Astrolog Ece Çetin

9 Haziran-15 Haziran Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Nihayet bugün öğlen saatlerinde Ay’ın balık burcuna geçişi ile yaşadıklarımızı kabullenme, özümseme psikolojisine giriyoruz. Ülke olarak seçim süreci ve arkasından gelen ekonomik durumlar nedenleri ile hayli stresli günler ve hatta haftalar geçirdik. Bu hafta sonunda sadece sevdiğiniz şeyleri yaparak, var olmanın dayanılmaz hafifliğini içinizde hissederek ve program yapmadan sadece akışı yaşayarak geçirin. Bugün saat 13.16’dan itibaren Pazar günü saat 16.22’ye kadar boşlukta yaşayın. Sevdikleriniz ile çimenlik bir alanda koşturmaktan başka hedefiniz olmasın. Ruhunuzu dinleyip yorulan enerjinizi geri toplamak üzere kendinize zaman tanıyın.

Pazar günü yaşayacağımız Venüs-Jüpiter restleşmesi ile ‘’kimse benden güzel sevemez’’ egolarını büyütebilir. ‘’En güzel ben para kazanıyorum’’da diyebilirsiniz. Ego eğitilmesi gereken yanımızdır. Bu tuzaklara düşmeyin. Yüksek ego külliyen kişinin yaşamına zarardır. İyi yönetin. Farkında olmadan etrafımızdakileri ezme çalışmalarına girebiliriz.

Pazartesi ile birlikte bol mücadeleli bir haftaya giriş yapacağız. Mücadele iyidir. Bizi dinç ve zinde tutar. Hayata bağlar. Sıkıcı zamanlardan ziyade aktif ve enerjik zamanlar geçiririz. Günün sonunda sabit ve düzenli bir hayatımız olup olmadığına bakacağız ki; istikrar bu dönem çok önemli. Ayağınızı yere sağlam basın. Hızlı kalkıp zararla oturmamaya dikkat edin.

Merkür-Pluto uyumlu açısı düşünce ve fikirlerimizi yeniden yapılandırmamızı destekliyor olacak. Alışageldiğimiz düşünce kalıplarının dışına çıkmak, var olmayanı düşünmek, düşünmeye başlamak hafta için önemli görünümlerden. Sizin köhneleşmiş ve artık zaman ile uyumunu kaybetmiş düşünce kalıbınız hangisi? Şimdi onu değiştirmek için gökyüzü bize şans tanıyor. Silkelenin ve zaman ile uyumlu enerjilere girin. Geride kalmayın. Değişim evrenin değişmeyen yasasıdır.

11 Haziran’da saat 13.27’de Merkür kendi yönettiği ikizler burcuna geçiş yapıyor. İletişim ve haberleşme hızlanıyor. Ticarete heyecan geliyor. Bol haberleşme ile gelen doz aşımı; yalan haberlere ve dedikodulara sebep olabilir. Mitolojideki adı Hermes olan Merkür kendi gücünde ve asaletinde seyredeceği ikizler burcu yolculuğunda normalde kuramadığımız rahat iletişim imkanını bizlere sunacak. Ulaşamadığımız yerlerden cevaplar alabilir, konuşmak istediğimiz kişilerle iletişim imkanlarına kavuşabiliriz. Keyifli bir seyir olacak.

12 Haziran çok aktif ve hareketli bir gün. Ateş elementinin gücünü yaşayacağız resmen.

13 Haziran sabahına çiftler uyum içinde uyanıyor. Hatta paranın bize sağladığı statü çok umurumuzda değil. ‘’Amannn, ne gerek var’’ modundayız. Akşam saatlerinde duygu kontrolüne dikkat edelim.

14 Haziran ile birlikte Ay’ın boğa burcuna geçiş yapması ile keyfimize bakmaya başlıyoruz. ‘’Şurada Dünya yanabilir. Bana dokunmazsa iyi olur’’ şeklinde bulursak kendimizi şaşırmayalım.

15 Haziran’da etkili olacak Merkür-Satürn karesi ile bizim fikirlerimiz ve düşüncelerimiz büyüklerimizin, patronlarımızın hoşuna gitmeyebilir. Sessiz kalmayı seçebilir veya üstlerimiz yerine bir arkadaşınız ile konuları paylaşmaya çalışarak sıkıntıyı aşabiliriz.

Yeni haftada para ana gündem başlığımız olacak. O para birimi değerlendi, bu para birimi değer kaybetti muhabbetleri bolca dönecek. Yatırımlarınızı sağlam yapmaya, risk almamaya çalışın. Hızlı yükselen hızlı düşebilir. Dikkat edin derim.

Gökyüzünden kucak dolusu sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları