Bir ben vardır bende, benden içeri… 6 Ocak-12 Ocak Haftası gökyüzünde neler olacak? - Astrolog Ece Çetin

Bir ben vardır bende, benden içeri… 6 Ocak-12 Ocak Haftası gökyüzünde neler olacak?


Güneş – Uranüs uyumu tüm gücü ile devam ederken içimizdeki gerçek potansiyeli ortaya çıkarıp sıra dışı davranış ve düşünme tarzımız ile etrafımızdakileri etkilemeye devam ediyoruz. Hayatımızdaki olumlu gelişmeler ve fırsatlar için zemin hazırlamak diyebiliriz. Sessiz sakin yaşarken birden bir ortam olur ve gerçek seni etraftakilere gösterme cesareti ile tepkimizi ortaya koyarız. Aslında o kapasite bizde hep vardır. Sadece ortaya çıkarma cesaretini bulamamışızdır. Şimdi bu olumlu açı ile içimizden bir ses bize ‘tam zamanı, adımını at’ diyor.

7 Ocak'ta yengeç burcunun 16 derecesinde bir microdolunay yaşayacağız. Aile olma, birlik olma, yuva olma, yuva kurma, sorumluluk alma gibi konularımızın neticeye ulaşması, sevgi bağı kurma girişimlerimizin meyvelerini toplayabilmemiz için önümüzde 15 günümüz var. Malum Merkür ve Mars Retrosu devam ediyor. Hala iletişim, ticaret ve başlangıç yapma konularında engellerle karşılaşıyoruz. Asıl düze çıkmak ve yeni başlangıçlar yapabilmek için 21 Ocak'ta kova burcunun 1 derecesinde yeniay yaşayacağız. Yılın süper yeniayı olacak. O zaman statümüzü büyütmek, yükseltmek, evliyken bekar konumuna geçmek veya bekarken evli konumuna geçmek için gerekli girişimlerde bulunmaya uygun bir dönem başlayacak. İş yerinde beklediğiniz imkanlar ve terfiler o zamandan itibaren gelebilir.

Retro süreçleri devam ederken içimize dönmek, kendimizi analiz ederek eksiklerimizi tamamlamak zamanlarını iyi değerlendirelim. Merkür Retro olmadığında çok hızlı çalışan bir gezegendir. Hızına yetişmekte zorlanırız. Günü o kadar hızlı yaşarız ki işler art arda gelir. Özümseyemediğimiz durumlarda kalırız. Vakit yoktur. Sonra bakarım der geçeriz. Şu anda olanları içselleştirelim. Yaşadıklarımızın özünde neler olduğuna inelim. Analiz edelim. Basın ve sosyal medyanın haberlerine dikkat ederseniz birilerinin sırları ortalığa dökülüyor. Gizli kalmış olaylar açığa çıkıyor.

8 Ocak'ta Ay aslan burcuna geçince kendimizi sahnelere atarak göstermekten çekinmeyeceğiz. Dikkat çekmek, ilgi odağı olmak ve yöneticilik yeteneklerimizi göstermek motivasyonlarında iken Merkür ve Uranüs arasındaki eşsiz enerji akışı ile dahiyane buluşlar, fikirler, yaratıcı bir zeka sergilemek normal hale gelecektir. Çok şanslı bir gün olacak. Kendimizde sahip olduğumuz bir alışkanlığı bırakacağız.

9 Ocak'ta kadın- erkek ilişkilerinde aralar çok iyi olacak. Akış su gibi desem ifade etmiş olurum sanırım. Yeni aşklar başlayabilir. Olan ilişkilerdeki sorunlar hallolup düzelebilir.

11 Ocak'ta kadınların bir seçim yapması gerekecek. Gitmek mi daha zor yoksa kalmak mı şeklinde yaşanacak süreç insanlarla araya mesafe koymak, kendine özel özgür bir alan belirlemek veya tümüyle özgür kalmak istekleri ile dolup taşacak. Sadece istekte kalmayıp uygulamaya da sokacağımız davranışlarla bazen vazgeçmek büyük kazançtır felsefesine doğru ilerlerken bulabiliriz kendimizi. Günlük işlere gömülerek harıl harıl çalışabiliriz.

12 Ocak'ta düşünce ve fikirlerimizle önümüzü daha rahat görmeye, sakin kalmaya, sabit bir yaşamda ve düzende olmak için uğraşmaya yöneliyoruz.

Hafta geneli Retroların engellerine rağmen akış güzel. 2023 en güzel yüzü ile bizimle birlikte yürümeye başladı bile.

Gökyüzünden sevgiler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!