Astrolog Ece Çetin

8 Aralık-14 Aralık Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeni haftaya uyum içinde, neşeli, pozitif ve özenli başlıyoruz. Merkür ve Jüpiter’in birbiri ile olumlu enerjilerle paslaşması; çözüm aradığımız durumlar için pozitif yönleri kullanmamız anlamına geliyor. Sosyal ortamlarda kendimizi gösterebilir, sağlam diyaloglar kurabiliriz.

Cumartesi sabahı Ay akrep burcuna geçer geçmez, hafta sonu boyunca sürecek mücadele, entrika, saman altından su yürütme durumlarına girebilir veya başkalarının yaptıklarına maruz kalabiliriz. Manipüle etmeye ve edilmeye çok uygun olacak. Bu nedenle her söylenilenin doğru olamayabileceğini aklımızın bir köşesinde bulundurmak fayda sağlayabilir. Derin sezgiler iyice aktif oluyor.

Cumartesi akşamı Ay, sevginin gezegeni Venüs ile kavuşumda olacak. Zamanı sevdiklerimiz ile geçirmek iyi gelecektir.

Pazar günü yaşayacağımız Venüs – Jüpiter karşıtlığı ile para ve sevgi konularında aksaklıklar, durumların büyüyerek kontrolden çıkması, tahmin etmediğimiz miktarların bize gelmesi, birilerinin sevgisini itiraf etmesi durumları açığa çıkacaktır.

Pazartesi yaşayacağımız Venüs – Merkür uyumu ile aklımı seveyim derken, iletişimde sevgi dilini rahatlıkla kullanabiliriz.

Salı günü aşırı hareketli geçiyor. Savaş söylemleri ve hak – hukuk mücadeleleri yapılabilir. Yerimizde duramayacağımız gibi toplum içindeki davranışlarda kontrolden çıkanları izleyebiliriz. Sakin kalmaya özen gösterelim.

Çarşamba günü yaşayacağımız yeniay ile yeni başlangıçlara start verme girişimlerinin önü açılmış oluyor.

Haftanın iki önemli olayı var.

Birincisi 13 Aralık’ta saat 02.32’de 20 derece yay burcunda bir yeniay yaşayacağız. Hakkımızı aramak ve almak, özgür ufuklara yelken açmak, seyahat etmek, uzak mesafelere giderek yeni kültürler tanımak, motivasyonlarını yay burcu yeni ayı ile yükleniyoruz. Uluslararası ticaretler yapmak ve diyaloglarımızı geliştirmek için gökyüzü başla diyor. İyimser, neşeli ve pozitif yay burcu teması ile içimizin ısınacağı bir yeniay olacak. Tek dezavantajı ateş elementinin aktif olması ile savaş konularına ısınma ve hareket gelmesi olabilir. Cepheler kızışabilir. Her halk kendi hakkını aramak için uluslararası yolları arayarak yardımlar istenebilir.

İkincisi ise Merkür retrosu yine 13 Aralık’ta saat 10.10‘da başlıyor. Retro sürecini 31 Aralık 23.30’da tamamlayacak olan Merkür, süreçte elektronik arızası, haberleşmede aksamalar, ticarette verimin düşmesi, birbirini anlayamama durumlarını böylece aktif edecektir. Retrolar ne için var? Retrolar gezegen ileri harekette iken yetiştiremediğimiz, fark edemediğimiz, eksik bıraktığımız kısımları geriye dönüp revize etmek ve tamamlamak için yaşanan süreçlerdir. Merkür gökyüzünün en hızlı gezegeni olduğu için hızlı şekilde retroya girip çıkar. Yılda ortalama 3-4 defa Retro yapan Merkür ile hızlı zamanda fark edemediğimiz iletişim sorunlarımızı giderip eksiklerimizi tamamlayabiliriz.

Sonbaharın son günlerini yaşarken 21 Aralık gün dönümüne doğru gidiyor zaman. En uzun geceyi ve en kısa günü yaşayacağız. Kış mevsiminin başlaması ile iyice kapalı alanlara tıkılıp, üzerimizi sıkı giyinmeye çalışacağız. Kalorifer peteği ya da sıcacık bir soba ve bir fincan kahve bizi canlandırmak için yeterli olacak. Kışın soğuk ve katı burçlarına doğru ilerliyoruz. Ta ki 21 Mart’ta koç burcu ekinoksuna kadar bekleme sürecine giriyoruz. Doğa kendini korumaya alarak sabırla havaların ısınmasını bekleyecek yeniden hayat bulabilmek için. Bu kış bol bol sohbet edelim, dertlerimizi paylaşalım ve soğuk havayı avantaja çevirerek burada hep birlikte sohbet edelim isterim.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları