Kendime bir gelsem derken… 13 Ocak-19 Ocak Haftası gökyüzünde neler olacak? - Astrolog Ece Çetin

Kendime bir gelsem derken… 13 Ocak-19 Ocak Haftası gökyüzünde neler olacak?


Bu hafta Retroların en dip halini yaşadığımız için sıkıntılı bir süreçteyiz. O kadar ki ne hareket edebiliyoruz, ne düşünebiliyoruz. 

Haftanın görünümü genel olarak kafa karışıklıklarımıza bir son verip duru bir zihin ile hayata bakma istediği olacak. Merkür ve Mars retrosu bizi iyice yordu. Üzerine retronun son haftasında olduğumuz için enerji akmıyor, durmuş ilerleyemiyor gibi bir zaman dilimi. Sonsuz bir boşluğun içinde etrafı görmeden öylece duruyoruz. Hiçbir fırsat gelmediği gibi olan fırsatlarda bulanıklaştılar iyice. Köşeyi dönmeden önceki son düzlükte olmanın belirsizliğindeyiz. Köşeyi göremiyoruz. Aslında güzel gelişmelere çok az kaldı.

Sistem hayatımızı stop noktasında durdurdu. Mars retrosu sona ermiş olsa da eylem yapamama, icraata geçememe şeklinde geçiyor günler. Retrosu bitse de Mars şu anda durmuş pozisyonda. Mars’ın bu pozisyonunun tam rahatlaması ayın 27’si olacak. Ben eylem yapamıyorum ama emin olun başkaları da yapamıyor. Herkes aynı süreci sessizce yaşıyor. Merkür retrosu 19 Ocak'ta sona erecek. Arkasından durmuş pozisyona geçmesi ile birlikte gölgeli geçireceği 2 günden sonra, iletişim, ticaret, zihnin rahat bir enerjide akışta çalışmaya geri dönüyor.

Son dönemeçteyiz. Bitmesine az kaldı. Bu dönemi içe dönüp kendimizi tamir etmeye, daha önce yaşadıklarımızı özümsemeye, bekleyen yarım işlerimizi tamamlamaya ayırdıysak bizden karlısı olamaz. Hissetmek ve içselleştirmek… Kendi içimizdeki derin yerleri keşfetmek ve bu yerlerle tanışmanın zevkine varmak… Vay be, içimde ne cevherler taşıyormuşum cümlesini, keşiflerimizden sonra kurabilmek durumlarına geldiysek Retro dönemini en doğru ve verimli şekilde geçirmişiz demektir. Dönemin amacı ‘sen bir dur, özüne bir dön, içine bir bak, yaşadıklarını hazmet ve ayrıntıları fark et. Normalde göremediklerini gör…’

Süreç çoğumuza çok gereksiz gelse de yaratılışımız gereği burada, madde dünyasında ruhumuzun enkarne olabilmesi için var olduk. Ruhumuzun varlığının farkına varabilmemiz, bir silkinip madde dünyasından koparak ruhun sesini dinleyebilmemiz için Retro dönemlerini yaşarız. ‘Hooppp sen bir yavaş ol bakalım, nereye gittiğini sanıyorsun, bu aldatıcı madde dünyasını yavaşlatıyorum ki, ruhunu dinleyerek geçici hırs ve zevklerden koparak maneviyata dönebilesin’ der bize sistem.

Haftanın genel görünümü aksaklıklara rağmen bazı fırsatları da yanında getirebilir. Zihnimizi dinlemek, çok hızlı olan düşünme şeklimizi yavaşlatarak, ‘bir dakika, aslında benim statüye ihtiyacım var, daha ciddi ve sorumluluk sahibi işlerin altına girmeliyim ki hayatım ilerlesin’ gerçeğini fark etmek önemli bir gelişme olacak. Güvenilir bir gelecek için bugünden bazı alt yapıları yapmaya, bazı taşları dizmeye başlamak gerek. Yarın bir ev inşa etmiş olabilmek için tabi ki.

Güneş – Neptün olumlu açısı biraz gayret gösterirsek hayallerdeki hedeflerin bizimle birlikte olacağını söylüyor. Açıyı olumlu kullanmak için hedefler belirleyebilirsiniz. Hedeflerinizin büyük ya da küçük olması önemli değil. Önemli olan hedeflerin yolunda olmak. Verirse lütfu, vermezse hayrı vardır.

14 Ocak'taki Venüs – Uranüs sert görünümü ikili ilişkilerde bizleri ani yol ayrımlarına götürebileceği gibi ani başlayan yıldırım aşklarına da sebep olabilir. Para piyasalarında büyük deprem yaratacak görünüm birçok emtianın dibi görmesi, borsaların yerle bir olması, büyük bir çöküş yaşanması gibi etkilere sahip olabilir. Bazı emtialarda da bir günde zirveye çıkmak şeklinde yaşanacaktır. Bu günde iletişimsizliğin dibini göreceğiz. Telefon hatlarının kilitlenmesi, aradıklarımıza ulaşamamak, yolların kilitlenmesi, trafiğin akmaması, hiçbir yere gidememek, ilkel insanların çağındaki gibi olduğumuz yerde kalakalmak mümkün. Tüm teknolojik sistemlerde arıza ve aksamalar yaşanabilir.

Ayrıca ayın 19’u yeniaydan hemen öncesi olacağı için içe çekilme durumlarını yaşayacağız. 21 Ocak'ta yeniayla birlikte enerjimiz tazelenecek. Bu haftayı günlük rutin hayatınıza devam ederek geçirebilirsiniz. Bitkilerle uğraşma, toprakla temas etme, doğa yürüyüşlerine çıkma, parklarda kitap okuma gibi aktiviteler iyi gelebilir. Duran enerjileri kendinizi geliştirme yönünde emek vererek kullanmak akıllıca olacaktır.

Gökyüzünden sevgiler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!