Astrolog Ece Çetin

7 Nisan-13 Nisan Haftası gökyüzünde neler olacak? Ben mi, biz mi?

Astrolog Ece Çetin

Yeni haftaya inançlarımızı güçlendirip hayallerimize ulaşma çabaları ile başlıyoruz. Ay akrepte, Merkür ve Mars uyumlu görünümdeyse sezgilerimizi kullanarak eylemlerde bulunup daha kalıcı ve sağlam bir yaşam kurma planları yapıyoruzdur. Geçmişte edindiğimiz tecrübeleri değerlendirerek statü yükselmesi hedeflerine bu hafta daha güçlü devam ediyoruz. Anneden ve aileden destek alabiliriz.

8 Nisan’da ani gelişen durumlara hazırlıklı olalım. 9 Nisan’da ani para kayıpları, cebimizden beklemediğimiz rakamların çıkması, emtia piyasalarında hızlı iniş ve çıkışlar mümkün.

Ay’ın yay burcu geçişi ile birlikte 9, 10, 11 Nisan’da seyahat planları yapabilir, özgür bir şekilde doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyebiliriz. ‘’Bir şeyler yapıyorum ama ne yaptığımı tam olarak bende bilmiyorum’’ modunda olacağız. Ortaya karışık yani.

11 Nisan’da Venüs boğa burcu seyrini tamamlayıp saat 07.48’de ikizler burcu seyrine başlıyor. Başlar başlamaz da Pluto’dan destek aldığı için maddi konularda güçlenme, ek gelirler elde etme, yeni gelir yolları keşfetme gibi talepleri olacaktır. Sevginin içinde yok olup kendi benliğini terk etme isteği de içerecek konum bir çeşit Mevlana zihniyeti ile ilahi sevginin kollarına kendini bırakma isteği olarak yaşanabilir. İkizler burcunda çok rahat olmayan Venüs ile dedikodular abartıla abartıla sosyal medyada baş köşelerde yerlerini alabilir. Her duyduğunuza inanmayın. Kadınlar ilişkilerde ikili oynayabilir. Ünlülerin yasak ilişkileri ortaya dökülebilir. Dikkat etmek lazım.

12 Nisan’dan itibaren disiplinli, sorumluluk sahibi, ciddi bir şekilde çalışma günleri başlıyor. Hafta sonuna kadar da işler bizi baya bir kıskacına alacak. İstersen çalış, istemesen de çalış durumlarında kalıyoruz. Gayet agresif ve yorucu bir gün olacak. Çok mücadele etmek gerekecek. Neyse ki sağ duyu özellikle akşam saatlerine doğru bizimle birlikte.

13 Nisan kendimizi diğerlerine ispat etme çabaları ile geçebilir. Ben bunları yapabiliyorum şeklinde kendimizi ortaya koymaya çalışabiliriz.

Mars’ın yengeç seyri nedeniyle aile ile ilgili sorunların ortaya dökülmesi, yeni sorunların çıkması nedenleri ile hayatımızın o kısmında bir mücadele vermek durumunda kalıyor olabiliriz. Yok yerden sıkıntılar çıkabilir. Olduğumuzdan daha duygusal düşünüp yapmayacağımız davranışlarda bulunurken kendimizi bulabiliriz. Normalde alınmadığımız durumlara alınabilir, aile bireylerine gönül bırakabiliriz.

Baharın gelmesi ile birlikte yeniden canlanıyor, hayat buluyoruz. Umut doluyoruz. Aşık oluyoruz ve yeni başlangıçlar yapıyoruz.

Terazi dolunayının kısa ve öz mesajına gelirsek; ‘’Eğer hayatın bir anlamı varsa, o yaşamaktır ve yaşamak sevmektir. Sevmek, bana göre ‘’ben’’den çok ‘’biz’’i umursamaktır. Bundan dolayı ben merkezli bir yaşam acı vericidir.’’ Steve Taylor

Önümüzde 20 Nisan’da koç burcunda yaşayacağımız Hibrit Güneş tutulması var. Hayat size sıkıcı mı geliyor. Kemerlerinizi bağlayın. Tutulma ile hareket başlıyor…

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları