Astrolog Ece Çetin

Hayatınızı yapılandırıyor musunuz? 2 Aralık-8 Aralık Haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Yeni başlangıçlar ve yapılanmalara devam ediyoruz. Yeniay etkisi tüm gücü ile devam ediyor. Bize hayatını yapılandır derken her türlü girişim ve başlangıç için çok uygun enerjiler sunuyor. Satürn ve Jüpiter kendi yönettikleri burçta ve yapacağımız başlangıçlarda toplum önünde yüksek statü sunuyor. Yani şimdi kuracağınız iş veya şirket çok kalıcı olup ileride toplum önünde saygı gören bereketli bir kurum olacak. Bu tarzda düşünceleriniz varsa 8 Aralıkta ikizler burcunun 16 derecesinde saat 07.09’da gerçekleşecek dolunaya kadar çok uygun bir zaman dilimindeyiz.

İkizler dolunayı agresif gezegen Mars ile tam kavuşumda gerçekleşiyor. Basın ve medyada yalan haberlerin ortaya dökülmesi, doğru bildiğimiz yalanların gerçeğini öğrenmemiz gibi çok sarsıcı olaylara gebe. Özellikle ünlülerin takkesi düşüp keli görünüyor. Dışarıdan görünen ve altındaki gerçek her zaman aynı olmayabilir. Şimdi altında yatan gerçek ile yüzleşiyoruz. Şiddet olaylarında artış, yaptığını yapmadım deme, konuların üzerinde durmayıp geçiştirme gibi gelişmeleri hayatlarımızda bazen izleyeceğiz, bazen de role gireceğiz, birebir yaşayacağız. Durumlardan özellikle hava elementi burçları (ikizler, terazi, kova) etkilenecek.

Tüm ikili ilişkilerdeki gizli saklı sırlar ortaya dökülüyor. Dolunay haritasında Venüs Mars’a karşıtsa kimse kimsenin gözünün yaşına bakmadan bağları koparacak, kimse kimseye eyvallah etmeyecek. Yüzleştiği gerçekleri kabullenenler yollarına beraber devam edebilirler. Kabul edemeyen kısım şiddetli çatışma ile hızla ayrılık yolunu tercih edebilirler. Özün sözü ikizler dolunayı çiftler için çok sarsıcı geçecek.

2 Aralık’ta Merkür-Neptün karesi kafamızın netleşmesine engel oluyor. Düşünce ve fikirlerde bulanıklık yaratması, olmayacak durumları varmış gibi düşünme etkilerine sahip olan açı için gerçeklikten kopmadan zihninizi berrak tutmanızı tavsiye ederim. Aynı gün Satürn- Venüs uyumlu açısı maddi konularına emek vererek kalıcı yatırımlar sağlama güdüsünde olmamız için bizi destekliyor. Yeter ki fazla kafa bulanıklığında kaybolmayalım.

3 Aralık’ta Neptün ile aynı açıda Venüs giriyor. Para kayıpları diyebiliriz. Riskli yatırımlara dalmayın. İyi düşünüp hesaplayın. Çok alışveriş yapıp ipin ucunu kaçırarak ne kadar harcadığımızı fark edemeyebiliriz. Sevilip sevilmediğimizden emin olamayabilirsiniz. Kendimizi fazlasıyla büyük bir boşlukta köksüz ve bağsız hissedebilirsiniz.

5 Aralık’ta bereketli bir gün geçirirken kendimizi sevdiğimiz şeyleri yapmaktan keyif alırken bulabiliriz. İçimizde daha önce fark etmediğimiz yanlarımızı keşfedebiliriz.

6 Aralık’ta Merkür – Jüpiter karesi son derecelerde gerçekleşiyor. Biraz kibir oranını arttırabilecek görünüm, ‘ya işte bunları da ben yaptım’ derken kendimizi bulmamıza neden olabilir. Egomuzu beslerken etraftakileri kırabiliriz. Dikkat edelim. Biliyorsunuz şeytanın en sevdiği günah ‘KİBİR’dir.

Merkür 7 Aralık’ta saat 01.09’da oğlak burcuna geçiyor. Düşünce ve fikirlerimizde yapılanma, ciddiyet ve sorumluluklar ağır basmaya başlıyor. Aklı havada, gezme tozma işlerini yay burcundan çıkarken bırakacak olan Merkür ciddi şekilde iş disiplinine girerek iş bitirici yönlerini ortaya çıkarıyor.

Neptün retrosunun sona ermesi bizleri hayaller dünyasında sınırsızca dolaşmaya doğru götürüyor. Retroda sadece Uranüs ve Mars kaldı. Gökyüzü giderek rahatlıyor ve keyifli hale geliyor. Gelecekten endişe duymadan sisteme güvenip anda hareket edin. Hakkınız olan her zaman size gelecektir. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. İçinizi ferah tutun.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları