Astrolog Ece Çetin

Senden önemli ne olabilir ki... 23 Aralık-29 Aralık haftası gökyüzünde neler olacak?

Astrolog Ece Çetin

Bugün oğlak burcunun 1 derecesinde saat 13.17’de bir yeniay yaşıyoruz. Gelsin statüler, konumda yükselmeler, iş hayatında yerini sağlamlaştırmalar ve beraberinde artan sorumluluklar.

Oğlak yeniayı ile birlikte duygusuz kararlar almak, benim gönlüm öyle istemiyor ama yükselmek için şöyle yapmaya mecburum, sorumluluk almadan ilerleyemiyorum cümlelerini kurarken bulabiliriz kendimizi. Kış mevsiminin tüm katılığı ve maddeci hali üzerimizde. Gönül eğlendirmelerden arınıp kendimizi ve hayatımızı yapılandırmaya, soğuk ve mesafeli olmaya başladık. ‘Önceliğim ideal yaşam şartlarına ulaşmak. Sonra istediğim kadar gezer tozarım’ düşünceleri ile yolda yürürken nerelerde eksik olduğuma, nereleri yanlış yaptığıma derinine bakacağım soğuk oğlak mevsiminde daha önce fark edemediğim bekleyen yapılanma durumlarını halletmeye girişiyorum.

Başlatmayı düşündüğümüz işler varsa 15 gün süre ile, dolunaya kadar gökyüzü çok uygun olacak. Yeni başlangıçlarınızda sonuca hızlıca ilerleyebilirsiniz. Gökyüzü startı veriyor.

Yeniay haritasının tuzağı kibir. ‘Aman onları ben olmasam beceremezlerdi, bu kadar yaptığım yeter, millet benim yarım kadar yapamadı’ cümleleri ile kendi önünüzdeki engel olmayın. Sizin çok daha ileri gitme potansiyeliniz var belki. Diğerleri kriter olamaz. İnsanın en büyük savaşı kendisi ile olandır. Kendinizle yarışın. Daha iyisi ve daha iyisi olmak için emek vermekten çekinmeyin. Böylece gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Elalem ne yapmış, kime ne… Gökyüzü şu anda tam da potansiyeli yüksek kişiler için start verdi.

Yeni haftada olacaklara bakarsak 24 Aralık sabahına gönlümüz biraz kırgın uyanırken, saat 11 civarında alışveriş, güzelleşme, bakım konularına çok uygun olacak. Merkür – Neptün uyumlu açısı zekanı kullanırsan hayallerine ulaşabilirsin diyecek.

26 Aralık’ta ‘çarşı her şeye karşı modundayız’ Zor bir gece geçirebilir, yorgun uyanabiliriz.

27 Aralık'ta hayallerdeki aşkı istiyorsan kendini ilahiye teslim ederek işleri ona bırakmalısın derken Venüs ve Neptün konumu, bizler koşullarımızdan arınmalı ve ait olduğumuz yerlere doğru yolculuğa çıkmalıyız. Enerjilerin uyumlu olduğu bir akşamdan sonra gece bazı savaşlar vermek için ayakta olma olasılığımız yüksek. Sabaha karşı her şey yoluna girdiğinde rahatlama ve huzur içimizi ısıtacak.

29 Aralık’ta engelsiz bir akış ile günü rüya gibi geçirebiliriz.

Hafta geneli geçmiş acılarımızla ya barışıyor ya da üzerlerini açmamak üzere kapatıyoruz. Ruhsal şifa durumları en tercih edilen yöntem olmalı. Kendini şifalandırabilen kişi etrafına da bunu dağıtabilir. En tadından yenilmez durumlardandır kişide. Kendini kendisi yapılandırmış, kimseye minnet etmemiş ve muhtaç olmamış kişilerden daha ayakta durabileni, daha güçlü olabileni yoktur.

Yeni bir yılın başlangıcında olduğumuz bu günlerde hayatımızdaki en önemli varlığın kendimiz olduğunun bilinci ile yaşama daha ciddi bakmak, boş verdiğimiz kısımların aslında ne kadar önemli olduğunu fark etmek ve mutluluğun dışarıdan gelmediğini, aslında hep içimizde olduğu olgunluğuna ulaşmak gibi erdemleri ile 2022’nin bizlere verdiği öğretileri cebimize koymuş, yola devam ediyoruz.

Yeni yıl, yeni mücadeleler, yeni umutlar, yepyeni bir sen ile yeni başlangıçlara götürdü bile bizleri.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları