Ders, sen öğrenene kadar devam eder! 14 Ekim–20 Ekim haftası gökyüzü görünümleri… - Astrolog Ece Çetin

Ders, sen öğrenene kadar devam eder! 14 Ekim–20 Ekim haftası gökyüzü görünümleri…


Gökyüzünden bir haftalık, özümseme, hazmetme, içe dönme zamanı aldık. Dilediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz haftada az hareket, bol dinlenme var. Kendi içimize dönüp ruhumuzun durumuna bakabileceğimiz, dışarıdaki karmaşadan biraz olsun uzaklaşıp ruhum ne istiyor sorusuna cevap arayabileceğimiz süreçte en çok ta yaşadıklarımızı sorgulayıp içselleştireceğimiz görünümler var. Güneş tutulmasından önce sistem biraz dinlenin dedi. Sonraki hafta çok keskin dönüşlere ve gelişmelere götüreceği için bizi bu haftayı sakin ve huzurlu geçirmeye çalışın. Enerji biriktirin, daha sonra lazım olacak.

Bugün Venüs Satürn arasındaki akışın güzelliği ile kalıcı yatırımlar yapmak, gelirlerimizi düzene koymak, birikim yapma girişimlerinde bulunmak gibi motivasyonlar ile gelirlere ve ilişkilere belli bir statü getirmeye çalışacağız. Doğru yatırımlar ilerisi için garanti sağlayarak yarına güven içinde bakmamıza sebep olacaktır. Açıyı güzel değerlenmek isteyenler için yatırımın tam zamanı.

Asi gezegen Mars retroya girmek üzere 19 Ekim'de durağan pozisyona geçiyor. Mars'ın yavaşlaması bizim de eylemlerimizde yavaşlamaya sebep olacaktır. Hatta mümkünse yerimizden kalmak istemeyeceğiz.

Kollektif gezegen Plüton Retro sürecini tamamlıyor. Toplumlar olarak birkaç karma borcunu daha kapattıktan sonra normal seyrine dönüyor.

17 Ekim'deki Mars Güneş akışı eylemlerimin benliğime fayda sağlamasını getirirken duygularımı ezip geçerek, daha duygusuz bir ben oluşturmaya çalıştığımı gösteriyor. Bu günde bol bol ibadet, meditasyon, Yaradan’a sığınma ruhumuzun özgürleşmesi, hafiflemesi için ihtiyaç haline gelebilir. Tanrı ile bir olup saflaşma enerjisine özellikle akşam saatlerinde geçerseniz gökyüzünün kapıları açık, sizi dinliyor olacak.

Haftayı genel olarak duygularımızı gözden geçirmek, eğitim konularına eğilmek, aile ile ilgilenmek, kendimizi daha güzel ve bakımlı hale getirmek için güzellik salonlarının kapılarını aşındırmak ve bazı düzen konuları ile uğraşmak şeklinde geçiriyoruz.

Ve sevgili öğretmenimiz Satürn retrodan çıkmak üzere durağan pozisyona geçiyor. Düz harekette iken öğretir. Retroda öğrenmiş misin diye dersin sınavını yapar. Aynı konunun üzerinden bir kez daha geçer. Dersi öğrendiyseniz düz harekette yeni ders konularını koltuğunun altına almış sınıfın kapısından içeri girer.

Öğrenemediysek sınıfta cezaya kalırız. Bizler Satürn için hayat okulundaki öğrencileriz. Satürn bizi dersleri en iyi şekilde öğrenene kadar üst sınıfa geçirmez. Herkesi ve her şeyi kandırabiliriz. En başta kendimizi kandırabiliriz. Ama Satürn'ü kandıramayız. En başta kendimize yalan söylemeyi bırakana kadar tepemizde bize farkındalık sopasıyla vurmaya devam eder. Ders sen öğrenene kadar devam eder… Bizim sabrımız tükenir ama büyük öğretmen Satürnün sabır sınırı yoktur.

Dersi bu hayatta öğrenemezsen sonraki hayatlarda öğrenene kadar aynı dersten sınav yapmaya devam eder. Tam tersi sınava dayandın, sabrettin, zorlandın, emek verdin, sorumluluk aldın ve sınavı geçtiysen ödülleri hayallerin ötesinde olacak kadar büyük ve kalıcıdır. Sonraki hayatlarda bile sefasını sürebiliriz…

Yine 19 Ekim'deki Güneş Plüton sert görünümü bazılarımızı yoktan var ederken bazılarımızın benliğini yok edecek kadar güçlü ve etkili olabilir. Hemen arkasından 20 Ekim'deki Venüs Plüton karesi de elindeki varlığı her an yok edebileceğim gibi yok olan maddi durumunu değiştirip seni gelir açısından çok güçlü hale getirebilirim diyor.

Aklımla sitemi yönetip duygularımı öldürürsem ciddi statülerin sahibi olabilirim, şeklindeki yollar hafta boyunca seçim yapmamız için kafamızda dönüyor olacak. Kendiniz için en doğru yolları seçmenizi dilerim…

Gökyüzünden sevgiler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!