Astrolog Ece Çetin

Ya hayatı siz yönetirsiniz ya da hayat sizi yönetir! 30 Eylül–6 Ekim haftası gökyüzü görünümleri…

Astrolog Ece Çetin

Haftanın en güzel görünümü haberleşme, iletişim ve ticaretin gezegeni Merkür’ün 4 Ekim'de Retro hareketini tamamlayarak ileri hareketine dönecek olması. Kısaca normal iletişime döneceğimiz süreçte ileri harekete başlamadan çözülmesi gereken konular iyice bastırıp bizi köşeye sıkıştırarak bu işi hemen halletmelisin durumuna sokabilirler.

29 Ekim’in en güzel görünümü ise Venüs’ün kendi yönettiği burç olan teraziye geçiş yapması ile ilişkilerde ara bulma, dengeyi sağlama ve özellikle iki kişi olma istediğinin ağır basması, anlaşabileceğimiz birilerine bakınma kısmı, flört evresi olabilir. Venüs bol bereketini dağıtmaya başlıyor…

1 Ekim’de Venüs’ün ilahi yardım Jüpiter’e kafa tuttuğu görünüm piyasalarda sert etkilere sebep olabileceği gibi, inançlarımızı sorgulama ile etik ahlak kurallarına uymayan durumlarla muhataplık getirebilir.

4 ve 5 Ekim’de sonuçlanmasını beklediğimiz konuların sadede ermesine şahitlik edebilir, işlerimizin yoluna girdiğini görebiliriz.

Yine 1 Ekim'de bu yıl üçüncüsünü yaşayacağımız ve yıla damgasını vuran büyük gezegenler Satürn ve Uranüs’ün karesine son kez şahitlik edeceğiz. Bakalım siz hayatınızda değişime gittiniz mi, yoksa inatla olan düzeninize yapışıp kalıyor musunuz kontrol edileceğiz.

Umarım değişime direnmeyen tarafta olursunuz ve bu zorlu açıyı siz bilinçli yöneterek kullanırsınız. Farkında değilseniz ve öylesine yaşıyorsanız sistem sizi bu kare ile hiç tahmin etmediğiniz değişimlere kendisi götürerek hayatınızın altını üstüne getirmekten çekinmeyecektir. Her türlü sosyal statüde değişim ve hayat derslerinizi ani ve ağır şekilde almak bu karenin kontrol edilmeyen enerjisini anlatır.

Kontrol edileni ise, ‘ben bu kareyi biliyorum, enerjinin farkındayım, sistemin istediğini de bildiğim için değişimi kendi seçimimle ben yapıyorum-yönetiyorum’ şeklinde olacak ki bu bilgi yaşamın şifresini çözebilen kişilerin sadece erişebileceği bir erdem olarak üst planı yaşamak kısmıdır. ‘ Kaderin üzerinde bir kader vardır’ cümlesinde bahsedildiği gibi.

Bilmek büyük erdemdir... Bilmek büyük güçtür…

Âyet-i kerîmede, “…Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Ancak akl-ı selîm sahipleri ibret ve öğüt alır.” (ez-Zümer 9) buyrulmaktadır.

İnsana verilen en büyük hediye özgür iradedir ve özgür iradenin sorumluluğu kişinin kendisindedir. Hem yapıcı hem yıkıcı çalışabilir. Bu seçimin gücüdür. Geleceğimizi belirleyen bugün ki seçimlerimizdir. Koşullarımızı her zaman kontrol edemeyiz ama olaylara verdiğimiz tepkilerimizi biz seçebiliriz. Seçim gücümüze sahip çıktığımızda dünya hayatını dolu dolu yaşama cesaretini de buluruz.

Sisteme bahanelerimizi sayarken ‘Ben sana özgür irade verdim, neden doğru kullanmadın’ dediğinde cevabımız ne olacak? Kişinin kendi canına karşı bu sorumluluğu vardır. Sen kendin için doğru seçimleri yapabilecek özgür iradeye sahipsin. Eğer bahanelerle seçimler yapmaktan kaçıyorsan veya iradeni yanlış seçimlerle gölgeliyorsan sistem senin yanlış seçimine veya seçim yapmamana baltayı vurabilir ve beklemediğin yerlere savrulabilirsin.

Satürn – Uranüs karesini bu yüzden yaşıyoruz. Yanlışların yerle bir olduğu, tutunduklarımızın elimizde kaldığı, bahanelerimizin geçerliliğini yitirdiği ve değişime zorlandığımız günler geçiriyoruz. Direnmeyin… Akışa uyumlanın ve yola devam edin. Nereye gittiğinizi bilmenize gerek yok. Önemli olan yolda olmak…

‘Karınca yangına su taşırmış, demişler sen oraya varamazsın, olsun demiş, safım belli olsun.’ Yolunuz belli, safınız belli olsun…

Özgür iradenizi bilinçli bir şekilde kullandığınız güzel bir hafta dilerim.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları