Bir şeyler yolunda gitmiyorsa sebebi kendimiz olabilir mi? 16 Aralık – 22 Aralık Haftası gökyüzünde neler olacak? - Astrolog Ece Çetin

Bir şeyler yolunda gitmiyorsa sebebi kendimiz olabilir mi? 16 Aralık – 22 Aralık Haftası gökyüzünde neler olacak?


Yeni haftaya bazı gerçekleri göremeden başlıyoruz. ‘Yaşamda ne kadar mücadele ediyoruz, aklımızı doğru kullanıyor muyuz’ gibi sorgulamaları yapma zamanı. Ben bir şeyler yapıyorum ortaya karışık ama neyin ne olduğunun çok idrakinde değilim haftası. O zaman idrak edebilmek için kendimize daha derin bakmalıyız. Daha iyi analiz yapmalıyız.

Sorun yaşadığımız kısımları derinine incelemeliyiz. Kötü bir koku alıyorsanız ve bu kokudan kurtulmak için kapınızın önünü sürekli süpürüyorsanız, ama koku bir türlü gitmiyorsa sorun evinizin dışındakilerde değil, içeridedir. İçeride neyi temizlememiz gerekiyor diye bakmanız gereken bir hafta yaşayacağız.

 Ters giden durumların sebebi siz olabilir misiniz? Cevaplar her zaman içeridedir. Sorunlarda... Boşuna dışarıda aramayın. Başkaları ile yaşadığımız problemler, takıldığımız yerler aslında kendi içimizde ki sorunların habercisidir. Önce içeriyi düzeltirsek dışarıda sorun kalmaz.

Yeni haftaya inanç savaşları tetiklenmiş olarak, her şeye karşı ve itirazda uyanabiliriz. Demek ki inançları da revize etmek gerekiyor. Her durumda ve şartta maneviyatınıza bağlı kalabiliyor musunuz? Lütfen kendinize bunu sorun.

Sağlık sorunları veya sağlık sistemi sorunları aktif. Öncelikle beden sağlığı önemini atlamayalım bu hafta. Bekleyen sağlık kontrollerini yaptırabiliriz.

17 Aralık’taki Merkür – Uranüs uyumlu açısı bizi olduğumuzdan daha hızlı fikirler üretebilen, görünenin altındakini görmeye kafası çalışan, üst aklı kullanabilen biri yapabilir. İyi değerlendirilmesi gereken bir konum. İş ile ilgili yaratıcı fikirlere ihtiyacınız varsa, bir konuda tıkandıysanız ve ilerleyemiyorsanız bu günü yeni çağrışımlar için kullanabilirsiniz. Kafa zehir diyebiliriz.

19 Aralık’ta sevginin ve paranın gezegeni Venüs bizi kalıcı eylemler yapmak konusunda destekleyerek geleceğe emin adımlar atmaya götürüyor. İlişkiyi sağlamlaştırmak, olan birikimi katlayacak alanlara yatırım için seçenekleri dolaşmak gibi eylemlerden karlı çıkabiliriz.

20 Aralık’ta geçmiş hayatımızdan gelen sorunlarla gece gece yüzleşmek, savaş ve mücadele vermek durumları tetikleniyor. Gün zaten tuhaf durumlara gebe başlıyor. Dikkat etmenizi tavsiye ederim. Gün içinde saat 14 civarı anlaşma, sözleşme, imza atmak için çok uygun olacak. Akşam saat 21.00 civarı hislerimizin güçlenmesi, sezgilerin tavan yapması durumları yaşanabilir. Ay sevgili Neptün’üne uyumlu açıda olduğu için ibadete ve meditasyona çok elverişli bir gökyüzü altında olacağız.

20 Aralık’ın bir diğer güzel haberi ilahi yardım Jüpiter’in saat 17.33'te koç burcuna geçerek ateş burçlarına (koç, aslan, yay) bereket yağdırmaya başlaması olacak. 17 Mayıs 2023’e kadar sistem sizlere desteği ve büyümeyi bol keseden dağıtmaya başlıyor. Gelen fırsatları iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bir daha aynı ayardaki fırsatların gelmesi 12 yıl sonra gerçekleşebilir. Aman boş ver demeyin. İhmal etmeyin!

21 Aralık ekinoks gününde en uzun geceyi yaşayacağız. Ve sonra günler uzamaya dönüyor. Günü Ay’ın yay burcuna geçmesi ve Jüpiter koçtan olumlu eylem enerjisini yüklenmesi ve saat 11’den itibaren, ateşli, hareketli, yerinde duramayan bir enerji ile geçiriyoruz. Gezip tozun, dışarıda olun ve ateş elementinin keyfine varın.

22 Aralık’ta Güneş soğuk ve sessiz doğalı oğlak burcuna saat 00.49’da geçiş yapıyor. Geçer geçmez Jüpiter’e kafa tutacak olan Güneş, kibir ve ego tuzaklarına düşebilir. Kendimizi olduğumuzdan büyük ve havalı görebiliriz. Buna da bu hafta dikkat edelim. Türkçesi kendini dev aynasında görmek.

Yine 22 Aralık’ta Venüs – Uranüs’e uyumlu göz kırparken para piyasalarında birileri ani şekilde yüksek miktarlar kazanabilirler. Birileri toprak varlığını arttırabilir, toprağı yoksa alabilir. İlişki anlamında çok verimli bir gün olabilir. Eşiniz veya sevgilinizle sıra dışı bir gün yaşayabilirsiniz.

Hafta geneli toprak burçlarının ağırlığı ile köklenmek ve varlık sahibi olmak motivasyonlarında geçiyor. İlişkilerde orta yolu bulma, sezgilerin artması ve özgür olma ihtiyacı ile geçireceğimiz bir hafta hepimize uğurlar, mutluluklar getirdi bile.

Gökyüzünden sevgiler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!