Astrolog Ece Çetin

6 Ekim-12 Ekim Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Ekim ayına gayet yavaş ve relaks bir enerji ile başladık. Havaların soğumaya başlaması ile içimizdeki hüzün ortaya çıkıyor sanki. Ayın en sakin günlerindeyiz. Bu ay biri Ay, diğeri Güneş olan iki tutulma yaşayacağız. Çoğumuzun hayatı için sağlam dönemeçler olacak tutulma enerjileri. 14 Ekim ve 28 Ekim’deki tutulmalardan sonra 2023’te başka tutulma olmayacak. Boğa burcunun son, terzi burcunun ilk tutulması olacak enerjileri önümüzdeki haftalarda ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

İçinde bulunduğumuz haftaya gelirsek Cuma gününü Ay yengeç burcunda karşılamak bereket enerjisini harekete geçirirken hafta sonuna sevgi ihtiyacımız ile giriş yapıyor olmak ruhumuza iyi gelecektir. Ay Cumartesi gecesi saat 02.26’da aslan burcuna geçiş yapacak ve Salı günü saat 15.03’e kadar bu burçta seyrine devam edecek.

Özellikle Cumartesi günü yeni sevgi bağları kurabilir veya olan bağlardan özgürleşme girişimlerinde bulunabiliriz. Sevdiklerimiz ile aile olduklarımız ile birlikte geçireceğimiz Cumartesi’nin enerjisi hepimize iyi gelecek. Aylık sevgi dozumuzu almaya çalışalım.

Haftanın en güçlü ve etkili açısı Cumartesi gecesi kesinleşiyor. Pluto’ya kafa tutan zararda bir Mars varsa kişi orta yolu bulmaya çalışırken zarar verici eylemlerini fark edemeden bazı ilişkileri kestirip atabilir. Yok etme dürtümüzün aktif olacağını hesaba katarak enerjiyi spor salonu gibi bir yerde sağaltmaya çalışırsanız zararsız şekilde açıyı geçiştirmiş olursunuz. Uzun bir yürüyüş harika olabilir. İçimizdeki canavarın her an ortaya çıkma potansiyeli yüksek olacak. Her türlü zarar verici ortamdan, etrafta göreceğimiz şiddet olaylarından uzak durmaya çalışın. Sataşanlar olursa sessizce uzaklaşın. Saldırganlık oranı toplum genelinde artabilir.

Pazar gününe Ay aslan burcunda başlayacağımız için biri bize kahvaltı hazırlasın, biri evdeki işleri yapsın, bende keyfim ve kahyası ile dinleneyim derken bulabiliriz kendimizi. Gösterişli bir Pazar günü olacak. Sahnelerde kendimizi göstermek isterken Pazartesi’ye de havalı havalı giriş yapacağız.

9 Ekim Pazartesi saat 04.11’de Venüs uzun zamandır seyrettiği, hatta Retro yaptığı aslan seyrine son verip başak burcuna geçiş yapıyor. Sevmedi bir konumda seyrine devam edecek olan Venüs böylece nimetlerini kıt kanaat vermeye başlayacak. Önce emek isteyecek, sonra kılı kırk yaracak, sonra erteleyecek ve ancak çok sıkıştığında mecbur kaldığı kadarını verecek. Sevgi ve para konularına gelen bu sınır ile daha zor kazanmaya ve daha az sevilmeye kendimizi hazırlayabiliriz. Aslan burcunda cömert bir Venüs vardı karşımızda. Şimdi cimrilik ön plana çıktı. İşine gelmeyeni vermemekte diretecektir. Venüs’ün en bonkör olacağı konu başak burcunda bilgi olacak. Venüs başak seyri boyunca eğitim alanlarında ilerleme kaydedebiliriz. Çok çalışma ve ayrıntılara önem verme isteyeceği için işleri boş vermemeye çalışın. Ayrıntı projeleri yapmaya, yeni düzenler kurmaya uygun bir dönem olacak.

Ayrıca Pazartesi gecesi hafif yer sarsıntıları aktif olabilir. Ay ile Uranüs arasında gergin bir restleşme var.

Haftanın bir diğer önemli açısını 10 Ekim günü sabah saatlerinde Venüs – Satürn restleşmesi olarak yaşayacağız. Para ve sevgide değer kaybı yaratacak konum emtia piyasalarına sınır getirebileceği gibi aile baskısı ile aşkından vazgeçmeye kadar olan duygusal durumları tetikliyor olacak. Büyüklerimizin bizi değersizleştirme olarak da çalışabilir.

Salı günü akşam saatlerinde Ay başağa geçer geçmez kuruntu ve vesveselere başlıyor olacağız. Kapanan Ay fazında olduğumuz için çiçek dikme, toprak ve bahçe işleri ile uğraşma için haftanın geri kalanı çok uygun olacak. Mayalı ürünler (peynir, yoğurt, ekmek, sirke, turşu) ve fermente gıdalar ile uğraşarak enerjiyi üzerinizden atabilirsiniz. Kuru baklagilleri fermente etmek için de değerlendirilebilir.

Çarşamba gününü en güzel tarafı benliğimizdeki yaralar ile yüzleşerek onlara şifa arayabilir, içe dönüş yaşayarak kendimizdeki bilinçaltı sırları ortaya çıkarabiliriz.

Güneş şu anda düşük konumda ve hızla Güney düğüme gidiyor. Bu durum çok hayra alamet şeyler getirmeyebilir hayatımıza. Geçmişten gelen ve çözülmemiş durumlar soframıza yemek olarak geliyor. Bizim yok sayıldığımız bir sofra olacak. Beklediğimiz değer gelmeyecek. Yine de olayları çözmemiz beklenecek.

Haftanın bir diğer güzel konumu Perşembe sabah saat 07.04’te Mars’ın gayet asaletle seyredeceği kendi yönettiği akrep burcuna geçiş yapması olacak. Mars uzun zaman sonra gerçek gücüne kavuşuyor. Eylemlerimizde güçlü ve iradeli olacağımız bir döneme giriş yapmış oluyoruz. Masaya yumruğu koyduğunda masayı parçalayacak güçteki bir Mars’tan bahsediyorum. Kendi yönettiğin burca hoş geldin Mars. Seni güçlü görmeyi özlemiştik. Bu konum ile birlikte Kuzey düğüm koç; son gazla konuları kestirip atmaya, sıkı savaşmaya ve gereksiz orta yollarda dolaşmayı bırakarak, ‘’madem öyle, işle böyle’’ enerjisini tam kapasite kullanmaya başlıyor. Olmayanda takılmayın, olanlara bakın.

Ayrıca Mars akrep burcu seyrine Satürn destekli başladığı için eylemlerimiz statümüzü yükseltiyor. Uzun zamandır içimize attığımız, kişilerle aramızı idare etmek için yuttuğumuz durumlara şimdi tepki verdiğimizde kazanan olacağız. Bu gücü uzun zamandır bekliyorduk açıkçası. İdare etme konuları sona geldi. Şimdi gücünü gösterme zamanı. Perşembe günü öğlen saatlerinde toprak ve su elementleri ile ilgili sıra dışı durumlar hareketleniyor. Akşamında hayal kırıklıkları yaşanabilir. Gece ise kestirip atmaktan çekinmeyeceğimiz durumlar yaşayacağız.

12 Ekim Perşembe ve 13 Ekim Cuma günlerinde kestirip atmaktan, tavır koymaktan, düşüncenizi ifade etmekten ve özgürleşmekten çekinmeyin. Eliniz güçlü olacak ve yapacağınız hamle doğru olacak. Güç sizde…

Hafta geneli yaşadıklarımız hazmetme, içe dönme, kendimizi tartıp biçme, ayar çekme durumları yaşama ihtimalimiz yüksek. 14 Ekim’deki yeniaydan önce yeni başlangıçlar tavsiye etmiyorum. Şimdilik ruhunuzu demleyin. Beklediğiniz gelişmeler tutulmalarla aktif olacaktır. Fırtınadan önceki sessizlik haftasındayız. Kendinizde tamir olması gereken yerleri çözümlemeye çalışın. ‘’Kendini çözen, hayatı çözer.’’

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları