Astrolog Ece Çetin

Çok sert bir merkür retrosuna giriyoruz! 30 Aralık 2022-5 Ocak 2023 Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Merkür Retro sürecine başladı. Yönettiği gezegen Mars retrodaydı zaten. Hafta boyunca ve hatta 18 Ocak'a kadar her türlü kafa karışıklığı, iletişim sorunları, yalan yanlış haberler ve şapkadan tavşan çıkaranlara dikkat edelim. Ortalık çok fena karışabilir. Her türlü iletişim araçları ve yolları bozulabilir. Uygulamalar çökebilir veya yanlış bilgiler verebilir. Bankanızın uygulamasını kullanırken bile sorun yaşayabilirsiniz.

En çok Merkür’ün burçları olan başak ve ikizler temalı haritalar etkilenecektir Retro sürecinden. Güneş, Ay, Yükseleniniz bu burçlarda ise bir yere mesaj atarken doğru kişi mi diye özellikle bakmalısınız. Yola çıktığınızda her türlü aksilikle karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Hazırlıklı çıkın. Kullandığınız elektronik aletlerle sorun yaşama olasılığınız yüksek olduğu için mutlaka bilgilerinizin yedeğini alın.

Retro süreçlerini geçmişe dönük yarım konuları halletmemiz, sonlandırmamız için yaşarız. Sistem konuyu tekrar getirip önümüze koyar ve bunu hallet der. Kaçışı veya ertelemesi olmaz. Süreçte eski sevgililer dahil yarım konular önümüze gelecektir. Alacağınız tavrı şimdiden belirleyebilirsiniz.

Hem iletişimde hem eylemlerimizde sıkıntı yaşayacağız. Ah ben orada o tavrı niye koymadım. Retro yüzünden tutuk kalıyoruz. Hak edene hak ettiği gibi davranamayabiliriz. Bu sebeplerden yanlış anlaşılabiliriz.

İstanbul için şehir içi ulaşımda büyük karmaşalar bizi bekliyor. Aksamalar, ilerleyememeler, tam sıkışık zamanda metronun kapanması, bakıma alınması ve kullanamamak, çoğu zaman yolları yaya kat etmek zorunda kalmak gibi gibi durumlara şehir olarak hazırlıklı olalım.

Şu anda Mars’ın zaten Retro sürecinde olması, yanına bir de Merkür’ün gelmesi normal Merkür Retrolarına göre iki kat etki alacağımızı ve yine karışıklıkların iki kat artacağını gösteriyor. Yanlış adreslere gitmek, telefon hattının gitmesi, üstüne yoldan geçen arabanın size su sıçratması ve elinizdeki kahvenin üzerinize dökülmesi olaylarını ortalama bir 5 dakika içinde, hepsini birden yaşayabilirsiniz. Bu sefer Merkür retrosu çok sert geçecek. Hava taşımacılığı ile ilgili aksamalar yaşanabilir.

Yeni haftaya içimizdeki girişimci ruhu dışarıya yansıtarak başlıyoruz. Masaya yumruğu vurmaktan çekinmeyeceğiz.

31 Aralık akşamı Ay boğa burcuna geçiş yapmış olacak. Yemek miktarına dikkat edin. İştahımız çok açık olup doymayan bir moda girebiliriz. Aynı gün oğlak Güneşi Kuzey düğüme ışıklarını akıtırken huzur içinde, sağlamcı ve kendimizi güvende hissederek yeni yıla giriş yapacağız.

2 Ocak akşam saatleri iletişim için uygun. Konuşmak istediğiniz, aramak istediğiniz kişilerle diyaloğa girebilirsiniz.

3 Ocak saat 05.10’da Venüs kova burcuna geçerek özgürleşecek. Ben demeyi bırakıp biz demeye başlayacak olan kadınlar için eşit, statülü ve mesafeli ilişkiler önemli olacak.

4 Ocak'ta para piyasalarında bir rahatlama ve bolluk söz konusu olabilir. Bireysel hayatlarda gelir artışı yaşanabilir.

En güzeli de 5 Ocak'ta Güneş’in Uranüs’ü aydınlatması ile sıra dışı benliğimizi ortaya koyma imkanı bulabilir, kendimizden beklenmeyen bir potansiyeli yüzeye çıkarabiliriz.

İyisiyle kötüsüyle acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz.

2022’de yaşadıklarımızdan edindiğimiz tecrübeleri cebimize koyup yeni yıla yol alıyoruz. Yolunuzda güller açsın, ayağınız taşa değmesin, sevgi ve mutluluk sizinle birlikte yol alsın, en büyük iyilikler üzerinize yağmur gibi yağsın, yeni yılınız kutlu, mutlu, umut dolu olsun…

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları