Astrolog Ece Çetin

Eskimiş enerjilerden kurtulma mevsimi… 4 Kasım-10 Kasım Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yine bir tutulma haftasında beraberiz. Bu sefer ki tutulma özellikle dişilerin hayatında tetikleyici rol oynayacak. 8 Kasım’da 16 derece boğa burcunda tutulmanın kesinleşme saati 14.00 olacak. Öğlene doğru saat 11.02 de başlayıp 16.56 da son bulacak.

Ay bizim ruhumuz, duygularımız, beslenmemiz, annemizdir. Ay boğa burcunda yücelimdedir. Çok rahat ettiği bir konumdadır. Çünkü beslenmede kısıtlanma, sınır yaşamaz. Ruhumuzu starta geçirecek tutulma enerjisi ile birlikte eğitimler, ticaret, yurt dışı seyahatlere doğru yönelebiliriz. Özellikle toprak grubu burçların (+-10 derece) olumlu etki alacağı tutulma hayatımızda duygusal beslenmede yetersiz kalan kısımları çıkarmamız için bize fırsatları getirecektir. Çöp olmuş enerjilerin yeri çöp tenekesidir…

Nasıl sevildiğimizi sorgulamaya başlayacağız. Sevginin iki çeşidi vardır. Koşullu sevgi ve koşulsuz sevgi. Koşullu sevgide sevilebilmek için karşımızdakinin istediği şekle bürünürüz. Üvey evlatlık gibidir ve bir çeşit alışveriştir. Al-ver sevgisi. Boşa çabaladığımız, emeğimizin karşılığında asla ruhumuzun istediği doyuma ulaşamayacağı sevgidir. Doyuma ulaşamaz, çünkü ruh bu sevginin çıkar sevgisi olduğunu bilir. Dolunay enerjisi ile böyle sevgileri kestirip atıyoruz.

Koşulsuz sevgide kişilerin kimlikleri, etiketleri, konumları ve durumları geçerli değildir. Koşulsuz sevginin kaynağı yaratıcıdır. O bizi nasıl koşulsuzca seviyorsa bu ışığı biz diğerlerine ondan alıp akıtırız. Burada sevilmeniz için bir şey yapmamıza gerek yoktur. Var olduğumuz için seviliriz. Kendimiz olduğumuz için seviliriz. Öz evlat gibidir. Ruhun tam doyuma ulaştığı ve o kişinin yanından ayrılmak istemediği sonsuz ve sınırsız sevginin tadından vaz geçemediği durumlarda kalmanın dayanılmaz hafifliğini yaşarız.

Doğru beslenemediğiniz, koşullu sevildiğiniz her yeri bırakın. Bu şekilde tutulma enerjisini doğru kullanmış, koşulsuz sevgiye hayatınızda yer açmış olacaksınız. Burası zaten yürümüyordu. O zaman onu serbest bırakın ki size ait olan enerji gelebilsin.

Özellikle kadınların nereden doğru beslenebilirim sorgulaması ile geçecek Ay tutulması mevsimi tüm sabit burçları (boğa, aslan, akrep, kova) tetikleme etkisine de sahip.

Öğreniyoruz. Bu yüzden buradayız. Mutlu oluyoruz, düşüyoruz, kalkıyoruz, ‘öldüm der durur yine de yaşarsın’ sözünü gerçekleştirirken, düşüp kalkarken büyük mücadelelerde ‘kızılcık şerbeti içtim’ diye yollar alıyoruz. Kasım ayı sert bitişler, hızlı başlangıçlar ve dönüşümler ayıdır. Güneş’in akrep mevsimi bize tüm bunları yaşatmaktan çekinmiyor. Olanı kabullenin ve hayatı ileri doğru yaşayın. Kimin geçmişte ne yaptığı kimin umurunda ki... Bugünü o zamanda yaşamanın kimseye bir faydası yok. Zararı ölçülemez boyutlarda. İleriye bakmayı, umutla dolmayı, tatlı gelecek hesapları yapmayı, bugünün ve anın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin. Onlar gerçekten önemli kişiler olsalardı şu anda yanınızda olurlardı. Yoklarsa vardır bir hayır. ‘Sen bilemezsin, yaradan bilir.’

Venüs akrepte sevginin, tutkunun, derin iletişimlerin tadını çıkarın. Güneş yay burcuna geçiş yaptığında hak hukuk adalet aramaya başlayacağız. Önümüzde yirmi gün var. Dibine kadar sevmenin ve sevilmenin hazzını yaşayın. Her zaman söylerim; ‘gün bu gündür.’ Yarına yarın bakarsınız.

Bu hafta Venüs Uranüs’e karşıtlık verecek. Sıra dışı aşklar başlıyor. Aniden olacak ve anlamayacaksınız bile. Bence çok ta keyifli olacak. Boğa – akrep aksında aşkın en derinini yaşarsınız.

Satürn ün Venüs ve Merkür’e yapacağı kare, ayağını denk al gözdağı vermekle alakalı olacak. Büyük öğretmen Satürn canımızın istediğini yapmamamız için tepemizde sopası ile bekliyor. Sorumluluk al, disiplinli ve çalışkan ol, doğru olanı yapmak zorundasın. Canının istediğini yaparsan seni sopalarım durumlarını hafta içinde bize hissettirecek.

9 Kasım gecesi sabaha kadar ibadet, meditasyon, yaratıcı ile bağ kurma, onu hissetme ve ona ulaşma için çok uygun olacak. Kapılar açık…

Tutulma dolunay fazında gerçekleştiği için ektiklerimizin karşılığını alma, ürünlerimizi toplama, karımızı cebimize yerleştirme veya yatırımlara yönlendirme seçimleri ile geçireceğimiz yeni hafta da doğa kendini kış uykusuna hazırlarken keyifli mutluluklar yakalamanızı dilerim.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları