Astrolog Ece Çetin

Yaşamla savaşma gücünü doğru kullanıyor musun? 23 Eylül–29 Eylül haftası gökyüzü görünümleri...

Astrolog Ece Çetin

Hepimizin doğum haritasında bir Mars'ı ve bir Satürn'ü var. Yaşamla savaşma gücümüzü Mars temsil eder. Masaya yumruğumuzu ne kadar sert vuracağımızı belirler.

Doğum haritası potansiyeli kişinin hangi alanlarda ilerlemesi, yaşamla savaşma gücünü akıtması, hangi alanlarda vakit kaybetmemesi gerektiğini bize söyler. Eğer ilerleyemeyeceğimiz bir alanda gücümüzü boşa tüketiyorsak 5 yıl 10 yıl sonra boşa giden emeklerimizi avucumuza alıp oradan dönmemiz gerekir.

Doğru kanallara iletilen güç ile kişi kısa zamanda hayatın zirvesine çıkmış, emeklerinin karşılığını almış olarak yoluna neşe içinde devam eder.

‘Hayat bana hiçbir şey vermedi. Tuttuğum her şey elimde kalıyor ve hangi kapıyı çalsam açılmıyor’ gibi şikayetleriniz varsa iyi bir astrologdan doğum haritası danışmanlığı alarak size açık olan kanalları öğrenip oralardan kolayca ilerleyebilirsiniz. Yaşamla savaşma gücünü olmayacak işlere harcadığınız sürece asla başarıya gidemezsiniz. Gücü akıtmamız gereken kanalları öğrenmek yaşamda çok büyük bir artıdır. Sistemin sizi nerelerden desteklediğini öğrenirseniz yaşam sizin için su gibi akar… Rüya gibi bir hayat yaşadım diyenler doğru kanallara güçlerini aktaranlardır. Astrolojinin kişiye faydası da buradadır.

Bu hafta gücünü doğru kullananların toplum içindeki statüsünü yükselteceği, sistemin onları kalıcı olarak belli konuma taşıdığı görünümlerle beraberiz. Satürn bizim hayat sınavlarımızı temsil ederken sınav olduğumuz yerden de statü sahibi olmamızı sağlar. Tabi ki onun derslerini aldıysak. ‘Ders sen öğrenene kadar devam eder’ sözü Satürn için söylenmiştir.

Gökyüzü asla kişinin aleyhine çalışmaz. Biz en yanlış olanı inatla zorlasak bile bir el bizi kollar. Aslında gökyüzü bize rağmen bizi destekler. Bu yüzden hayatımızda şikayet ettiğimiz her alanda dönüp kendimize bakmalıyız.

"Ben doğru kanallarda, derslerimi alarak ilerliyor muyum?" sorusunu kendimize soruyorsak doğum haritası potansiyelimizi öğrenme zamanı gelmiştir. Bu potansiyel yaşamımızın şifresi gibidir. Şifreyi çözersek kapılar açılır. Durmuş ve ilerlemeyen yaşam şeklimiz su gibi akmaya başlar. Bazen hızına yetişmekte biz bile zorlanırız. Bir şeylere takılıp kalmayın. Bilgiye ulaşın ve ilerleyin. Danışmanlık alın. Göreceksiniz yaşam gücünüzü doğru kanallara akıttığınızda her şey değişecek.

Güneş 23 Eylül'de saat 04.04'te terazi burcuna geçiş yapıyor ve hemen arkasından 26 Eylül'de terazi yeniayı yaşayacağız. İlişkilerde denge ve uyumu anlatan yeniayda yeni ilişkilere başlama ve olan ilişkilerdeki dengeleri sağlama potansiyelimizin açığa çıkması ile beraber daha sosyal olma, arkadaş grupları ile faaliyetler, ortak çalışma gruplarında üretimler gibi aktivitelere yöneliyoruz. Bireysellikten çıkıp en az iki kişi olma güdümüz artacağı için yalnız olanlar yanlarında bir eş, uyumlu bir ilişki arayışı ile yeni bir aşka yelken açabilirler.

23 Eylül'deki Venüs-Neptün karşıtlığı hayallerimiz ile ayağı yere sağlam basmak arasındaki gel-gitleri anlatacak. Hemen arkasından 26 Eylül'de Güneş-Jüpiter karşıtlığı etik, ahlak yasaları ve benliğim arasındaki savaşı gösteriyor. Sonrasında Venüs ve Merkür'ün Plüton'a olumlu enerji akışları kendimize çeki düzen vermeyi ve Mars-Satürn üçgeni ise gücümüzü doğru kullanıp statümüzde yükselme ve kalıcılık olarak çalışacaktır.

Ne olursa olsun hayal etmekten ve umuttan asla vazgeçmeyin. İkilimde kaldığınızda ruhunuzdan gelen sese kulak verin. Cevaplar her zaman içeridedir. Dışarıda bulamayız…

Büyük toprak destekli (boğa, başak, oğlak), değişimli ve hareketli bir hafta olacak. Bu dönem statüsü yükselenler bileğinin hakkı, alın teri ile yerlerini hak etmiş kişiler olacak.

Gökyüzünden sevgiler…

Yazarın Diğer Yazıları