönem gayet normal. Akrep yeraltı zenginliklerini temsil eder. Yöneticisi Hades yeraltının efendisidir. Ülkemiz olarak akrep burcuyuz ve yeraltı kaynaklarımızın zenginliği buradan gelmekte. Biraz kurcalasak daha kim bilir ne kaynaklar bulabiliriz. Akrep ülkesi olmanın artısı; yerin altının üzerinden zengin olması durumunu hemen gösteriyor.

Tutulma ile erkeklerin tetiklenen konuları evlenmek, çocuk sahibi olmak, köklenmek, mal, mülk hesapları yaparak geleceği garantilemek gibi konular olacak. Hatta bu durumları aniden yaşayacaklar. Bu ara çok kişi nikah masasına oturacak. Kadınlarda ise durum içsel arınmaların yapılması, öfke, kin, nefret, hasetlik gibi gölge duygulardan arınmak, ruh temizliği veya detoksu yapmak şeklinde olacaktır. Bunlar kişi başına düşen ana etkiler. Sonrasında boğa-akrep evlerinizi doğum haritanızda biliyorsanız o ev konularında tetiklenmeler yaşarsınız. Örneğin akrep 10.ev ise kariyer konularında yükselme, ilerleme, beklenen fırsatların gelmesi durumları tetiklenecektir. Umarım doğum haritanızı iyi biliyorsunuzdur.

Dolunay ile birlikte yaşanan Ay tutulmasında enerjinin çok yüksek olması nedeniyle ruhsal gerginlik, içsel sıkıntı, uykuların kaçması gibi durumlar olabilir. Akrep teması derinlere en derinlere inmektir. Kimselerin bilmediği kuyularda saklananları ortaya çıkarmak ve dönüştürmek ise akreplerin misyonudur. Sen en çok kendinde nelerden kaçıyorsun, nelerin üzerini örtüyorsun, neleri gömüyorsun. Onları tespit et, yüzeye çıkar, yüzleş ve işine yarar enerjilere dönüştür. Zira bu halleri ile sana ve diğerlerine bir faydası olmuyor.

Türkiye’nin Venüs’üne çok yakın ve Güneş’i üzerinde olan tutulma özellikle kadınlarımız ile ilgili konuları tetikliyor. Bu dönem ana gündem başlığı kadınlar. Kadınlarımız dönüşüyor. İçlerindeki gücü ortaya çıkarıyorlar. Her zaman idare eden, içine atan, yükü taşıyan kadınlar tutulma ile bu düzene itiraz ederek son vermek isteyebilir. Özgürleşmek isteyebilirler. Yeni yasalar ile daha çok korunma hakkı alabilirler. Hak, hukuk ve sorumluluk eşitliğine daha çok yaklaşabilirler.

Güvenilir limanlarınızdan vazgeçmeyin. Gelecek için yatırımlar yapıyor olmanız önemli. Riskli yatırımlardan uzak durun. Riskli ilişkiler yerine güven veren ilişkileri tercih edin. Başınızı huzurla yastığa koyduğunuz yerlerle ilgili risk almayın. Toprak ve altın olarak güvenilir yatırım araçlarının; 1,5 yıllık boğa-akrep aksında ne kadar değer kazandığını hep beraber gördük. Aks başladığında ‘’finansal olarak risk almayın, güvenilir limanlarda süreci geçirin, onlar değerlenecek’’ diye uzun uzun konuşmuştuk. İkisi de çok fazla arttı. Kısa süreli heyecanlara kapılmayıp kazananları tebrik ediyorum.

Süreçte bağımlı olmayıp bağlı olmaya (tutulma bağımlılıklardan kurtul diyor), manipülasyon ile olayları yönetmeye çalışmamaya, hatta durumları kontrol altında tutmadan akışı kabullenip yaşamaya niyet edin. Akrebin gölge yanlarına düşmeyin. Zarar görürsünüz. İsterseniz beraber kodlayalım: Hayatı ve akışı yönetmeye çalışmadan olduğu haliyle kabul ediyorum. Ben aciz bir kuldan başka bir şey değilim. İrademi seçimlerim için kullanmaya niyet ediyorum. Şimdi oldu şimdi gerçekleşti bile.

En karanlık gecenin bile mutlaka bir sabahı vardır.

Tutulma hepimizin hayrına gerçekleşti bile.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları